Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rasa bydła Angus

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rakita27

rakita27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:36

Rasa bydła Angus Witam

Kupiłam oststnio cielaka(byczka) rasy Angus (w kolorze czarnym). Jednak weterynarz kazał się go jak najszybciej pozbyć mówiąc, iż to jedna z najgorszych ras bo nie prztybiera na mięsie a jedynie w tłuszcz i potem jest problem ze sprzedażą.

Czy tak rzeczywiście jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rasa bydła Angus Dzisiaj, 22:27
  •  

#2 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:46

Rasa bydła Angus powiedz niech wiecej do ciebie nie przyjezdza ten wet hahaha a co on bedzie go og ciebie kupowal?? angus to rasa miesna ma mieso marmurkowate ale urosnie jakis arogancki ten twoj wet

#3 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 04 luty 2013 - 12:00

Rasa bydła Angus hahaha dobty wet.... fakt ta rasa jest rasą mięsną,lecz należy do ras mniejszych czyli są lepsze od niej. Lecz ja osobiście najwięcej angusa mam-łatwość zakupu-mało tego większość to jałoszki i jeszcze nigdy nie było problemu ze sprzedaniem. Sprzedasz wszystko nawet krowę [szkieletora] ,im lepszy towar tym lepsza cena.

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 04 luty 2013 - 12:28

Rasa bydła Angus a niech nawet w kości i tłusz przyrasta. ważne żeby hajs się zgadzał...a weterynarza wyslij na szkolenie...pozatym nie ma czegoś takiego jak NAJGORSZA RASA BYDŁA

#5 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 04 luty 2013 - 12:52

Rasa bydła Angus Masz racje ważne żeby hajs się zgadzał :D , ja posiadałem kilka sztuk AN i nigdy nie było problemu ze sprzedarzą , a co cię to obchodzi że on przyrasta w tłuszcz przeciez ty go nie bedziesz ubijał i przetważał ważne żeby wage nabierał ;)

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 luty 2013 - 13:08

Rasa bydła Angus nie sprzedawaj go na rozliczenie po uboju tylko normalnie na żywo to dostaniesz tak jak za każdego mm. Napewno lepiej niż za hfa, ho czy rw.

#7 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 04 luty 2013 - 14:13

Rasa bydła Angus "hajs sie musi zgadzać i wódka polana.." oby cielaczek rósł zdrowo!!
ArturKowalewo

#8 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 04 luty 2013 - 14:28

Rasa bydła Angus Angus to taka średnia rasa z mięsnych ale na pewno na jakąś wagę wbijesz a ten wet to albo się nic nie zna albo zazdrości i tyle
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#9 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 04 luty 2013 - 14:44

Rasa bydła Angus angus jest typowym bydłam mięsnym. Są bardzo często wykorzystywane do krzyżówek z rasami mlecznymi, np HF. Dla czego są często wykorzystywane? To jest proste jak drut kolczasty, tzn. ze względu na niską masę narodzonych cieląt i łatwiejsze porody.Chociaż ja bym mógł trochę polemizować w sprawie niskiej wagi urodzonych cieląt i łatwości porodów. Często wykorzystuje się je do zacielania jałówek. http://pl.wikipedia..../Aberdeen_angus
Raczej bym nie zgodził się z wikipedią z masą urodzonych cieląt, obstawiał bym bardziej 35-40kg i wydajnością rzeźną

EDIT
Nie będziesz miał żadnych kłopotów ze sprzedażą takiego buhaja bez względu na to czy na wagę żywą czy poubojową. Jeszcze kupią z pocałowaniem rączki ;)

Edytowany przez karol091193, 04 luty 2013 - 14:46.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#10 Share rakita27

rakita27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 luty 2013 - 15:18

Rasa bydła Angus Dziękuję serdecznie za odpowiedzi bo nie ukrywam bardzo się zmartwiłam taką opinią weterynarza (jako weterynarz jest świetny - potrafi wyleczyć nawet skrajne przypadki gdzie inni weterynarze rozkładają ręce). Mam nadzieję, że będzie rósł zdrowo :) Do tej pory mieliśmy jedynie bydło ras ho, lm oraz bb. Zdecydowaliśmy się na zakup tej rasy właśnie ze względu na możliwość małej masy urodzeniowej cieląt. Niestety nasza krówka bb biję rekordy w wagach cieląt :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rapcio14

Rapcio14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 luty 2013 - 13:38

Rasa bydła Angus Ja miałem jałowki tej rasy
Polecam!

#12 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 22 luty 2013 - 11:31

Rasa bydła Angus Witam. Jeśli byłby ktoś zainteresowany jałówka cielną 7 miesięcy MM 50% angusta, pokryta też angustem, z kartą wydajnośc matki 7900l to mam na sprzedaż.
Pozdrawiam.

#13 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 22 luty 2013 - 11:46

Rasa bydła Angus moim zdaniem czysta rasa angus jest ok ale wszelkie mieszance tej rasy z ho/hf to dziadostwo

#14 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 22 luty 2013 - 12:17

Rasa bydła Angus czasami takie mieszańce są słabe lecz są też bardzo dobre zależy jak się skrzyżóje nie ma reguły

#15 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 22 luty 2013 - 12:37

Rasa bydła Angus mam 2 takie mieszance tzn hf pomieszane z angusem i nie polecam nikomu

#16 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 luty 2013 - 11:29

Rasa bydła Angus Ja kiedyś miałem byczki po angusie i byłem bardzo zadowolony z przyrostów.

#17 Share ogorras

ogorras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 10:53

Rasa bydła Angus angus czarny to typowy mięśniak, w dodatku bardzo ładne bydło - i najlepsza moim zdaniem polędwica B)

#18 Share szczepo14

szczepo14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:37

Rasa bydła Angus ja hoduje czarnego angusa, i powiem z chodowanych LM, charolaise, blodne d aquitaine, jestem znich nabardziej zadowolony, ponieważ jest to rasa szybkodojrzewajaca, miesnosc to srednio wychodzi 64-65%, wiec tylko hodowac :)

#19 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 październik 2013 - 10:29

Rasa bydła Angus Witam chciałam zapytać o angusa czerwonego czy ktoś mam lub wie coś na ten temat ale nie chodzi mi o teorie książkowe a w realu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 22 październik 2013 - 21:02

Rasa bydła Angus ja mam kilka szt po krowach mlecznych , cieleta z zakupu , czarne i czerwone jednak masa i wyglad bykow w takim samym wieku u mnie lepsze czarne , angusa oceniam srednio , lepsze od ho/rw ale sa mieszance ras u mnie wybitniejsze