node3mer

protokół z kontroli u rolnika - kto ma i może się podzielić?

Polecane posty

node3mer    24

Przeglądając forum można się natknąć na wiele pytań, typu jak wygląda kontrola młodego rolnika, dopłat bezpośrednich, wzajemniej zgodności itp.

Pomyślałem sobie, że dobry pogląd na tą sprawę dało by przejrzenie protokołu z przeprowadzonych czynności kontrolnych.

Szukałem wzorów takich protokołów i nie znalazłem. Da się to gdzieś podejrzeć? A może ktoś swój i by się podzielił - oczywiście wymazując wszystkie dane osobowe. Mnie najbardziej interesowała by kontrola modernizacji gosp. i wzajemnej zgodności. Natomiast sam posiadam z zalesienia. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę zeskanować.

 

A tak na marginesie to chyba nie jest utajnione? jakby iść do arimr to dali by taki czysty protokół??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@filantrop dokładnie. Byle w papierach sie zgadzało i można być spokojnym. Nie taki diabeł straszny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ja miałem obszarowa 13 grudnia dzis pszyszedł 70stronicowy raport po czwartym czytaniu zaczynam kumac o co biega w tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

właśnie jestem po kontroli z weterynarii i w tym protokóle też nic ciekawego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego takie protokoły mają doradztwa rolnicze sam dostałem taki na szkoleniu zawiera 42strony pytan i dotyczy wszystkiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

SLAWEKZ1975 i tu się mylisz bo u mnie z dokumentów sprawdzali ; księga rejestracji, ewidencja zabiegów ochrony roślin oraz preparatów biobójczych, ewidencja leczenie zwierząt, dokumentacja dotycząca źródła i ilości paszy....., dokumentacja dotycząca prawidłowego usuwania martwych zwierząt......,numer paszowy i tak dalej.

Wszystkie wytyczne są na stronach ARIMR oraz PIW.

Ja hoduję trzodę i taką dokumentację między innymi miałem sprawdzaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

SLAWEKZ1975 i tu się mylisz bo u mnie z dokumentów sprawdzali ; księga rejestracji, ewidencja zabiegów ochrony roślin oraz preparatów biobójczych, ewidencja leczenie zwierząt, dokumentacja dotycząca źródła i ilości paszy....., dokumentacja dotycząca prawidłowego usuwania martwych zwierząt......,numer paszowy i tak dalej.

Wszystkie wytyczne są na stronach ARIMR oraz PIW.

Ja hoduję trzodę i taką dokumentację między innymi miałem sprawdzaną

oprocz tego miedzy innymi czy sa tabliczki z zakazem wstepu dla obcych czy sa maty i srodek dezynfekujacy, stan czystosci pomieszczen inwentarskich wielkosc kojcow stanowisk czy cieleta luzem do pol roku i to podczas jednej kontroli:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

tomasz nr paszowy to nr który nadaje ci piw abyś mógł przygotowywać paszę do swoich zwierząt we własnym gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

co do numeru to dokładnie tak jak mówi pasjonat40, nie jestem pewien ale bodajże od 2005r coś takiego weszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

No i mniej więcej chodziło mi o to że w wielu tematach pojawiają się podobne rozmowy jak ta.

Dla jednego np ta dokumentacja źródła paszy to oczywista sprawa a ktoś inny pierwsze słyszy. a w takim raporcie jest po kolei w punktach wyszczególnione wszystko.

Można też wiedzę czerpać z innych źródeł, ale ja sądzę że taki raport to też dobre źródło wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Pytania odnośnie Cross, do bardziej zorientowanych odemnie:

-kontrola zapowiedziana telefonicznie? z jakim wyprzedzeniem?

-ewidencja paszy , czy wystarczą faktury ? czy je przepisac do zeszytu? Czy rozpisywac trzeba ile paszy zuzywam dziennie?

-ewidencja GMO, śruta sojowa pod to podchodzi?

-oświetlenie, stęzenie gazów -kontrola z przyrządami czy na oko?

-czy sprawdza się liczbę poideł ile swin moze na jedno maksymalnie przypadac?

-tabliczki wystarczą -nieupowaznionym wstep wzbroniony czy musza być paszarnia, srodki ochrony roslin, itp

-czy paszarnia musi być podzielona na jakies strefy jesli tak to w jaki sposób i czy maja byc tam tabliczki typu sruta sojowa, pasza pełnoporcjowa itp

-szafka na leki moze byc w paszarni lub magazynie srodków ochrony roslin, i preparaty biobójcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

-kontrola zapowiedziana telefonicznie nie wcześniej niż 48h przed przyjazdem kontrolerów. W uzasadnionych przypadkach może zostać przesunięta ale nie dłużej niż 60 dni.

- w przypadku gdy rolnik nie ma telefonu powiadomienie listowne (troch to śmieszne w dzisiejszych czasach ale tak jest napisane na stronie arimr )

- ewidencja paszy w zeszycie powinna być, wzór jest na końcu broszury dotyczącej Cross com... cośtam. faktury nie wystarczą bo nie zawsze je masz np jak kupisz od innego rolnika. trzeba też paszę wyprodukowaną w gospodarstwie ewidencjonować. Co do rozpiski dziennej nie wydaje mi się

- szafka na leki oddzielnie, paszarnia oddzielnie, środki ochrony oddzielnie

co do reszty pytań nie wiem

 

a ja mam takie pytanie: czy potrzebny mi jest numer paszowy jeśli jedynymi paszami jakie produkuje jest mielenie ziarna na ospę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

mówicie ze w tych raportach z kontroli nie ma nic ciekawego a zobaczcie co znalazłem

 

 

http://www.wetgiw.gov.pl/files/3650_IRZ-2_440-3-1_11.doc wymagania IRZ

http://www.wetgiw.gov.pl/files/3650_IRZ-9.doc wymagania zdrowie publiczne

 

na końcu tych dokumentów wypunktowane jest wszystko co będzie kontrolowane

 

jak by jeszcze ktoś miał taki dokument dotyczący ochrony środowiska to byłby komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przepraszam za odświeżanie tematu, ale nie mogę znaleźć nic bardziej odpowiadającego na moje pytanie; otóż idzie o kontrolę w zakresie płatności obszarowych i cross compliance, wskażcie mi proszę co jest obszarem zainteresowania kontrolerów poza powierzchniami i tym co znajduje się na polach, co podlega kontroli w siedlisku jeśli nie ma produkcji zwierzęcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Chyba wszystko i to dosłownie. Rozmawiałem jakieś dwa lata temu z jednym typem co miał taką kontrolę to zażądali nawet kwitu z ostatniej opłaty za wodę do wodociągów czy aby nie zalega, nie miał ale na kompie pokazał wyciąg z banku a ze nie mógł akurat wydrukować więc cyknęli fote z monitora.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Ale on nie ma żadnych zwierzaków, sprawdzali czy nie zalega z opłatami bo ich wprost zapytał po co im to.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie dostrzegam związku terminowości opłacania rachunków za wodę z prowadzoną działalnością rolniczą a tym bardziej z kontrolą ARiMR, ale kto im zabroni;] mam jeszcze jedno pytanie odnośnie magazynowania paliw czy wystarczy zbiornik dwupłaszczowy tego typu:https://img07.olx.pl/images_tablicapl/421219243_1_261x203_zbiornik-1000l-dwuplaszczowy-paliwo-olej-strzelce-opolskie_rev005.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

witam
Miał ktoś może teraz kontrole z młodego rolnika ja ma za 2 tygodnnie i nie wiem co może być ?
A jesli chodzi o składowanie zboża ? bo ja mam na bojsku brak zbiorników na zboże i nie wiem czy mam sie obawiac ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aappaa
      Witam. Miał juz ktoś kontrole z weterynarii ?? jakie były konsekwencje kary w przypadku nieprawidłowości. Byli u mnie niedawno i wykryli kilka niedociągnieć . powiedzieli żebym uzupalnił i przyjadą za tydzień ale bez kary się nie obejdzie.. czego mogę się spodziewać??
    • Przez jareq66
      Witam.
      mam problem z zapalajacą się czerwoną kontrolką w jd 6920S 2002rok( tryb z kropelką w środku strzałkami do środka). wg instukcji jest to kontrolka oznaczająca niskie ciśnienie w skrzyni biegów. Zaczyna migać przeważnie po godzinie, dwóch godz pracy. zdarza się, że miga od razu po zapaleniu zimnego silnika. Następnie po zgaszeniu i zapaleniu ciągnika przez pewien czas nie miga i ponownie zaczyna migać po jakimś czasie. W Ciągniku wymieniłem olej i dwa filtry hydrauliczne- oryginał john deere, stan oleju jest prawie na maximum. myślałem, że wymiana oleju rozwiąże problem, niestety kontrolka dalej miga.Ciągnik pracuje normalnie podczas migającej kontrolki. proszę o pomoc, może ktoś wie jak rozwiązać problem i czy może to być coś poważnego??
    • Przez Hereford
      Witam wszystkich zakładam temat ponieważ nasiliły sie kontrole sadów przez armir .
      Kontrole są skrupulatne a konsekwencje bardzo dotkliwe włącznie z windykacją dopłat w stecz.
      Może ktoś orjentujecie sie co w przypadku jak gdy obsada sie nie zgadza? Ale niekoniecznie z winy rolnika? ( zwierzyna,susza)
    • Przez kakus19
      witam co sprawdzaj podczas takiej kontroli?chodzi mi o faktury bo mam duzo podopisywane srodków i nie wiem czy dawac to do ksiegowej:)
    • Przez node3mer
      Witam.
      Otrzymałem właśnie decyzję o przyznaniu dopłat bezpośrednich. W tamtym roku miałem kontrole w gosp w skutek czego dopłaty zostały mi zmniejszone o 9% co w przeliczeniu na złotówki daje karę ok 2000zł.
      Chciałbym się jakoś odwołać od tej decyzji, więc opisze co było powodem kary.
      Rok temu kupiłem krowę, poprzedni właściciel pomylił paszporty i dał mi od innej sztuki, a ja razem z tym paszportem zarejestrowałem w agnacji nie tą krowę co powinienem
      Na decyzji którą dostałem mam napisane takie uzasadnienie
       
      bw 2.1 stwierdzono że wpisy w księdze nie zostały dokonane w terminie 7 dni (w księdze wpisałem numer z paszportu a wiec innej krowy )
      bw 4.1 stwierdzono że posiadacz bydła nie zgłasza faktu urodzenia, śmierci oraz przewozu bydła w terminie 7 dni (tak jak wyżej zgłosiłem inną krowę na podstawie paszportu)
      bw 5.1 stwierdzono że w siedzibie stada nie wszystkie sztuki bydła posiadają paszporty (tak jak wyżej posiadałem paszport innej krowy niż tą co stała w oborze) 
       
      Może ktoś ma pomysł na co mógłbym się powołać w odwołaniu, może jest jakiś przepis który mógłby chociaż trochę zmniejszyć tą kare.
      Moim zdaniem jest to trochę za wysoka kara jak za zakup krowy, zwłaszcza że potrącenie jest naliczane z JPO, ONW i jeszcze miałem 3ha zalesione i z tego też te 9 % potrącają
       
      Nie mogę zrozumieć dlaczego z takim uporem piszą, że nie dokonałem wpisów i zgłoszeń jak ja to zrobiłem tylko pomyliłem się co do numeru
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj