ursontv

Witam chciałbum się dowiedzieć czy dobrze zacząłem budowe przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lemysz1    97

Też zwróciłem na to uwagę ale myślę że autor ma zaczep do tego przystosowany. Bo jak nie to długo takie połączenie nie wytrzyma ponieważ ciągle będzie szarpało i w końcu pęknie. Dałbym jeszcze kliny na wzmocnienie ucha zaczepu ponieważ coś cienko mi to wygląda. Jak wykonasz poprawny przetop w spoinie to nic się nie urwie chyba że ze ścianką.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Widać na zdjęciu że dobrze wspawany i skręcona końcówka na śrubę sprawia wrażenie solidnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Rozchodzi mi się to miejsce gdzie ucho przechodzi w dyszel :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Mi to wygląda na orginalne od przyczepy z najazdem tylko pozbawione zabezpieczenia na cofanie i zaspawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Po pierwsze nigdzie nie pisałem żeby zrezygnować zupełnie z pionowych słupków, coś musi być żeby blacha za bardzo nie pracowała. To zaproponuje proste doświadczenie. Weź 4 listewki i skręć je na kształt prostokąta dodaj kilka ze dwie poprzeczki jakby drabina Ci wyjdzie. I spróbuj złorzeczy go na kształt równoległoboku. Następnie usuń szczebelki o dodaj zastrzał choćby ze sznurka i wtedy złóż(oczywiście przy zastrzale w jedną stronę będzie skutkować) gdzie trzeba było więcej siły. Zgadzam się ze w normalnych burtach niema co cobie zawracać głowy takim rozwiązaniem, jednak tutaj ta burta pełni role nośną. A co do tego że niewielka ładowność i nie trzeba nic poprawiać. Jak kolega naładuje żwiru z 5T spokojnie wejdzie(niema wymiarów ale tak na oko) Jadąc po wybojach na sztywnej osi siły będą już spore, wiec lepiej teraz troszkę więcej materiału i pracy włożyć(nie tak dużo ) niż później kombinować jak zacznie się coś giąć. Co do zaczepu to fakt solidnie wygląda ale jak nie jest przystosowany do niego ciągnik to bezie niezbyt dobrze się spisywał


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ale konstrukcje drewniane skręcane to nie to samo co sztywne spawane połączenie w stali nie dasz rady takiego prostokąta ze stali przepchnąć

 

Autor nie buduje z drewna tylko ze stali więc i moje porady się tego materiału dotyczą.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

miałem już nie pisać na ten temat... Wiedziałem że tak będziesz sobie tłumaczył. Fakt połączenie skręcane rożni się od spawanego ale w tamtym wypadku oba przypadkach oba były skręcane więc różnica polega tylko na ułożeniu listewek. Prawa fizyki są zawsze takie same niezależnie czy chodzi o stal czy drewno.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jeżeli masz takie o tym pojęcie to moja dyskusja z Tobą nie ma większego sensu :blink:

 

Poczytaj jakiś poradnik z materiałoznawstwa i jego zastosowania w konstrukcji.

 

 

Jakbyś te listewki na klej wkleił to też tego zastrzału nie potrzeba.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Tą wypowiedzią podkreśliłeś dobitnie swoja wiedzę. Aczkolwiek w jednym masz racje szkoda czasu na dyskusje. Bo skoro nie dociera że mowa o kształcie konstrukcji nie materiale. A nawet jak był ten sam materiał tylko konstrukcja na planie trój lub czworokąta (maszt radiowy) to też nie dotarło bo do czego innego służy. A przecież tam są złożone ze sobą jakby elementy o takim samym kształcie i to zapewnia sztywność w każdym kierunku. To jak próbować coś wyjaśnić skoro najwyraźniej brak wyobraźni rekompensuje kolega uporem

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Pochwal się co sam wykonałeś i jak to wygląda to pogadamy. Głupie rady bez praktycznej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Z jakiego materiału zrobiłeś burty? Tą oś popraw bo jak w jakąś dziurę z ładunkiem wjedziesz to może się złożyć. Dodaj jeszcze po jednym wzmocnieniu bliżej samej osi jak dasz ten sam kąt to trochę dalej sięgną te ramiona i też dodatkowo wzmocni całą konstrukcje nie tylko mocowanie osi


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie Kłóćcie się koledzy ja mam inne rozwiązanie nasz kolega przyspawał profile do boku więc kolejny błąd ale można to uratować a mianowicie pospawaj kątownik od spodu taki50/80 hutniczy połącz nim te proile od ramy ze słupkami oczywiście postaw go na wysoki kant ,oś wysunołeś za bardzo do tyłu będziesz miał problem z pozostawieniem jej z ciężarem i tak jak pisałem wcześniej pospawaj dłuższe zastrzały do osi bo się urwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

oś z tyłu ma tez ten plus że dociąża ciągnik co nierzadko się przydaje


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

No tak ale to tylko przyczepka więc bez przesady ,a znając życie to nie raz będzie trzeba ją odczepić z ładunkiem a wtedy każda stopa będzie lgła w gruncie ,jeszcze sobie kolega krzywdę zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

jak koła założysz to będzie do przodu pochylona. Jakie mają być felg ii opony? W stosunku do poprzedniego zdjęcia to coś się zmieniło ?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

A jakie dać blachy na burty 2mm czy 1,5mm

 

 

Daj taką jaką masz na zbyciu. Wiadomo grubsza dłużej wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj