Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo siewny

66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 21 luty 2013 - 08:25

agregat uprawowo siewny brutto . zeszło roczna chyba to troche moze yc drozszy ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo siewny Dzisiaj, 18:04
  •  

#42 Share jlapeta

jlapeta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 14:23

agregat uprawowo siewny

Ziomal20084 szukałem i nie ma z 2 . ale dzwoniłem do składnicy i ja tam stały klient:) to mówił że masywne i reklamacji nie ma i że hydropack sobie radzi i że to nie rzuca aż tak. w środę się okaże:). siewnika narazie nie kupuję. mam poznaniaka 2.7 m i jak coś to pracował by z poznaniakiem. i fundzuszy też nie ma bo wykosztowałem się na ciągnik tura itd

Michalmeer sąsiad ma 3m z agro masz-u i to jest za duże dla 90 km ciągnik będzie stawał dęba. sasiad się przeliczył z tym 3m. ja też miałem brać 3m ale doszłem do wniosku że 2.7m wystarczy wolę raz więcej w polu w koło przejechać niż męczyć podnośnik opony i cały sprzęt.

Marcin1515 kolego tak wiem że sobie by poradził ale nie chcę go przeciążać itd tak jak pisałem wyżej wolę raz w koło przejechać niż go męczyć np na bruzdach bd szarpać albo na dołku podskoczy i bd się męczyć siłowniki albo co i dlatego chcę te 2.7m

ja mam ziemię 3-6klasy biorę zestaw : przedni wał 2 rzędy zębów i wał packera

Witam kolegę ja agregat 2,7m z wałem packera i poznaniakiem ciągnę zetorem 6340 tj około 70km nie wiem co wy macie za 90 koni? Zetor idzie na 3 biegu. a podnośnik jest do podnoszenia i nie ma się co z nim cackać. Jak ci szkoda ciągnika to sam się zapnij do agregatu:) Ale to oczywiście żart. 30cm szerokości nie zabierze zbyt wiele mocy a pasuje lepiej pod opryskiwacz

#43 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 październik 2013 - 08:15

agregat uprawowo siewny Witam, mam pytanie do was, posiadam 40 ha i myślę nad zakupem agregatu uprawowo siewnego grano system 3m talerzowego z hyrdropakiem. Pytanie czy ciagnik belarus 952 da rade razem z siewnikiem 3m ? Siewnik amazone d9

#44 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 02 październik 2013 - 08:47

agregat uprawowo siewny Może uniesie bo tył na mocny ale nie da rady na dłóższą mete .. jak już tak chcesz to weż zestaw półzawieszany na wózku grano już to robi

#45 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 02 październik 2013 - 10:11

agregat uprawowo siewny Znasz może ceny tych zestawów z wózkiem?

#46 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 02 październik 2013 - 10:46

agregat uprawowo siewny w tym momecie nie wiem ile najlepiej zadzwonić i sie dogadać

#47 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 02 październik 2013 - 11:14

agregat uprawowo siewny Taki zestaw to 120-130km minimum zeby optymalnie pracować.

#48 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 02 październik 2013 - 12:51

agregat uprawowo siewny Ale gdzie tam tam wszystko jest oparte na wale i kolach . 100 km w zupełnosci wystarczy

#49 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 październik 2013 - 17:42

agregat uprawowo siewny U mnie ziemie same lekkie IV - VI klasa więc powinien dać radę, w przyszłości myślmy o jakimś 110 km bo na tyle nie potrzeba nam takiego mocarza 130 km. Uważacie, że agragat talerzowy jest lepszy od zwykłego na zęby i przedni wał strunowy ? Z tyłu obowiązkowo na moje ziemie musi być wał rurowy, inny nie wchodzi w gre.

#50 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 02 październik 2013 - 17:57

agregat uprawowo siewny Na takich ziemiach (V-VI) potrzeba więcej mocy niż na cięższych (przy tym zestawie) gdzie jest się o co "zaprzeć" i ciągnik się nie topi. Wogole po co talerzowy na takie gleby??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 02 październik 2013 - 18:22

agregat uprawowo siewny No jeżeli zależy ci na likwidacji ścierniska to talerzowy ok. Chyba, że masz już gruber czy coś w tym stylu to możesz na te gleby spokojnie brać zwykły. Da radę i będzie dużo lżejszy (taniej też wydzie)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#52 Share Adrian98

Adrian98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:06

agregat uprawowo siewny To czy jest 1 siłownik czy 2 na to nie patrz :P My mamy ciężka unie z wałem pakera i amazonke d9. Polecam wał pakera obciąża zestaw ale fajnie uprawia. Ten jest fajny http://allegro.pl/ag...3576024856.html

#53 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 02 październik 2013 - 22:13

agregat uprawowo siewny Wał packera nie nadaje się na lekkie gleby bo będzie pachać ziemie, na mokre jeśli są też nie bo zakleja się i skrobaki nic nie dają.

#54 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 02 październik 2013 - 23:01

agregat uprawowo siewny Wał packera to największe nieporozumienie nie nadaje się on do niczego a szczególnie do lekkich ziem (zapychanie) oraz gliniastych (obklejanie) jego pomysłodawcę bym powiesił za wiadomo co, na suchej gałęzi.

Edytowany przez west, 02 październik 2013 - 23:02.

#55 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 październik 2013 - 08:21

agregat uprawowo siewny rozumiem że zwykły a nie talerzowy byłby napewno lepszy na lekkie ziemie, tylko sa dwie rzeczy za : pierwsza to że narazie mamy talerzówkrzę zwykłą 2.2 m i i po niej aby orke zrobić super to bronujemy ponieważ sa nierówności po niej a tak to ten agregat miałbym dwie funckje w gospodarstwie : do siewu i na scierniska czy to po qq czy po zbożu. Drugie za : talerzowy lepiej radzi sobie z nieczystymi polami tzn. napewno nic by się nie zapychało. Jakie zdanie macie nt. frimy staltech ? dobra konkurencja do grano czy ug ? chodzi mi o jakość materiału i roboty jaką wykonuje.

#56 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 październik 2013 - 10:22

agregat uprawowo siewny

Wał packera to największe nieporozumienie nie nadaje się on do niczego a szczególnie do lekkich ziem (zapychanie) oraz gliniastych (obklejanie) jego pomysłodawcę bym powiesił za wiadomo co, na suchej gałęzi.

Nie rozumiem o co chodzi. U nas ziemie mamy lekkie V - VI kl. kolega z powodzeniem używa agregatu z wałem pakera i nigdy się nie zdarzyło w jego karierze żeby się zapchał, albo żeby ziemia się garnęła. Paker jest lepszy na lekkie ziemie niż jakikolwiek strunowy czy rurowy, choć rurowy jeszcze może być. Każdy robi jak uważa.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#57 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 03 październik 2013 - 18:59

agregat uprawowo siewny Bo koledzy piszą i mają rację ale nie wiedzą dlaczego się pcha ,więc wyjaśniam podstawą jest równe pole ,dobrze wykonana orka ,bo jeśli na lekkiej ziemi są fale to zacznie wał stawać i zgarniać ziemię.Ja jednak jestem zwolennikiem rurowych , są bardziej uniwersalne ,można uprawiać nimi każdą glebę ,a wiadomo że nikt nie ma jednej klasy ziemi tylko trochę piasku a na innym glinę .

#58 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 03 październik 2013 - 19:39

agregat uprawowo siewny Sekcje talerzy powinny to pole wystarczająco wyrównać przed wałem. Tak mi się przynajmniej wydaje.. . Stosował ktoś hydrauliczną regulację głębokości pracy agregatu talerzowego? Jak to wygląda w praktyce? Chodzi mi o coś w tym stylu
http://www.metalfach...uprawowe/u740-1

#59 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:13

agregat uprawowo siewny Kolego z praktyki wiem że same talerze zachowują się jak płytka podorywka więc na świeżo zaoranej glebie może i wyrównają przed wałem i pracować będzie poprawnie ,ale gdy będzie zagon pola lub bruzda to może stawać , w zewszłym roku przesiewałem ożminy i w glebach cięższych szedł dobrze a na piaskach stawał więc dlatego moje sugestje swoją drogą może powinien być podnoszony wyżej ale jest przecież po to aby dogniatał glebę . Co do trzymania na pompie wydaje mi się że to zły pomysł biorąc pod uwagę wagę samego agregatu + siewnik ,JD 3040 którym wykonywane były prace ma co dzwigać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 październik 2013 - 11:47

agregat uprawowo siewny A ja podepnę się pod dyskusje otóż chcę zakupić 3m agregat z dwoma walkami z przodu strunowy z tylu rurowy 2 rzedy zębow do ursusa 385 wspolpracowal by z siewnikiem hassia du 100 i tak mysle o agromasz badz agro factory,ktory z agregatow bylby najodpowiednieszy do tego ciagnika a moze jacys inni producenci chodzi o to aby na polu niepodziwiac nieba tylko pracowac takim zestawem