Ferdek07

Szambo domowe

Polecane posty

Kamyk514    2

Ja szambo wywoże na pola jak i inni ludzi u mnie na wsi ale są tacy tez co na droge(polną) umieją rozlać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na ppr koleś napisał że za wylewanie usługą beczką jest kara 5 tyś a na pole na które wylał ktoś wstrzymane dopłaty!!! tak normalnie nikt sie nei czepia ale teraz każdy ma za płotem skó*wysyna co może zadzwonić gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

To się cieszcie że jeszcze nikt was nie zakablował... bo szambo domowe(a raczej jego zawartość) powinna iść do oczyszczalni i każdy kwitek też trzeba mieć, bo w razie kontroli macie dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To się cieszcie że jeszcze nikt was nie zakablował... bo szambo domowe(a raczej jego zawartość) powinna iść do oczyszczalni i każdy kwitek też trzeba mieć, bo w razie kontroli macie dowód.

W razie jakiej kontroli? Chyba tylko do spo lub prow to sprawdzali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Hehe. Kochane szambo. :) W wsi obok jak nastała moda na łazienki to wszyscy na potęgę stawiali nawet taką 3X3m, ale żeby była, bo sąsiad ma. No i po miesiącu już z każdego podwórka wystawała do rowu z podziemi piękna rura "dziesiątka". :) Mieszkam koło rowu melioracyjnego i wiem co nieraz od nich płynęło. :D A jak się przez wieś jechało to nie tylko pojazdy jechały, ale co innego też (rowy). :) Ale rok po wstąpieniu do UE założyli kanalizację. :) Ale dopieprzyli takie opłaty za ścieki, że niektórzy wybudowali szamba i wywożą na pola, a niektórzy powrócili do tradycyjnych metod. I tu się sprawdza to co powiedział @Kamyk514. Tam w powszechnym przekonaniu sami kablarze mieszkają i nawet za wiadro pomyj od samochodu by na komisariat poszli, a że każdy miał i ma dalej takową magiczną rurkę to nikt nikogo nie kabluje, nikt się nie czepia, bo wszyscy tam robią to samo... :) I jakoś bardzo wielu podróżnym jadącym na Śląsk (droga krajowa nr.45 chyba) to doąd nie przeszkadza. Bynajmniej wiedzą, ze są w miejscowości Xxxxvvvyyy. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

A mnie straż miejska zatrzymała jak jechałem z beczką z szambem napewno ktoś mnie podkapował :) i nie byłem głupi i powiedziałem im że to jest gnojówka :) i pojechali dalej a w mojej wsi złapali gościa wywożącego szambo na pole i powiedział im że to jest szambo i mu wjebali mandat :D ale nie pamietam już o jakiej wysokości ale pamiętam że ten mandat nie był mały ale tego gościa złapali przed wejściem do uni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pozostaje pogratulowac świadomości ekologicznej, kałania do swojego gniazda unikają nawet ptaki, a pomyślec o produktach spożywczych nawożonych fekaliami, istnieje przecież tyle prostych i tanich sposobów pozbycia się problemu między innymi przydomowa oczyszczalnia ścieków, a patenty z bezpośrednim odprowadzeniem scieków bytowych mogą skutkowac odebraniem płatności rolnośrodowiskowych dla rolników z terenu całej gminy, więc proponuję przedsięwziąc odpowiednie kroki zanim przepisy zostaną zaostrzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
pozostaje pogratulowac świadomości ekologicznej, kałania do swojego gniazda unikają nawet ptaki, a pomyślec o produktach spożywczych nawożonych fekaliami, istnieje przecież tyle prostych i tanich sposobów pozbycia się problemu między innymi przydomowa oczyszczalnia ścieków, a patenty z bezpośrednim odprowadzeniem scieków bytowych mogą skutkowac odebraniem płatności rolnośrodowiskowych dla rolników z terenu całej gminy, więc proponuję przedsięwziąc odpowiednie kroki zanim przepisy zostaną zaostrzone

Sposoby są ale wcale nie takie tanie, przydomowe oczyszczalnie troche kosztują, a w niektórych musi pracować silnik elektryczny i to dopiero kosztuje, sam wycofałem się z przydomowej oczyszczalni bo kupiłem beczke, ale chyba będe musiał wrucić do tego pomysłu.

Nie przesadzajcie z tym kalaniem do własnych gniazd bo nic szczególnego się nie działo i nie dzieje a całe życie ludzie wywozili nieczystości na pola i wywożą. Sam nasadziłęm świerków i wierzby w około szamba i wypompowuje pmpką elektryczną i jakoś nie śmierdzi szczególnie ani nikt się nie skarży. No ale będe musiał chyba zrobić przydomową oczyszczalnie.

Jak przekonać ludzi którym szkoda 30 zł na wypompowanie beczką szamba raz w roku i otwarcie mówią że to kosztuje, tacy nadal będą wylewać wiadrem lub pompeczką do rowu.

 

ps. Kilkanaście lat temu, koleś który nie miał gnoju a chciał posadzić ziemniacory dogadał z huty w której pracował kilka beczkowozów po 10 tyś l z szamba z kibli, :D zaorał to konikiem ale twarz przewiązana szmatką a w kieszeni butelka bimbru :) , ale co to były za ziemniaki nigdzie takie się nie urodziły, ani żaden dzik w kartoflach nie był, ale i nikt z zięciów nie chciał za darmo tych ziemniaków, podobno śmierdziały, wiec niezłe stadko świń na tym wychował, a sam jadł te ziuemniaki i żyje do dzisiaj :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas w wiosce jest kanalizacja i oczyszczalnia ścieków, więc nie ma z tym problemu .( wioska 60 numerow) cała gmina jest prawie wyposażona w przydomowe oczyszczanie a kilka wiosek w tym i moja ma oczyszczalnie zbiorcze. opłaty zależą od ilości zuzytej wody. ja płacę około 35 zł na kwartał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

http://www.eko-sum.pl/index.php?page=cennik wie ktoś jak wyglądają przepisy co do budowy przydomowej oczyszczalni czy musi być pozwolenie na budowe ( w końcu to tylko plastik więc chyba nie) czy ktoś sprawdza szzcelność czy coś tam? czy jest jakis odbiór tego i jeśli mam żółty piach 30 cm poniżej podłoża to chyba zadnych żwirków sypać nie trzeba?

 

ps. jeśli mam obore mleczną i ścieki z pomieszczeń sanitarnych podobno mają mieć osobny zbiornik to chyba moge podłączyć pod jedną oczyszczalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z fekaliami może troszeczkę przesadziłem, gdyż istotnie mogą byc one stosowane nawet w uprawach ekologicznych ale problem w tym, że zawartośc dzisiejszych szamb różni się znacznie od tych sprzed kilkudziesięciu lat (detergenty, konserwanty, metale ciężkie i wiele innych smakołyków), nawet same fekalia zawierają więcej substancji, które nie powinny miec żadnego kontaktu z żywnością; także nikt mnie nie przekona do słuszności stosowania takiego nawozu

 

co do przydomowych oczyszczalni ścieków to konieczne jest pozwolenie na budowę a aby uzyskac pozwolenie trzeba zdobyc:

* decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu;

* dowód stwierdzający prawo dysponowania nieruchomością na cele budowlane;

* projekt budowlany, który winien być opracowany przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia budowlane oraz sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 3 listopada 1998 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No widzisz. Sam wypisałeś sporo niezłych wymagań i mało komu będzie się chciało latać po urzędach itp. Po 4 świstki żeby można wpuścić bakterie do szamba. Mój wujek od niedawana stosuje prywatną oczyszczalnię ścieków i nic nie mówił o jakiś specjalnych normach. Przyjechali goście pomierzyli, zaznaczyli, wuja sam sobie doły wykopał, sam wybetonował i teraz tylko musi okazywać, że co 4 miechy kupuje i wypuszcza do odstajników bakterie. I spoko potem może z ostatniego doła wypuszczać do rowu, ale ma rurkę wyprowadzoną na ogródek i się do niej nie przyczepili.

 

Co do podlewania szambem upraw to tata mi kiedyś opowiadał jak jeden gospodarz miał dużo pola, a mało zwierząt, a że ziomka nie za specjalna to trzeba ją wzbogacać. I załatwił kilka ładnych beczek i jazda wylał na pole. Potem na tym polu posadził ziemniaki, no i podobno jak potem jego kobita gotowała te ziemniaki co urosły na tym polu to w całym domu śmierdziało wiecie czym. :D


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No widzisz. Sam wypisałeś sporo niezłych wymagań i mało komu będzie się chciało latać po urzędach itp. Po 4 świstki żeby można wpuścić bakterie do szamba. Mój wujek od niedawana stosuje prywatną oczyszczalnię ścieków i nic nie mówił o jakiś specjalnych normach. Przyjechali goście pomierzyli, zaznaczyli, wuja sam sobie doły wykopał, sam wybetonował i teraz tylko musi okazywać, że co 4 miechy kupuje i wypuszcza do odstajników bakterie. I spoko potem może z ostatniego doła wypuszczać do rowu, ale ma rurkę wyprowadzoną na ogródek i się do niej nie przyczepili.

 

Co do podlewania szambem upraw to tata mi kiedyś opowiadał jak jeden gospodarz miał dużo pola, a mało zwierząt, a że ziomka nie za specjalna to trzeba ją wzbogacać. I załatwił kilka ładnych beczek i jazda wylał na pole. Potem na tym polu posadził ziemniaki, no i podobno jak potem jego kobita gotowała te ziemniaki co urosły na tym polu to w całym domu śmierdziało wiecie czym. :D

Gmina załatwia te oczyszczalnie przydomowe ale u nas cicho od 2 lat wzieli po 300 pln zaliczki i cicho a jak byli u mnie to sobei niewiadomoc o pomierzyli że mi stary drewniany spichleż będą rozbierać itd. ale całą dokumetację itd gmina załtwi

 

Co do tych bakteri, to kumpel jest w ekologi i ma wpuszczac te bakterie do wykłego szamba i wtedy będzie mógł wylewać na swoje pola tylko musi mieć rachunki za te bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie jak koleś przyjeżdrza do ludzi po szambo to są dwie opcje płacisz więcej jade do oczyszczalni albo płacisz mniej wyworze na pole


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Co do tych bakteri, to kumpel jest w ekologi i ma wpuszczac te bakterie do wykłego szamba i wtedy będzie mógł wylewać na swoje pola tylko musi mieć rachunki za te bakterie

 

z całym szacunkiem ale jeszcze nie słyszałem o bakteriach, które unieszkodliwiają metale ciężkie oraz inne szkodliwe związki i pierwiastki, dlatego pozostanę przy swoim zdaniu, iż oczyszczalnia przydomowa to najmniejsze zło; kolejnym problemem jest stosowanie jako nawozu osadów z oczyszczalni ścieków (również tych przydomowych) w ostatni weekend spotkałem się z takim przypadkiem na obszarze NATURA 2000 (wszystko w porządku jeśli uprawia się na tym rośliny energetyczne np wierzbę ale pozostałe przypadki powinny byc tępione przez samych konsumentów, ale nie wiadomo dlaczego się o tym nie mówi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Wielu ma beczkowozy i wywozi szamba domowe czy to jest legalne?

U nas jest tak ze nawet gnojowice mozna wylać ale tylko w określonych miesiącach.Co do szamba jak wylejesz i ktoś cie podwali bedziesz miał wielkie problemy... hmm wielkie to mało powiedziane...bedą robic analizy gleby itd i wszystko pokryjesz sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1
Wielu ma beczkowozy i wywozi szamba domowe czy to jest legalne?

 

 

Wszystko do czasu , aż się straci dopłaty i wtedy....... wielki lamęt . Polak jest znany z kombinowania, ale czasami tego żałuje ( czytaj Polak mądry po szkodzie ).Koszt wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków to ok 5000-7000 zł wraz z robotami ziemnymi. W jednej z okolicznych gmin chyba Krasnopol ? urząd sfinansował projekt i wykonano kilkanaście takich oczyszczalni.

 

 

hehe nawet nie zauważyłem to mój setny post


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas to chyba problemu z zaskarżeniem nie ma i nie będzie bo wszyscy wywożą sami beczkami czy beczkowozami na łąki pola jest nawet u nas facet co wywozi sambo beczką bierze 30zł od jednej beczki i już jeździ tak od wielu lat po całej gminie i narazie nikt go nie zaskarżył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
pozostaje pogratulowac świadomości ekologicznej, kałania do swojego gniazda unikają nawet ptaki, a pomyślec o produktach spożywczych nawożonych fekaliami, istnieje przecież tyle prostych i tanich sposobów pozbycia się problemu między innymi przydomowa oczyszczalnia ścieków, a patenty z bezpośrednim odprowadzeniem scieków bytowych mogą skutkowac odebraniem płatności rolnośrodowiskowych dla rolników z terenu całej gminy, więc proponuję przedsięwziąc odpowiednie kroki zanim przepisy zostaną zaostrzone

 

gdybyś miał trochę świadomości ekologicznej to wiedziałbyś o procesach zachodzących w glebie! pewno zajrzałeś do jakieś piewszej lepszej toksykologii i robisz teraz wielkie halo bo srodowisko jest zatrówane... ja pie....e co za ludzie...świadomość ekologiczna...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj