Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przydomowa hodowla kur

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 06 luty 2013 - 17:13

Przydomowa hodowla kur @Przemko tak wyszło że ja pisałem post jak ty swojego dodawałeś to pytanie było dla @jankes84
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przydomowa hodowla kur Dzisiaj, 10:08
  •  

#22 Share bonita28

bonita28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 luty 2013 - 21:46

Przydomowa hodowla kur A od czego zależy wielkość znoszonych przez kury jaj? czy na to ma wpływ pokarm?

#23 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 06 luty 2013 - 22:40

Przydomowa hodowla kur Najbardziej od wieku kury:) Jak są młode i się zaczynają nieść to jajka są małe a z wiekiem co raz większe. Wielkość jajek zależy też od rasy.Pasza pewnie też ma coś do tego:)

Panowie mi się wydaje że moje kury niosą za duże jajka...Te które są mniejszej budowy mają ciężko znieść jajo i krwawią trochę przykro na to patrzeć. U tych większych nie zauważyłem tego problemu..Można na to jakoś wpłynąć żeby niosły mniejsze jaka? Może to głupie pytania ale w końcu po to jest forum: żeby pewne kwestie wyjaśnić)

Edytowany przez prorok, 06 luty 2013 - 22:41.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:40

Przydomowa hodowla kur Mi się wydaje że nic w tej kwesti nie zrobisz. Po jakimś czasie jak się rozniosą to się to ustabilizuje.Kiedyś też miałem z tym problem jedna kura nosiła jajka tak duże że były po 2 żółtka i właśnie krew troche leciała ale to trwało kilka dni max. tydizeń i wszystko wróciło do normy.

#25 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:49

Przydomowa hodowla kur A powiedzcie mi koledzy, co może być przyczyną tego, że kury dzióbią swoje jajka? Bo od czasu do czasu znajduję skorupki i raczej jestem pewien, że to kury, bo zdarza się to właśnie od czasu do czasu, a gdyby jakiś szkodnik to robił, to zapewne działoby się to częściej.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2013 - 17:59

Przydomowa hodowla kur Może zbyt nisko mają grzędę. ;)

#27 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:13

Przydomowa hodowla kur http://www.agrofoto....5-zjadanie-jaj/ tam był poruszony ten temat zjadania przez kury jaj.

#28 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:50

Przydomowa hodowla kur Szarlej

A powiedzcie mi koledzy, co może być przyczyną tego, że kury dzióbią swoje jajka? Bo od czasu do czasu znajduję skorupki i raczej jestem pewien, że to kury, bo zdarza się to właśnie od czasu do czasu, a gdyby jakiś szkodnik to robił, to zapewne działoby się to częściej.

A może one ich nie dziobią tylko je gniotą bo som delikatne u mnie nieraz tak jest

Edytowany przez mesi, 07 luty 2013 - 18:51.

#29 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:44

Przydomowa hodowla kur

A może one ich nie dziobią tylko je gniotą bo som delikatne u mnie nieraz tak jest

Może to być, ale zastanawiam się, dlaczego nie ma pojedynczej dziury, tylko znajduję samą skorupkę poza gniazdem.

#30 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 07 luty 2013 - 23:22

Przydomowa hodowla kur U mnie też z początku gady dziubały jajka... Ponoć za mało wapnia wtedy mają i niedobór nadrabiają skorupkami ze swoich jajek.Ja zacząłem im dawać kredę pastewną do ziemniaków i czasem drobiłem im skorupki i dawałem albo do piasku albo do ziemniaków.Od tego czasu problem ze zjadaniem jajek zniknął:) Grzęda umocowana troszkę wyżej też nie zaszkodzi:)
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wizacja

wizacja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 08 luty 2013 - 11:26

Przydomowa hodowla kur

A powiedzcie mi koledzy, co może być przyczyną tego, że kury dzióbią swoje jajka? Bo od czasu do czasu znajduję skorupki i raczej jestem pewien, że to kury, bo zdarza się to właśnie od czasu do czasu, a gdyby jakiś szkodnik to robił, to zapewne działoby się to częściej.

Ja kiedyś znalazłem spore ilości skorup w stercie desek i drewna na opał , okazało się ze to kuna dzieliła się ze mną jajkami : )

#32 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:27

Przydomowa hodowla kur A panowie -słyszałem o tym ,że kury-lubia sie"olazować" -co wy na to gdybym na swoim wybiegu wywalił około 20-30 taczeka piasku??? poza "plazowaniem" to nie ma wpływu na twardość skorupki jajka???w poscie wczesniejszym pisałem o dodawaniu trawy skoszonej w celu osiągniecia "zgnilizny",żeby kurki miały robaczki-pomysł podłapałem na swoim stawie który mam oddalony z dala od ludzi i mam na nim wbity pal na srodku z taka-jakby szubienicą i tam nieraz wypływam pontonem i zawieszam worek z dziurkami małymi w którym są"bebechy" swinek . potem tam sie zagniezdzaja robaczki i rybki maja wysokobiałkowa karmę-rosną po tym jak na drożdzach:D

#33 Share Anita234

Anita234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:42

Przydomowa hodowla kur Witam ,mam pytanie:czy ktoś się orientuje jak to jest z prowadzeniem hodowli kur niosek np. na 100 sztuk przez rolnika, czy potrzeba to gdzies zgłaszac czy podchodzi to do sprzedaży płodów rolnych

#34 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:48

Przydomowa hodowla kur Z tego co ja wiem powyżej 50 kur należy zarejestrować hodowle. Ale nic więcej ci nie pomoge bo się dokładnie nie znam. Może ktoś inny z forum ci pomoże.

#35 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 10:49

Przydomowa hodowla kur Witam, a co są dzicie o chodowli brojlerków(cel mięso), ma ktos doświadczenia??? myślę zakupić z 20 szt.

oczywiśćie na własne potrzeby

#36 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 12:04

Przydomowa hodowla kur ja co roku kupuje sobie ok 10 brojlerów na własny użytek. mięso dużo smaczniejsze niż te z supermarketu. Za dużego kłopotu z nimi nie ma. trzeba pamiętać tylko o witaminach. no i ciężko znoszą upały jak już są wyrośnięte.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#37 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 12:36

Przydomowa hodowla kur zakup planuję zrobić początkiem maja jak będzie ciepło, niewiem jak długo rosną ale jak już to jednorazowy ubój i do zamrażarki tak chyba będzie najlepiej

#38 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:33

Przydomowa hodowla kur tak będzie najlepiej bo jak za długo żyją to większe prawdopodobieństwo upadków, a i młodsze mięso lepsze. już nawet po 5 tygodniach nadają się do zabicia. Ja na twoim miejscu zrobił bym dwa rzuty po 10 sztuk.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#39 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:33

Przydomowa hodowla kur Moim zdaniem przy 2 rzutach jest więcej zabawy. Najlepszy termin kupna to poczatek kwietnia i po połowie maja będą dobre na zabicie. Jak kupisz w maju to jest większe prawdopodobieństwo że mogą przyjść duże upały i bojlery będą się męczyć. Moja babcia kupuje zawsze około 30 kurczaków jednorazowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:04

Przydomowa hodowla kur ok tak myślałem o kwietniu, ale w kurniku zimno i trzeba by je było dogrzewać pewnie????