Ferdek07

Szambo domowe

Polecane posty

Fenol    4
z całym szacunkiem ale jeszcze nie słyszałem o bakteriach, które unieszkodliwiają metale ciężkie oraz inne szkodliwe związki i pierwiastki, dlatego pozostanę przy swoim zdaniu, iż oczyszczalnia przydomowa to najmniejsze zło; kolejnym problemem jest stosowanie jako nawozu osadów z oczyszczalni ścieków (również tych przydomowych) w ostatni weekend spotkałem się z takim przypadkiem na obszarze NATURA 2000 (wszystko w porządku jeśli uprawia się na tym rośliny energetyczne np wierzbę ale pozostałe przypadki powinny byc tępione przez samych konsumentów, ale nie wiadomo dlaczego się o tym nie mówi)

 

 

rynce opadajom.... przecież zanim trafi na pole przechodzi analizy i wcale nie chodzi o metale ciężkie tylko bakterie kałowe coli i salmonelle i jakieś jeszcze inne ta norma jest za***iscie wyśrubowana ja naprawdę nie rozumiem dlaczego ktoś zabrania wprowadzania super materii organicznej do gleby są normy a mimo to nie i basta!

 

a co do metali ciężkich można je uwsteczniać zmieniając pH można siać rośliny kumulujące w np. owocach metale ciężkie ale na pewno nie bakterie właśnie pisze mgra jak bakterie zdychaja od metali w kukurydzy za to można pozbyć sie związków fenolowych i ich pochodnych wiercić w glebie dziury zalać je pożywką wpuścić bakterie i fenole porozbijane na prostsze substancje mozliwe do przerobienia przez zwykłe bakterie.....

 

Panowie do wszystkiego trzeba podejść rozsądnie

ścieki bytowe nie przemysłowe! są bardzo cenne tylko trzeba wiedzieć jak je używać Pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

W naszej gminie mozna składac wniosek o dofinansowanie do budowy oczyszczalni przydomowej. Prawie 50 % gminy ma już je zrobione... Ja jeszcze woże na pola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Widzisz a u nas gmina nawet nic nie mówi o żadnych oczyszczalniach każdy wozi na pola łąki a niektórzy to wogule są głupi puszczają szambo normalnie na drogi ale nei ma kto się nawet tym zająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
rynce opadajom.... przecież zanim trafi na pole przechodzi analizy i wcale nie chodzi o metale ciężkie tylko bakterie kałowe coli i salmonelle i jakieś jeszcze inne ta norma jest za***iscie wyśrubowana ja naprawdę nie rozumiem dlaczego ktoś zabrania wprowadzania super materii organicznej do gleby są normy a mimo to nie i basta!

 

ja nie neguję wartości organicznej ścieków bytowych, komunalnych czy też jakichkolwiek innych jednak nie zaglądając do żadnej toksykologii jestem świadomy co znajduje się w takich nawozach (już pomijając metale ciężkie czy też pasożyty) należy podkreślić, iż ścieki stosowane w rolnictwie muszą spełniać wymogi określone w rozporządzeniu ministra środowiska (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 lipca 2004 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego) i nie zmieni tego żadna praca magisterska, konieczne jest również sporządzenie planu nawozowego, także opadające ręce należy unieść i wziąć się do pracy organicznej najlepiej nie zaś innej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

trzeba być chamem żeby wywozić szambo na pole. a jeszcze większym chamem jak niektórzy wywożą pod warzywa. a co niektórzy mają beczki i robią to usługowo na swoje pola bądz użytki zielone brrrrr Nawet nie wolno wozić tym samym beczkowozem gnojowicy i fekaliów


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

co zrobic mądrale jak ma się małe podwórko(oczyszczalnia przydomowa odpada),w promieniu 12 km brak oczyszczalni i kilkanascie tys.litrów gnojowki!-mieszam to wszystko i wio na pole lub łąkę.ja trawy z tego nie żrę,zboza na konsumpcję nie sprzedaję-czy tym szambem mogę coś innego zrobic!?OPANUJCIE SIĘ PANOWIE (garek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No własnie sam jutro będe woził pół na pół szambo z gnojówką na zboża, nie uważam żeby to zkodziło od zawsze ludzie wywożą u nas na pole i chwała im za to bo są tacy co na drogę wypuszczają albo znam koelsia co ma rure prosto do rzeczki ma wypuszczoną.

 

ps. Tacy ekologiczni jesteście a zaraz zacznie sie u mnie hit wiosenny tzn wywożenie szamba oraz opróżnianie ustępów na katrofle żeby dziki nie ryły :):)

A jako ciekawostkę podam ze kiedyś koleś wywoził z zakładu czy ze szkoły niepamiętam dokładnie g*wna tzn wyciągał z tradycyjnych ustępów gdzie to nie ma muszli tylko dziura w podłodze i teściu jego zażyczył sobie tego specyfiku pod kartofle, skończyć orania potem nie mógł bo konikiem orał, na "ludzkim" nawozie kartofle jak arbuzy najpiekniejsze na okolicę porosły ale nikt nie mógł tego jeść bo kto wiedział wstręt odczuwał i świnei te kartofelki zjadły B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

fekalia same w sobie są nawozem, który jest nawozem ekologicznym; nie podlega dyskusji jednak fakt, iż ludzie zaczęli spożywać produkty szkodliwe (wszelakie konserwanty, metale ciężkie, toksyny itd. na szczęście nie wszystko trafia z powrotem do żywności) dodatkowo w szambach domowych lądują wszelkie detergenty, kosmetyki i inne smakołyki, na zachodzie próbowano kiedyś dodawać do pasz osady ściekowe (bo nie było innego sposobu na pozbycie się tego syfu) jednak jak dobrze wiemy substancje niezbyt przyjazne organizmom żywym kumulują się w każdym ogniwie łańcucha pokarmowego z coraz to większym natężeniem a człowiek jest ogniwem ostatnim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

na początek ustalmy czy gnojowica czy fekalia bo to jest istotna różnica


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

To jest chyba tylko na ONW wtedy trzeba miec szczelne szambo, rachunki za wyworzenie go i kosz na śmieci. B) Ale u nas każdy grzecznie wywozi na pole.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

spokojnie pogadamy jak wejdzie rolnictwo zrównoważone


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy jeżeli ktoś wywozi to na pole to OK , ale jeżeli ktoś takie rzeczy puszcza do rowu, rzeki to już jest przegięcie. A potem nad morze, jezioro i do przodu jak tu "fajnie" niektórzy śmieci do jezior rzucają nawet załatwić się nie wychodzą z wody, aż mi dreszcze przeszły po tym wszystkim do czego człowiek nieraz wchodzi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy stosjuecie taką miksturę dolistną jak szampo z gnojóką 1:1?

Czy taka gnojówa z szambem moze być stosowana na bardzo mały jeszcze owies czy nie przypali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

możesz stosować na ogórki i pomidory w przydomowym ogródku a i jeszcze na sałate rozcieńczone w wodzie 1 do 20 oczywiście dolistnie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia    0

Mam pytanie chcę postawić domek holenderski(całoroczny) u rodziców na działce( na wsi),ale nie mogę przyłączyć się do ich szamba i chcielibyśmy kupić zbiornik na szambo i co jakiś czas wywozić. Jeden szczegół!! czy to też potrzebuje pozwolenia i co by mi zrobili, jak bym nie zgłosiła tylko bez niczego postawiła i w razie kontroli pokazała rachunki wywozu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Prawo budowlane określa dokładnie jakie zbiorniki podlegają procedurze uzyskania pozwolenia a jakie tylko "zgłoszeniu".

Wykonanie robót budowlanych na które nie ma uzyskanego pozwolenia lub zgłoszenia to samowola budowlana. Zależnie od tego, czego dotyczy samowola, według zapisów ustawy określa się karę pieniężną, coś na podobieństwo taryfikatora mandatów.

Budowa całorocznego domu z całą pewnością podlega koniecznosci uzyskania pozwolenia, wtedy przy okazji musi byc też projekt zbiornika na nieczystości. W zwiazku z tym, można to wszystko bez boleśnie załatwic za jednym razem, w jednym pozwoleniu.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

witam. nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tu, czy ktoś się orientuje ile płacą oczyszczalnie za wywiezienie fekalii na pole rolnika?? ponieważ widzę, że w mojej okolicy kilka osób odbiera fekalia na swoje pola tylko nikt nie chce się przyznać ile zarabia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj