Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo siewny

66 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:40

agregat uprawowo siewny Co niektórzy niewiedzą chyba co proponują bo co jest za różnica czy na jeden czy dwa siłowniki ja siewnik opiera się na agregacie kołami to jak on ma się bujać .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo siewny Dzisiaj, 21:43
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2013 - 11:32

agregat uprawowo siewny Tak się składa, że to Ty nie wiesz, co mówisz. Ja mogę udowodnić to co mówię, piszę.

Edytowany przez e1leex, 04 luty 2013 - 13:18.

#23 Share Adrian01

Adrian01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Mechanika
    Filmowanie

Napisany 04 luty 2013 - 11:55

agregat uprawowo siewny

Co niektórzy niewiedzą chyba co proponują bo co jest za różnica czy na jeden czy dwa siłowniki ja siewnik opiera się na agregacie kołami to jak on ma się bujać .

Na dwóch jest stabilnie się trzyma i rama nie dostaje jak masz pełną skrzynie to wtedy wszystko buja się na boki ja ma na dwóch to jest dobrze.

#24 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 luty 2013 - 12:51

agregat uprawowo siewny Ponawiam pytanie. Czy farmtrak 690 z agregatem uprawowo siewnym (2,5m, 3 rzędy zębów i wał packer) typu staltech, agromasz, agrolift, awemak z amazone d7 będzie mocno podrywać przód, czy lepiej wziąć 3 rzędy zębów i strunowy z tyłu, i który wał lepiej uprawi bo packer ponoć się obkleja, a mam trochę gliny i czy w pozostawione po packerze dziury po kolcach nasiona rzepaku zagłęboko nie powpadają?
Mam dylemat na co się zdecydować?

#25 Share Adrian01

Adrian01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Mechanika
    Filmowanie

Napisany 04 luty 2013 - 14:04

agregat uprawowo siewny

Ponawiam pytanie. Czy farmtrak 690 z agregatem uprawowo siewnym (2,5m, 3 rzędy zębów i wał packer) typu staltech, agromasz, agrolift, awemak z amazone d7 będzie mocno podrywać przód, czy lepiej wziąć 3 rzędy zębów i strunowy z tyłu, i który wał lepiej uprawi bo packer ponoć się obkleja, a mam trochę gliny i czy w pozostawione po packerze dziury po kolcach nasiona rzepaku zagłęboko nie powpadają?
Mam dylemat na co się zdecydować?

Zależy ile masz KG na przedzie, ja mam siewnik D7 i jak podpiąłem 30 to przód do góry szedł a skrzynia była pusta.Wystarczyło rękie położyć na siewnik i 30 dęba poszła :D

#26 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 04 luty 2013 - 20:52

agregat uprawowo siewny

Ma znaczenie czy jest na 1 czy na 2 siłownikach, na 1 nie jest stabilny i buja się na boki. Widziałem już w urwane ramiona od hydro-paka, przy takim z 1 siłownikiem.

@haczyk5 My do 86 koni mamy 3m, ale 2 wały strunowe przód i tył. Daje radę i przy 3m robimy ścieżki technologiczne, a przy 2,7 to nie bardzo wychodzą, siewnik mamy Poznaniaka rozszerzonego na 3m, więc ciężki nie jest.

Kolego e1leex jesteś w błędzie robie takie agregaty i wiem co mówie ,wszystko zależy od zastosowanego materiału przekroju i ścianek a jak ktoś "odchudza" tnąc koszty to potem są tego efekty , a swoją drogą większość ludzi sypie pełną kastę i jedzie na pole a to jest niedozwolone i nie obejmuje tego gwarancja podczas uszkodzenia więc daje Tobie do myślenia :) .

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2013 - 21:05

agregat uprawowo siewny Też mamy doświadczenie w budowie agregatów, ale na 2 siłowniki i nawet na rynku choćby Agro-masz robi teraz na 2 siłowniki, a kiedyś robili na 1.

#28 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:11

agregat uprawowo siewny Technologia się zmienia nie twierdę że na gorsze ale według mnie wszystko zależy od eksplatacji przez rolnika i wykonania przez producenta.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2013 - 21:15

agregat uprawowo siewny To źle że doradzam te, które są bardziej wytrzymałe?

#30 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:30

agregat uprawowo siewny dobrze że polecasz lepsze ale nie mierz wszystkich równą miarką bo to niesprawiedliwe .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 04 luty 2013 - 21:41

agregat uprawowo siewny nie ma co się kłócić koledzy

a co do tematu to kupuję wal normalny z przodu 2 rzędy zębów i wał packera szerokość 2.7m jak da rade to 2 siłowniki . posanowione jest już to na 99% w środę jedziemy na składnicę i obejrzymy. jak się nam spodoba to bierzemy a jak nie to bd myśleć nad czymś innym:)

#32 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:56

agregat uprawowo siewny my się nie kłócimy przynajmniej ja, tylko wymieniamy doświadczenia a to chyba dobrze :) .

#33 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 04 luty 2013 - 22:22

agregat uprawowo siewny uznałem to jako kłótnie:P ale ok:) doświadczenia nigdy za wiele:)

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2013 - 23:12

agregat uprawowo siewny Ja też się nie kłócę ;) Fakt jest taki że do końca nie wiadomo co się kupi, tzn. czy agregat jest z dobrego materiału, czy też nie.

#35 Share Bambi24

Bambi24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:10

agregat uprawowo siewny jaki jest dobry agregat hydraylliczny 3.6m do 8 tys. używany bo nowe drogie

#36 Share aron1

aron1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:14

agregat uprawowo siewny Witam, przyłącze się do tematu.
Mam zamiar kopić zestaw uprawowo-siewny 3-metrowy. Na agregat już się zdecydowałem,będzie to AGRO-MASZ z wałem packera, 3 rzędy graczek. Mam tyko dylemat z siewnikiem. Zastanawiam się nad siewnikiem też z Agro Masz-u. Ale nie mogę odszukać opinii na jego temat. W planach jest też POLONEZ ale to już finansowo wychodzi drożej. Więc jeśli ktoś z was posiada taki siewnik Agro Masz-u lub wasi znajomi to prosiłbym o parę zdań na jego temat.

#37 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 luty 2013 - 08:26

agregat uprawowo siewny ten siewnik to swieży temat wiec trudno bedzie znalesc opinie na jego temat . ale z drugiej strony cena do wykonania jest ok
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#38 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 20 luty 2013 - 09:10

agregat uprawowo siewny a ja pomyślał bym o siewniku kongskilde, cena niższa od Poloneza niewiele większa od poznaniaka więc nie jest jakoś zbytnio wysoka a różnicę w jakości wykonania widać na pierwszy rzut oka

#39 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 luty 2013 - 10:10

agregat uprawowo siewny Kongsilde 31354 zł sporo drogi i to bardzo za tą cene to juz kupisz zestaw uprawowo siewny eco z famarolu
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share aron1

aron1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 luty 2013 - 19:54

agregat uprawowo siewny Szczerze mówiąc to nawet nie pomyślałem o siewniku Kongskilde. Wiem ze to dobry siewnik porównywalny z Potingerem.
Do Michalmeer - cena 31354 zł, którą podałeś to cena netto czy brutto i czy w miarę aktualna???