Skocz do zawartości

Zdjęcie

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy

78 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:48

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy lemysz1 masz rację na to nie zwróciłem uwagi :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy Dzisiaj, 15:51
  •  

#22 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 17 luty 2013 - 14:43

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy Przecież to jest kluczowa sprawa. Rama pospawana w ten sposób będzie się zginać i nie będzie taka wytrzymała. Ogólnie lipa. Brakuje podstawowej znajomości wytrzymałości materiałów.
Tak samo zaczep powinien być wykonany z profila w przekroju prostokątnym. Dodam do mojej galerii zdjęcie podobnej konstrukcji to zobacz jak powinno to wyglądać.

Ciebie ratuje jeszcze konstrukcja na burty i odeskowanie ich co znacznie wzmocni ramę która będzie tworzyła z ramą taką jakby kratownice.

Chęci masz dobre tylko trzeba było na forum zapytać się wcześniej zanim zacząłeś budowę.

Edytowany przez lemysz1, 17 luty 2013 - 14:47.

#23 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:51

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy Oj kolego chyba oboje zniechęcimy "ursona" do dalszej budowy.

#24 Share ursontv

ursontv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:gospodarka

Napisany 17 luty 2013 - 20:11

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy własnie wiem ale co teraz zrobie nic ? pod spawaniem mi troche wygieło

odrazu powiem że to nie jest przyczepa do samochodu

wczoraj skończyłem zaczep wyszedł jak wyszedł http://www.fotosik.p...ae70b4c9af.html

#25 Share ursontv

ursontv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 luty 2013 - 20:44

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy a tu jeszcze jedno z blachom http://www.fotosik.p...4eb511892f.html

#26 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 17 luty 2013 - 23:23

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy Ładnie wykonane. Burty boczne będą otwierane?

Jak nie to zrób solidne przyspawaj bezpośrednio do ramy i będzie mocna :)

#27 Share ursontv

ursontv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 luty 2013 - 08:05

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy bede spawał do ramy tylko tylnia burta bedzie na zawiasach :)

#28 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 luty 2013 - 08:13

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy to zrób boczne burty z solidnego profila najlepiej z zastrzałami wtedy wzmocni Ci całą konstrukcje. Jaką oś tam przewidujesz? bo mocowanie osi tez mi licho wygląda.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#29 Share ursontv

ursontv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 luty 2013 - 08:30

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy most bendzie wyglądał tak na kołch balonowych http://www.fotosik.p...9bf75e204b.html

#30 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 18 luty 2013 - 09:30

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy

to zrób boczne burty z solidnego profila najlepiej z zastrzałami wtedy wzmocni Ci całą konstrukcje. Jaką oś tam przewidujesz? bo mocowanie osi tez mi licho wygląda.

Jakimi zastrzałami? Kolego to nie są drzwi od stodoły z drewna żeby zastrzały wstawiać. Normalnie pionowe poprzeczki wspawaj.
Narożniki najlepiej z kątownika zrób na przykład 60x60 i ściana 4 a na górę też kątownik 40x40. Pionowe wzmocnienia wykonaj z płaskownika 40x6mm w trzech czterech miejscach i będzie dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy Dzisiaj, 15:51
  •  

#31 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 luty 2013 - 09:50

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy jeżeli cała rama jest za delikatna to musi się ratować jak może a jeżeli w burtach da po skosie porzeczkę z profila to mu usztywni znacznie konstrukcje tak samo zresztą jak w przytoczonych drzwiach. Ta oś (bo nie most) ma być na sztywno?
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#32 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 18 luty 2013 - 09:55

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy Co takie rozwiązanie usztywni? Powiedz mi bo nie rozumiem? Zrozum że to nic nie da. Pionowo musisz wstawić i ładnie pospawać to spina dolną część z górna w kilku miejscach a tak to wzmacnia tylkow miejscach narożników które i tak są podparte słupkami
Posłuchaj mnie bo mam niemałe doświadczenie w tego typu samorobach.

Edytowany przez lemysz1, 18 luty 2013 - 09:56.

#33 Share ursontv

ursontv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 luty 2013 - 10:27

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy tak na sztywno

#34 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 18 luty 2013 - 10:28

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy Zrób tak jak mówiłem a będziesz zadowolony. Nie wyjdzie za dużo materiału a będzie dobrze spełniało swoją rolę.

#35 Share ursontv

ursontv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 luty 2013 - 11:24

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy słupki na burty robic z profili?
czy z czegos innego?

#36 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 luty 2013 - 12:17

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy lemysz1 czytaj ze zrozumieniem proszę, te zastrzały sugerowałem zrobić w burtach jeżeli twierdzisz że to nie nie da to nie wiem jakim cudem te konstrukcje które robiłeś coś przewożą, no chyba że waz więcej jak mają ładowności.

#37 Share ursontv

ursontv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 luty 2013 - 16:01

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy burty musiałem zrobić tak http://www.fotosik.p...ea4a941678.html

#38 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 luty 2013 - 17:29

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy przednia jest nieistotna pod względem usztywnienia ramy ważne będą boczne

#39 Share ursontv

ursontv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 luty 2013 - 18:45

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy no właśnie wiem bo na boczne idzie największy nacisk.Ale boczne będą tak samo jak przednie tylko węcej profili w srodku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 18 luty 2013 - 21:16

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy Na burty tak jak pisałem wystarczy kątownik ale znów nie posłuchałeś i wygląda masakrycznie. Jak zrobisz boczne burty w podobny sposób to wtedy to ma sens.
Jak dałbyś te poprzeczki po skosie tzn po przekątnej to nie trzyma to nic więcej niż przed dołożeniem tej poprzeczki.