Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TC5070 czy John Deere 1470?

87 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bambik

bambik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:25

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Wybór padł na Claasa Tucano 320, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ był w dobrych pieniądzach, oraz jest najlepiej wykonany ze wszystkich, które oglądaliśmy. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Dzisiaj, 22:05
  •  

#62 Share Cehes

Cehes

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 luty 2013 - 22:35

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Bardzo dobrze wybrałeś, ale z tych które wymieniłeś na początku lepszy NH :)

Edytowany przez Cehes, 25 luty 2013 - 22:37.

#63 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:11

Wybór padł na Claasa Tucano 320, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ był w dobrych pieniądzach, oraz jest najlepiej wykonany ze wszystkich, które oglądaliśmy. :D

Jeśli chodzi o wykonanie to się z tobą zgodzę. Czy będzie bardziej wydajny to raczej nie, do 320 nie ma możliwości założenia APSu i bęben 460 mm też nie jest najlepszym rozwiązaniem. A dobra cena to ile jeśli można wiedzieć ????na pewno ponad 100 tys. droższy od JD czy NH chyba że popokazowy lub rocznikiem starszy w co trudno mi uwierzyć ;) Jeśli cena blisko 500tys to bym może pokusił się o CX lub serię W z JD :)

jaki wybrałeś?

jeden kolega ma jd 1470 dwa sezony i chodzi , drugi ma 1470 i trzy razy robili silnik problem ciśnienia w silniku i smarowania , instalacja elektryczna się zapaliła , oberwały się sita - obaj mają po 100 ha kolejny ma 1550 ma około 200 ha i pracuje zaje..... od 6 sezonów 1550 i 1570 to bardziej ciekawa opcja jd
jesli chodzi o nh to blisko mnie praują tc 56 hydro i to 5 , 6 sezonów jakieś drobne usterki tylko się pokazywały , pracują dwa 5070 RS od dwóch sezonów i nic bez awari

U nas w okolicy w 1470 zaciął sie regulator obrotów w pompie (nie wiem czy fachowo to nazwałem ) to silnik dosłownie w środku się częściowo stopił, o pękających sitach tez słyszałem od właściciela JD ale nie chciałem pisać bo i tak zaraz będzie ze wymyślam tak samo o pękających mocowaniach sieczkarni ale to głównie w 1450 go w 1470 poprawili ten mankament ;) Dlatego dalej uważam że wycofanie ze sprzedaży JD 1470 na Europę nie tylko było podyktowane niespełnianiem normy spalin bo nie wieżę że tak duzy koncern wycofuję się z rynku gdzie nie ma innego modelu swojego kombajnu dla gospodarstw o pow 100-150 ha

#64 Share miloszek

miloszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2013 - 07:32

Wybór padł na Claasa Tucano 320, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ był w dobrych pieniądzach, oraz jest najlepiej wykonany ze wszystkich, które oglądaliśmy. :D

Ile dałeś za Claasa? z jakim wyposażeniem brałeś? ja raczej tc5070 rs będę brał

#65 Share bambik

bambik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:12

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Tucano 320:

Szerokie gumy - 800 przód i 500 tył
heder c430
bez wózka
sieczkarnia
polski stół do rzepaku z napędem mechanicznym
mechaniczna regulacja sit
fotel operatora na zawieszeniu pneumatycznym
zaczep mechaniczny
nowy Cebis (sterowanie takie jak w lexionie)
silnik 204 km bez ad blue, a rok produkcji 2013 maszyna fabrycznie nowa
cena z takim wyposażeniem 420 netto więc jak na tucano to chyba nie jest źle. :)

Edytowany przez bambik, 26 luty 2013 - 18:52.

#66 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:44

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Raczej cena dobra. Ale jak to z 2013 i bez adblue? Myślałem że produkcja w 2013 to już tylko z adblue.

#67 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:21

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Cena bardzo dobra bym powiedział az za dobra bo jak ja szukałem to trafiłem na takie Tucano tyle że bez stołu ale z wózkiem po pokazowe rok 2012 za 445 netto i praktycznie sprzedane było;)

#68 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:32

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? boku27 słabo szukałeś ;)
Gdy jedziesz zamawiać maszynę z zaliczką w ręku i ceną konkurencji diler zaczyna poważnie rozmawiać. W innych przypadkach ceny wyssane z palca lub kosmosu.

#69 Share miloszek

miloszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 luty 2013 - 18:51

Tucano 320:

Szerokie gumy - 800 przód i 500 tył
heder c430
bez wózka
sieczkarnia
polski stół do rzepaku z napędem mechanicznym
mechaniczna regulacja sit
fotel operatora na zawieszeniu pneumatycznym
zaczep mechaniczny
nowy Cebis (sterowanie takie jak w lexionie)
silnik 204 km bez ad blue, a rok produkcji 2013 maszyna fabrycznie nowa
cena z takim wyposażeniem 420 netto więc jak na tucano to chyba nie jest źle. :)

ja mam tc5070 rs
koła 650
heder 5,18 z automatyczną regulacją wysokości cięcia
wózek polski
stół do rzepaku polski
sieczkarnia
fotel pneumatyczny
kamera cofania
2013 rok
cena 375 tyś. netto

#70 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 27 luty 2013 - 22:42

boku27 słabo szukałeś ;)
Gdy jedziesz zamawiać maszynę z zaliczką w ręku i ceną konkurencji diler zaczyna poważnie rozmawiać. W innych przypadkach ceny wyssane z palca lub kosmosu.

Ale ja niekoniecznie szukałem Classa wtedy wchodziły wszystkie marki NH JD MF Class. Class owszem wykonanie na 5 ale jesli chodzi o przerób to nie pobije NH z separatorem. Ja kupiłem TC 5080 z wyposażenia to:
silnik 240 koni
heder 5,18
wózek
stół
seperator
blokada przedniej osi
poziomowanie hedera wzdłużne i poprzeczne
fotel pneumatyczny
lodówka
czujnik strat oraz czujnik niedomłotów
opony na obecną chwile 650 ale docelowo maja być 800
kamera
mechaniczna regulacja sit reszta oprócz klepiska sterowana z kabiny.

Podkreślam Class na pewno lepiej wykonany czy bardziej niezawodny to zależy jak się trafi co do omłotu czy wydajności można polemizować bo bęben 460 mm w Classie wg mnie to minus

Ale ja niekoniecznie szukałem Classa wtedy wchodziły wszystkie marki NH JD MF Class. Class owszem wykonanie na 5 ale jesli chodzi o przerób to nie pobije NH z separatorem. Ja kupiłem TC 5080 z wyposażenia to:
silnik 240 koni
heder 5,18
wózek
stół
seperator
blokada przedniej osi
poziomowanie hedera wzdłużne i poprzeczne
fotel pneumatyczny
lodówka
czujnik strat oraz czujnik niedomłotów
opony na obecną chwile 650 ale docelowo maja być 800
kamera
mechaniczna regulacja sit reszta oprócz klepiska sterowana z kabiny.
Cena 390 tys. netto

Podkreślam Class na pewno lepiej wykonany czy bardziej niezawodny to zależy jak się trafi co do omłotu czy wydajności można polemizować bo bęben 460 mm w Classie wg mnie to minus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 27 luty 2013 - 22:49

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Koleś który ma tucano 320 twierdzi że sąsiad NH 5070 ma większe wydajności niż on clasem. I ludzie na wsi się z niego śmieją że sąsiad go NH objeżdża. A co najlepsze żalił mi się w ten sposób na wycieczce do fabryki clasa podczas suto zakrapianego wieczoru. Więc myślę że po % mówił prawdę, bo nie podejrzewam by to był zakonspirowany szpieg z NH.

Skoro niekoniecznie szukałeś to potwierdza się mój domysł że słabo szukałeś. Tak Ci powiedzieli a odczepnego 445 netto i że niby już sprzedany w tej cenie, a co mieli Ci mówić że nie mogą znaleźć kupca/głupca co by tyle dał? Gdybyś zaczął poważnie negocjacje pewnie sporo by urwali,jeśli nie to sąsiedni diler clasa zabrał by decydujący głos.

#72 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 27 luty 2013 - 23:13

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Ta rozmowa miała miejsce podczas targów w Barzkowicach więc o konkretnej rozmowie nie było mowy. Ja byłem w niedzielę a gość zamówił wstępnie ten kombajn w piątek bodajże i do środy miał dać 100% potwierdzenie po rozmowie w banku na temat kredytu ale w końcu go kupił. Później po około miesiącu przyjechał ten dealer do mnie przedstawić ofertę na takie Tucano tyle że nowe tyle ze ja już zaklepałem NH 5080 bo cena mi pasowała i wyposażenie. Żeby było śmieszniej to w Bednarach spotkałem rolnika u którego te Tucano na pokazie kosiło jęczmień jary i gość wybierał już nie pomiędzy Classem a czymś tam tylko pomiędzy NH a JD wiec o czymś to musi świadczyć.
Pewnie masz rację że gdybym szukał lepiej to bym znalazł w dobrej cenie ale uważam że jest on za drogi jak na swoje wyposażenie i wydajność za samo wykonie maszyny którą będę używał 10 dni w roku nie dopłacę tej kupki zielonych.

#73 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 luty 2013 - 12:13

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? boku to nie czasem sie ze mna spotkales? :D

#74 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 luty 2013 - 22:17

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Jeśli rozmawialiśmy przy JD serii W i byleś z ojcem to bardzo prawdopodobne :)
Jaki kombajn wybraliście ???

#75 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 08:13

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? to chyba nas spotkales :) najpierw myslelismy nad jd 1470. pozniej spodobal nam sie bardzo claas tucano 320 ale rowniez doszedl do stawki NH tc 5070... w ciemno wzialbym claasa ze wzgledu na bardzo dobre wykonanie. znajomy jest przedstawicielem claasa wiec na pokazy przyslal mi tucano 320 zebym mogl sie rowniez przejechac i popracowac nim. przyjechal operator ktory sam mial tucano 320 od 3 lat i posiadal swoich 100ha. Mowil mi ze rowniez jezdzi lexionami na uslugi wiec jakies pojecie mial. wpuscilem tucano w jeczmien jary. bardzo lecialo z tylu ;/ na wytrzasaczach i na sitach az grzmialo na wyswietlaczu. a gdy wiecej przykrecil beben zeby omlocic to lepiej to robil niz srutownik.pozniej zbieralismy slome prasa walcow.sloma byla przeznaczona na pasze. po rozdaniu slomy bydlu i jak ganek paszowy zrobil sie pusty moim oczom sie ukazaly ziarna przez ktore zgubil kombajn. na dowod moge wstawic zdjecie ile tego bylo...zeby nie gubic itd. tucano z hederem 4,9 musialby jechac 2km/h. i wybralismy tym sposobem NH CX 5080 :) w tc nie podobal mi sie dostep do niektorych czesci,paskow itd. w cx jest dostep do wszystkiego. fakt faktem jest ze tych czesci tucano pod klapami ma bardzo malo :) ale on tylko ma beben i odrzutnik :) cx ma troche wiecej czarow ale przeciez on ma beben-odrzutnik-separator-odrzutnik wiec tych pasow i kol pasowych dochodzi.ale dostep do nich jest bardzo latwy :) jakbys mial jakies jeszcze pytania postaram Ci sie odpowiedziec :)

#76 Share bambik

bambik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 15:16

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? szerszen

Skoro rozpatrywałeś TC, 1470 oraz Tucano, a zdecydowałeś się ostatecznie na CX-a to ile wynosiła cena tego kombajnu, jeśli był osiągalny cenowo, a jeśli go kupiłeś to raczej był :) w porównaniu do wcześniej wymienionych? Pytam, bo moim zdaniem CX-a można porównywać do W540 a to już wyższa półka.
Pozdrawiam :D

#77 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 16:54

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? taa ale jd seria W byl drozszy o 100 tys :D

#78 Share FARMER76

FARMER76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 17:00

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Witam.Powiem tyle,że obok mnie jeździ tucano 320 -gość wcześniej miał rekorda i to tucano wykosi tylko około 1-2 ha więcej niż rekord(za taką kase można kupić nh 5070 wydajność nieporównywalna)

#79 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:04

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? ja jeszcze dodam od siebie to ze ja juz cx 5080 mam od roku :) na bednarach bylem juz posiadaczem NH :) poszedlismy do stoiska JD zeby posluchac i podebrac co on powie na ten czy na tamten temat. podebralem przedstawiciela JD jaki ma zdanie na temat separatora ktory jest w NH. powiedzial ze skubance mieli dobry pomysl :) i on robi bardzo duza robote. z drugiej strony przedstawiciel innej firmy chwali pomysly drugiej firmy....a z claasa sie smial ze ma za maly beben :P no i obaj producenci poszli za tym zeby dolozyc wstepne sito :) a ktory od ktorego zerznal pomysl tego nie wiem :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share bambik

bambik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 23:50

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Fakt, bęben w Tucano jest mniejszy, ale kąt opasania bębna przez klepisko jest większy jak u konkurencji, więc wcale nie ma mniejszej wydajności. Dodatkowo Tucano ma segmentowe klepisko co jest dużym plusem w przypadku przezbrajania kombajnu poz zbiór kukurydzy.

Edytowany przez bambik, 02 marzec 2013 - 00:01.