Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szambo domowe

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 20:46

Szambo domowe Wielu ma beczkowozy i wywozi szamba domowe czy to jest legalne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szambo domowe Dzisiaj, 17:04
  •  

#2 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 20:49

Szambo domowe niestety nie. trzeba zasuwać do oczyszczalni

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Szambo domowe No ale jak wyleje na swoje pole to co po dopłatach?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Szambo domowe a jak na pole wylewasz i nikt sie nie czepia

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 20:55

Szambo domowe To może dojdzie do tego że na wsi na podwórku nie może stać tradycyjny ustęp!!! :D :)

#6 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 21:00

Szambo domowe Ja szambo wywoże na pola jak i inni ludzi u mnie na wsi ale są tacy tez co na droge(polną) umieją rozlać

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 21:02

Szambo domowe Na ppr koleś napisał że za wylewanie usługą beczką jest kara 5 tyś a na pole na które wylał ktoś wstrzymane dopłaty!!! tak normalnie nikt sie nei czepia ale teraz każdy ma za płotem skó*wysyna co może zadzwonić gdzieś

#8 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 21:05

Szambo domowe To się cieszcie że jeszcze nikt was nie zakablował... bo szambo domowe(a raczej jego zawartość) powinna iść do oczyszczalni i każdy kwitek też trzeba mieć, bo w razie kontroli macie dowód.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 21:08

Szambo domowe

To się cieszcie że jeszcze nikt was nie zakablował... bo szambo domowe(a raczej jego zawartość) powinna iść do oczyszczalni i każdy kwitek też trzeba mieć, bo w razie kontroli macie dowód.

W razie jakiej kontroli? Chyba tylko do spo lub prow to sprawdzali!

#10 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 21:08

Szambo domowe U mas to nikt nie będzie kablował bo wszyscy na pola lub łąki wylewają :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 10 grudzień 2007 - 21:54

Szambo domowe Hehe. Kochane szambo. :) W wsi obok jak nastała moda na łazienki to wszyscy na potęgę stawiali nawet taką 3X3m, ale żeby była, bo sąsiad ma. No i po miesiącu już z każdego podwórka wystawała do rowu z podziemi piękna rura "dziesiątka". :) Mieszkam koło rowu melioracyjnego i wiem co nieraz od nich płynęło. :D A jak się przez wieś jechało to nie tylko pojazdy jechały, ale co innego też (rowy). :) Ale rok po wstąpieniu do UE założyli kanalizację. :) Ale dopieprzyli takie opłaty za ścieki, że niektórzy wybudowali szamba i wywożą na pola, a niektórzy powrócili do tradycyjnych metod. I tu się sprawdza to co powiedział @Kamyk514. Tam w powszechnym przekonaniu sami kablarze mieszkają i nawet za wiadro pomyj od samochodu by na komisariat poszli, a że każdy miał i ma dalej takową magiczną rurkę to nikt nikogo nie kabluje, nikt się nie czepia, bo wszyscy tam robią to samo... :) I jakoś bardzo wielu podróżnym jadącym na Śląsk (droga krajowa nr.45 chyba) to doąd nie przeszkadza. Bynajmniej wiedzą, ze są w miejscowości Xxxxvvvyyy. :)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#12 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 22:12

Szambo domowe A mnie straż miejska zatrzymała jak jechałem z beczką z szambem napewno ktoś mnie podkapował :) i nie byłem głupi i powiedziałem im że to jest gnojówka :) i pojechali dalej a w mojej wsi złapali gościa wywożącego szambo na pole i powiedział im że to jest szambo i mu wjebali mandat :D ale nie pamietam już o jakiej wysokości ale pamiętam że ten mandat nie był mały ale tego gościa złapali przed wejściem do uni. :)

#13 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 23:15

Szambo domowe pozostaje pogratulowac świadomości ekologicznej, kałania do swojego gniazda unikają nawet ptaki, a pomyślec o produktach spożywczych nawożonych fekaliami, istnieje przecież tyle prostych i tanich sposobów pozbycia się problemu między innymi przydomowa oczyszczalnia ścieków, a patenty z bezpośrednim odprowadzeniem scieków bytowych mogą skutkowac odebraniem płatności rolnośrodowiskowych dla rolników z terenu całej gminy, więc proponuję przedsięwziąc odpowiednie kroki zanim przepisy zostaną zaostrzone

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 07:27

Szambo domowe

pozostaje pogratulowac świadomości ekologicznej, kałania do swojego gniazda unikają nawet ptaki, a pomyślec o produktach spożywczych nawożonych fekaliami, istnieje przecież tyle prostych i tanich sposobów pozbycia się problemu między innymi przydomowa oczyszczalnia ścieków, a patenty z bezpośrednim odprowadzeniem scieków bytowych mogą skutkowac odebraniem płatności rolnośrodowiskowych dla rolników z terenu całej gminy, więc proponuję przedsięwziąc odpowiednie kroki zanim przepisy zostaną zaostrzone

Sposoby są ale wcale nie takie tanie, przydomowe oczyszczalnie troche kosztują, a w niektórych musi pracować silnik elektryczny i to dopiero kosztuje, sam wycofałem się z przydomowej oczyszczalni bo kupiłem beczke, ale chyba będe musiał wrucić do tego pomysłu.
Nie przesadzajcie z tym kalaniem do własnych gniazd bo nic szczególnego się nie działo i nie dzieje a całe życie ludzie wywozili nieczystości na pola i wywożą. Sam nasadziłęm świerków i wierzby w około szamba i wypompowuje pmpką elektryczną i jakoś nie śmierdzi szczególnie ani nikt się nie skarży. No ale będe musiał chyba zrobić przydomową oczyszczalnie.
Jak przekonać ludzi którym szkoda 30 zł na wypompowanie beczką szamba raz w roku i otwarcie mówią że to kosztuje, tacy nadal będą wylewać wiadrem lub pompeczką do rowu.

ps. Kilkanaście lat temu, koleś który nie miał gnoju a chciał posadzić ziemniacory dogadał z huty w której pracował kilka beczkowozów po 10 tyś l z szamba z kibli, :D zaorał to konikiem ale twarz przewiązana szmatką a w kieszeni butelka bimbru :) , ale co to były za ziemniaki nigdzie takie się nie urodziły, ani żaden dzik w kartoflach nie był, ale i nikt z zięciów nie chciał za darmo tych ziemniaków, podobno śmierdziały, wiec niezłe stadko świń na tym wychował, a sam jadł te ziuemniaki i żyje do dzisiaj :) :) :)

#15 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 07:53

Szambo domowe u nas w wiosce jest kanalizacja i oczyszczalnia ścieków, więc nie ma z tym problemu .( wioska 60 numerow) cała gmina jest prawie wyposażona w przydomowe oczyszczanie a kilka wiosek w tym i moja ma oczyszczalnie zbiorcze. opłaty zależą od ilości zuzytej wody. ja płacę około 35 zł na kwartał

#16 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 11:18

Szambo domowe http://www.eko-sum.p...php?page=cennik wie ktoś jak wyglądają przepisy co do budowy przydomowej oczyszczalni czy musi być pozwolenie na budowe ( w końcu to tylko plastik więc chyba nie) czy ktoś sprawdza szzcelność czy coś tam? czy jest jakis odbiór tego i jeśli mam żółty piach 30 cm poniżej podłoża to chyba zadnych żwirków sypać nie trzeba?

ps. jeśli mam obore mleczną i ścieki z pomieszczeń sanitarnych podobno mają mieć osobny zbiornik to chyba moge podłączyć pod jedną oczyszczalnie?

#17 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 15:37

Szambo domowe z fekaliami może troszeczkę przesadziłem, gdyż istotnie mogą byc one stosowane nawet w uprawach ekologicznych ale problem w tym, że zawartośc dzisiejszych szamb różni się znacznie od tych sprzed kilkudziesięciu lat (detergenty, konserwanty, metale ciężkie i wiele innych smakołyków), nawet same fekalia zawierają więcej substancji, które nie powinny miec żadnego kontaktu z żywnością; także nikt mnie nie przekona do słuszności stosowania takiego nawozu

co do przydomowych oczyszczalni ścieków to konieczne jest pozwolenie na budowę a aby uzyskac pozwolenie trzeba zdobyc:
* decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu;
* dowód stwierdzający prawo dysponowania nieruchomością na cele budowlane;
* projekt budowlany, który winien być opracowany przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia budowlane oraz sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 3 listopada 1998 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

#18 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 11 grudzień 2007 - 18:03

Szambo domowe No widzisz. Sam wypisałeś sporo niezłych wymagań i mało komu będzie się chciało latać po urzędach itp. Po 4 świstki żeby można wpuścić bakterie do szamba. Mój wujek od niedawana stosuje prywatną oczyszczalnię ścieków i nic nie mówił o jakiś specjalnych normach. Przyjechali goście pomierzyli, zaznaczyli, wuja sam sobie doły wykopał, sam wybetonował i teraz tylko musi okazywać, że co 4 miechy kupuje i wypuszcza do odstajników bakterie. I spoko potem może z ostatniego doła wypuszczać do rowu, ale ma rurkę wyprowadzoną na ogródek i się do niej nie przyczepili.

Co do podlewania szambem upraw to tata mi kiedyś opowiadał jak jeden gospodarz miał dużo pola, a mało zwierząt, a że ziomka nie za specjalna to trzeba ją wzbogacać. I załatwił kilka ładnych beczek i jazda wylał na pole. Potem na tym polu posadził ziemniaki, no i podobno jak potem jego kobita gotowała te ziemniaki co urosły na tym polu to w całym domu śmierdziało wiecie czym. :D
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 18:11

Szambo domowe

No widzisz. Sam wypisałeś sporo niezłych wymagań i mało komu będzie się chciało latać po urzędach itp. Po 4 świstki żeby można wpuścić bakterie do szamba. Mój wujek od niedawana stosuje prywatną oczyszczalnię ścieków i nic nie mówił o jakiś specjalnych normach. Przyjechali goście pomierzyli, zaznaczyli, wuja sam sobie doły wykopał, sam wybetonował i teraz tylko musi okazywać, że co 4 miechy kupuje i wypuszcza do odstajników bakterie. I spoko potem może z ostatniego doła wypuszczać do rowu, ale ma rurkę wyprowadzoną na ogródek i się do niej nie przyczepili.

Co do podlewania szambem upraw to tata mi kiedyś opowiadał jak jeden gospodarz miał dużo pola, a mało zwierząt, a że ziomka nie za specjalna to trzeba ją wzbogacać. I załatwił kilka ładnych beczek i jazda wylał na pole. Potem na tym polu posadził ziemniaki, no i podobno jak potem jego kobita gotowała te ziemniaki co urosły na tym polu to w całym domu śmierdziało wiecie czym. :D

Gmina załatwia te oczyszczalnie przydomowe ale u nas cicho od 2 lat wzieli po 300 pln zaliczki i cicho a jak byli u mnie to sobei niewiadomoc o pomierzyli że mi stary drewniany spichleż będą rozbierać itd. ale całą dokumetację itd gmina załtwi

Co do tych bakteri, to kumpel jest w ekologi i ma wpuszczac te bakterie do wykłego szamba i wtedy będzie mógł wylewać na swoje pola tylko musi mieć rachunki za te bakterie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 18:12

Szambo domowe u mnie jak koleś przyjeżdrza do ludzi po szambo to są dwie opcje płacisz więcej jade do oczyszczalni albo płacisz mniej wyworze na pole
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!