Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo siewny

66 odpowiedzi na ten temat

#1 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 03 luty 2013 - 19:28

agregat uprawowo siewny Witam .
zakładałem już wcześniej temat o agregacie BOMET ale dużo osób mi go odradziło i wielu znajomych mi poleciło agregat uprawowo siewny GRANO SYSTEM 2.7m z wałem packera do mojego pronara 82tsa (90km) . prosze abyście wypowiedzieli się na ten temat. w środę wybieram się na składnicę i będę oglądał ten agregat. czy jest on wart uwagi? wypowiedzcie się:) z góry dziękuje:)

w ponizszym linku znajduje się ten właśnie agregat.

http://www.maszynyfa...rapki_p_78.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo siewny Dzisiaj, 05:40
  •  

#2 Share Ziomal20084

Ziomal20084

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 03 luty 2013 - 19:40

agregat uprawowo siewny Agregacik fajny, widać ze masywna konstrukcja jest, ale ja bym radził poszukac zeby hydropak był windowany na 2 siłowniki, bardziej stabilnie. A jakis siewnik byś do niego zaczepił?

#3 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2741 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 03 luty 2013 - 19:53

agregat uprawowo siewny A dlaczego nie 3 m ? spokojnie da sobie z nim rade . agregat mocn mam brone talerzową tej firmy i jest ok
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 03 luty 2013 - 19:55

agregat uprawowo siewny Pronarek spokojnie da rade sobie z tym agregatem.. Lecz tak jak Ziomal20084 uważam , ze agregat z dwom siłownikami byłby lepszy.

#5 Share Adrian01

Adrian01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Mechanika
    Filmowanie

Napisany 03 luty 2013 - 20:16

agregat uprawowo siewny Bym ci polecił moją amazonkie ale pronar stanie dęba bo nieraz mi NH dygnie.
A zamiast tego agregatu co jest w linku to bym ci bardziej polecił bronę wachadłową bo wirnikowa za ciężka.

#6 Share KAPRAL1

KAPRAL1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 luty 2013 - 20:21

agregat uprawowo siewny tu masz taki agregacik na 2silownikach http://www.skotarek-...owo-siewny.html ja mam talerzowy z tej firmy i spisuje sie dobrze

#7 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów

Napisany 03 luty 2013 - 20:25

agregat uprawowo siewny przecież on jest na jednym

#8 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 03 luty 2013 - 20:42

agregat uprawowo siewny Jak kupujesz agragat uprawowo siewny to bierz pod uwage wage zestawu
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#9 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2741 postów

Napisany 03 luty 2013 - 20:59

agregat uprawowo siewny Tylko nie skotarka .... na dwóch siłownikach jest stabilniejszy zobacz na allegro masz do wyboru do koloru

#10 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:06

agregat uprawowo siewny Też zastanawiam się nad agregatem uprawowo-siewnym do FT690 tylko nie wiem co wybrać. Mam amazone d7 sp2 2,5m
Najlepiej to by mi pasowało 3 rzędy zębów i wał packera żeby to jako tako doprawić, ale nie wiem czy to podniesie i czy przód nie będzie w górze jak zasypię cały siewnik?
Na przodzie mam cały komplet obciążników.
Ziemie mam trochę gliniaste i z pagórkami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2356 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:13

agregat uprawowo siewny Witam przyłącze sie do rozmowy polecacie na dwóch siłownikach nie rozumie dlaczego ,przecież to zwykły tuz i nie ma nic wspólnego ze stabilnością co najwyżej ma większą nośnosć.

#12 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 03 luty 2013 - 21:16

agregat uprawowo siewny Witam napisze tu bo ma pytanie mam ciężkie ziemie i co sądzicie o tym żeby do mojej talerzówki dorobić mocownie i zaczepiać wał packera który bym sam zrobił i delikatnie zmniejszyć kąt pracy talerzówki zdał by rade taki zestaw do uprawy bo kultywator wąskolistny i 2 rzędy wałków to za słabo na moje ziemie
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#13 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:18

agregat uprawowo siewny Ziomal20084 szukałem i nie ma z 2 . ale dzwoniłem do składnicy i ja tam stały klient:) to mówił że masywne i reklamacji nie ma i że hydropack sobie radzi i że to nie rzuca aż tak. w środę się okaże:). siewnika narazie nie kupuję. mam poznaniaka 2.7 m i jak coś to pracował by z poznaniakiem. i fundzuszy też nie ma bo wykosztowałem się na ciągnik tura itd

Michalmeer sąsiad ma 3m z agro masz-u i to jest za duże dla 90 km ciągnik będzie stawał dęba. sasiad się przeliczył z tym 3m. ja też miałem brać 3m ale doszłem do wniosku że 2.7m wystarczy wolę raz więcej w polu w koło przejechać niż męczyć podnośnik opony i cały sprzęt.

Marcin1515 kolego tak wiem że sobie by poradził ale nie chcę go przeciążać itd tak jak pisałem wyżej wolę raz w koło przejechać niż go męczyć np na bruzdach bd szarpać albo na dołku podskoczy i bd się męczyć siłowniki albo co i dlatego chcę te 2.7m

ja mam ziemię 3-6klasy biorę zestaw : przedni wał 2 rzędy zębów i wał packera

#14 Share KAPRAL1

KAPRAL1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:36

agregat uprawowo siewny malkolm tam w galerii sa pokazane tez wersje na 2silownikach akurat to zdjecie pierwsze jest z jednym silownikiem

#15 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3195 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:17

agregat uprawowo siewny

Witam napisze tu bo ma pytanie mam ciężkie ziemie i co sądzicie o tym żeby do mojej talerzówki dorobić mocownie i zaczepiać wał packera który bym sam zrobił i delikatnie zmniejszyć kąt pracy talerzówki zdał by rade taki zestaw do uprawy bo kultywator wąskolistny i 2 rzędy wałków to za słabo na moje ziemie

wyczyść skrzynkę PW bo nie można Ci wysłać wiadomości.
Wału packera nie polecam na ciężkie ziemie. Bynajmniej na moich nie sprawdza się, nie rozbija brył gliny.

Edytowany przez damianzbr, 03 luty 2013 - 22:18.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#16 Share Adrian01

Adrian01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Mechanika
    Filmowanie

Napisany 03 luty 2013 - 22:22

agregat uprawowo siewny

Ziomal20084 szukałem i nie ma z 2 . ale dzwoniłem do składnicy i ja tam stały klient:) to mówił że masywne i reklamacji nie ma i że hydropack sobie radzi i że to nie rzuca aż tak. w środę się okaże:). siewnika narazie nie kupuję. mam poznaniaka 2.7 m i jak coś to pracował by z poznaniakiem. i fundzuszy też nie ma bo wykosztowałem się na ciągnik tura itd

Michalmeer sąsiad ma 3m z agro masz-u i to jest za duże dla 90 km ciągnik będzie stawał dęba. sasiad się przeliczył z tym 3m. ja też miałem brać 3m ale doszłem do wniosku że 2.7m wystarczy wolę raz więcej w polu w koło przejechać niż męczyć podnośnik opony i cały sprzęt.

Marcin1515 kolego tak wiem że sobie by poradził ale nie chcę go przeciążać itd tak jak pisałem wyżej wolę raz w koło przejechać niż go męczyć np na bruzdach bd szarpać albo na dołku podskoczy i bd się męczyć siłowniki albo co i dlatego chcę te 2.7m

ja mam ziemię 3-6klasy biorę zestaw : przedni wał 2 rzędy zębów i wał packera

Wał pakera to bierz bo on jest lepszy niż ten rurowy

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2013 - 22:36

agregat uprawowo siewny

Witam przyłącze sie do rozmowy polecacie na dwóch siłownikach nie rozumie dlaczego ,przecież to zwykły tuz i nie ma nic wspólnego ze stabilnością co najwyżej ma większą nośnosć.

Ma znaczenie czy jest na 1 czy na 2 siłownikach, na 1 nie jest stabilny i buja się na boki. Widziałem już w urwane ramiona od hydro-paka, przy takim z 1 siłownikiem.

@haczyk5 My do 86 koni mamy 3m, ale 2 wały strunowe przód i tył. Daje radę i przy 3m robimy ścieżki technologiczne, a przy 2,7 to nie bardzo wychodzą, siewnik mamy Poznaniaka rozszerzonego na 3m, więc ciężki nie jest.

#18 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:52

agregat uprawowo siewny

Wał pakera to bierz bo on jest lepszy niż ten rurowy

wiem wiem przez rurowy to przeleci i tyle:( ojca przechabaciłem na packera bo chciał rurowy:)

Ma znaczenie czy jest na 1 czy na 2 siłownikach, na 1 nie jest stabilny i buja się na boki. Widziałem już w urwane ramiona od hydro-paka, przy takim z 1 siłownikiem.

@haczyk5 My do 86 koni mamy 3m, ale 2 wały strunowe przód i tył. Daje radę i przy 3m robimy ścieżki technologiczne, a przy 2,7 to nie bardzo wychodzą, siewnik mamy Poznaniaka rozszerzonego na 3m, więc ciężki nie jest.

tak tak ma znaczenie czy 2 siłowniki czy jeden. kolega ma racje że buja na boki.
Ale i tak bierzemy na 2.7m może u was idzie . to fajnie:) ale byłem u sąsiada i widziałem to ale i tak zostane przy 2.7m nie chcę go męczyć tym 3m a 30 cm to żadna różnica minimalna

i jak da radę to wezmę te 2 siłowniki

Edytowany przez haczyk5, 03 luty 2013 - 22:54.

#19 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2741 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:18

agregat uprawowo siewny Zwykłą 80 bez napedu ciagła 3 m z siewnikiem poznanakiem przerobionym na 3 m duzej roznicy w masie agregatu nie ma spokojnie da sobie rade . zwykły mtz 82 i ciagnie 3m famarolu i z rozłozonym podnosi bez problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:22

agregat uprawowo siewny 30 cm to żadna różnica, ale przy 2,7 ciężko ścieżki ugadać