Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szambo domowe

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 19:51

Szambo domowe

Co do tych bakteri, to kumpel jest w ekologi i ma wpuszczac te bakterie do wykłego szamba i wtedy będzie mógł wylewać na swoje pola tylko musi mieć rachunki za te bakterie

z całym szacunkiem ale jeszcze nie słyszałem o bakteriach, które unieszkodliwiają metale ciężkie oraz inne szkodliwe związki i pierwiastki, dlatego pozostanę przy swoim zdaniu, iż oczyszczalnia przydomowa to najmniejsze zło; kolejnym problemem jest stosowanie jako nawozu osadów z oczyszczalni ścieków (również tych przydomowych) w ostatni weekend spotkałem się z takim przypadkiem na obszarze NATURA 2000 (wszystko w porządku jeśli uprawia się na tym rośliny energetyczne np wierzbę ale pozostałe przypadki powinny byc tępione przez samych konsumentów, ale nie wiadomo dlaczego się o tym nie mówi)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szambo domowe Dzisiaj, 02:00
  •  

#22 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 12 grudzień 2007 - 12:17

Szambo domowe

Wielu ma beczkowozy i wywozi szamba domowe czy to jest legalne?

U nas jest tak ze nawet gnojowice mozna wylać ale tylko w określonych miesiącach.Co do szamba jak wylejesz i ktoś cie podwali bedziesz miał wielkie problemy... hmm wielkie to mało powiedziane...bedą robic analizy gleby itd i wszystko pokryjesz sam

#23 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 18 grudzień 2007 - 21:39

Szambo domowe

Wielu ma beczkowozy i wywozi szamba domowe czy to jest legalne?

Wszystko do czasu , aż się straci dopłaty i wtedy....... wielki lamęt . Polak jest znany z kombinowania, ale czasami tego żałuje ( czytaj Polak mądry po szkodzie ).Koszt wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków to ok 5000-7000 zł wraz z robotami ziemnymi. W jednej z okolicznych gmin chyba Krasnopol ? urząd sfinansował projekt i wykonano kilkanaście takich oczyszczalni.

hehe nawet nie zauważyłem to mój setny post
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#24 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 21:43

Szambo domowe U nas to chyba problemu z zaskarżeniem nie ma i nie będzie bo wszyscy wywożą sami beczkami czy beczkowozami na łąki pola jest nawet u nas facet co wywozi sambo beczką bierze 30zł od jednej beczki i już jeździ tak od wielu lat po całej gminie i narazie nikt go nie zaskarżył

#25 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 17:19

Szambo domowe

pozostaje pogratulowac świadomości ekologicznej, kałania do swojego gniazda unikają nawet ptaki, a pomyślec o produktach spożywczych nawożonych fekaliami, istnieje przecież tyle prostych i tanich sposobów pozbycia się problemu między innymi przydomowa oczyszczalnia ścieków, a patenty z bezpośrednim odprowadzeniem scieków bytowych mogą skutkowac odebraniem płatności rolnośrodowiskowych dla rolników z terenu całej gminy, więc proponuję przedsięwziąc odpowiednie kroki zanim przepisy zostaną zaostrzone

gdybyś miał trochę świadomości ekologicznej to wiedziałbyś o procesach zachodzących w glebie! pewno zajrzałeś do jakieś piewszej lepszej toksykologii i robisz teraz wielkie halo bo srodowisko jest zatrówane... ja pie....e co za ludzie...świadomość ekologiczna...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#26 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 17:36

Szambo domowe

z całym szacunkiem ale jeszcze nie słyszałem o bakteriach, które unieszkodliwiają metale ciężkie oraz inne szkodliwe związki i pierwiastki, dlatego pozostanę przy swoim zdaniu, iż oczyszczalnia przydomowa to najmniejsze zło; kolejnym problemem jest stosowanie jako nawozu osadów z oczyszczalni ścieków (również tych przydomowych) w ostatni weekend spotkałem się z takim przypadkiem na obszarze NATURA 2000 (wszystko w porządku jeśli uprawia się na tym rośliny energetyczne np wierzbę ale pozostałe przypadki powinny byc tępione przez samych konsumentów, ale nie wiadomo dlaczego się o tym nie mówi)

rynce opadajom.... przecież zanim trafi na pole przechodzi analizy i wcale nie chodzi o metale ciężkie tylko bakterie kałowe coli i salmonelle i jakieś jeszcze inne ta norma jest za***iscie wyśrubowana ja naprawdę nie rozumiem dlaczego ktoś zabrania wprowadzania super materii organicznej do gleby są normy a mimo to nie i basta!

a co do metali ciężkich można je uwsteczniać zmieniając pH można siać rośliny kumulujące w np. owocach metale ciężkie ale na pewno nie bakterie właśnie pisze mgra jak bakterie zdychaja od metali w kukurydzy za to można pozbyć sie związków fenolowych i ich pochodnych wiercić w glebie dziury zalać je pożywką wpuścić bakterie i fenole porozbijane na prostsze substancje mozliwe do przerobienia przez zwykłe bakterie.....

Panowie do wszystkiego trzeba podejść rozsądnie
ścieki bytowe nie przemysłowe! są bardzo cenne tylko trzeba wiedzieć jak je używać Pozdro
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#27 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 21 kwiecień 2008 - 17:39

Szambo domowe W naszej gminie mozna składac wniosek o dofinansowanie do budowy oczyszczalni przydomowej. Prawie 50 % gminy ma już je zrobione... Ja jeszcze woże na pola...

#28 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 17:53

Szambo domowe Widzisz a u nas gmina nawet nic nie mówi o żadnych oczyszczalniach każdy wozi na pola łąki a niektórzy to wogule są głupi puszczają szambo normalnie na drogi ale nei ma kto się nawet tym zająć

#29 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 21 kwiecień 2008 - 18:13

Szambo domowe Ja wyworzę na pole ale u mnie tez są ludzie co puszczają w rowy a pużnie to wszystko idzie w świat.

#30 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 18:48

Szambo domowe

rynce opadajom.... przecież zanim trafi na pole przechodzi analizy i wcale nie chodzi o metale ciężkie tylko bakterie kałowe coli i salmonelle i jakieś jeszcze inne ta norma jest za***iscie wyśrubowana ja naprawdę nie rozumiem dlaczego ktoś zabrania wprowadzania super materii organicznej do gleby są normy a mimo to nie i basta!

ja nie neguję wartości organicznej ścieków bytowych, komunalnych czy też jakichkolwiek innych jednak nie zaglądając do żadnej toksykologii jestem świadomy co znajduje się w takich nawozach (już pomijając metale ciężkie czy też pasożyty) należy podkreślić, iż ścieki stosowane w rolnictwie muszą spełniać wymogi określone w rozporządzeniu ministra środowiska (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 lipca 2004 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego) i nie zmieni tego żadna praca magisterska, konieczne jest również sporządzenie planu nawozowego, także opadające ręce należy unieść i wziąć się do pracy organicznej najlepiej nie zaś innej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 16:29

Szambo domowe trzeba być chamem żeby wywozić szambo na pole. a jeszcze większym chamem jak niektórzy wywożą pod warzywa. a co niektórzy mają beczki i robią to usługowo na swoje pola bądz użytki zielone brrrrr Nawet nie wolno wozić tym samym beczkowozem gnojowicy i fekaliów

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#32 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 21:41

Szambo domowe co zrobic mądrale jak ma się małe podwórko(oczyszczalnia przydomowa odpada),w promieniu 12 km brak oczyszczalni i kilkanascie tys.litrów gnojowki!-mieszam to wszystko i wio na pole lub łąkę.ja trawy z tego nie żrę,zboza na konsumpcję nie sprzedaję-czy tym szambem mogę coś innego zrobic!?OPANUJCIE SIĘ PANOWIE (garek)

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 22:22

Szambo domowe No własnie sam jutro będe woził pół na pół szambo z gnojówką na zboża, nie uważam żeby to zkodziło od zawsze ludzie wywożą u nas na pole i chwała im za to bo są tacy co na drogę wypuszczają albo znam koelsia co ma rure prosto do rzeczki ma wypuszczoną.

ps. Tacy ekologiczni jesteście a zaraz zacznie sie u mnie hit wiosenny tzn wywożenie szamba oraz opróżnianie ustępów na katrofle żeby dziki nie ryły :) :)
A jako ciekawostkę podam ze kiedyś koleś wywoził z zakładu czy ze szkoły niepamiętam dokładnie g*wna tzn wyciągał z tradycyjnych ustępów gdzie to nie ma muszli tylko dziura w podłodze i teściu jego zażyczył sobie tego specyfiku pod kartofle, skończyć orania potem nie mógł bo konikiem orał, na "ludzkim" nawozie kartofle jak arbuzy najpiekniejsze na okolicę porosły ale nikt nie mógł tego jeść bo kto wiedział wstręt odczuwał i świnei te kartofelki zjadły B)

#34 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 22:43

Szambo domowe fekalia same w sobie są nawozem, który jest nawozem ekologicznym; nie podlega dyskusji jednak fakt, iż ludzie zaczęli spożywać produkty szkodliwe (wszelakie konserwanty, metale ciężkie, toksyny itd. na szczęście nie wszystko trafia z powrotem do żywności) dodatkowo w szambach domowych lądują wszelkie detergenty, kosmetyki i inne smakołyki, na zachodzie próbowano kiedyś dodawać do pasz osady ściekowe (bo nie było innego sposobu na pozbycie się tego syfu) jednak jak dobrze wiemy substancje niezbyt przyjazne organizmom żywym kumulują się w każdym ogniwie łańcucha pokarmowego z coraz to większym natężeniem a człowiek jest ogniwem ostatnim

#35 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 12:22

Szambo domowe na początek ustalmy czy gnojowica czy fekalia bo to jest istotna różnica

#36 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 13:01

Szambo domowe OD zawsze wywozili, ale kiedyś to się BIAŁYM JELENIEM myło B) ...

#37 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 24 kwiecień 2008 - 19:18

Szambo domowe To jest chyba tylko na ONW wtedy trzeba miec szczelne szambo, rachunki za wyworzenie go i kosz na śmieci. B) Ale u nas każdy grzecznie wywozi na pole.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#38 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 19:21

Szambo domowe spokojnie pogadamy jak wejdzie rolnictwo zrównoważone

#39 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 19:34

Szambo domowe Koledzy jeżeli ktoś wywozi to na pole to OK , ale jeżeli ktoś takie rzeczy puszcza do rowu, rzeki to już jest przegięcie. A potem nad morze, jezioro i do przodu jak tu "fajnie" niektórzy śmieci do jezior rzucają nawet załatwić się nie wychodzą z wody, aż mi dreszcze przeszły po tym wszystkim do czego człowiek nieraz wchodzi.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 20:22

Szambo domowe czy stosjuecie taką miksturę dolistną jak szampo z gnojóką 1:1?
Czy taka gnojówa z szambem moze być stosowana na bardzo mały jeszcze owies czy nie przypali?