Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TC5070 czy John Deere 1470?

87 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bambik

bambik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 luty 2013 - 23:42

bambik a miales takie problemy w swoim tc co opisywalem ze zapychal sie na zielonym i wszystko sie rozlanczalo i ze huczala mocarnia?

My w sowim tc nie spotykaliśmy się z takimi problemami, czy było mokro, czy sucho maszyna wszystko wciągała i przepuszczała przez siebie płynnie. Separator przydawał się zwłaszcza w tedy, gdy słoma była wilgotna. Na zbożu w po przekoszeniu 2000ha (w 6 lat) nigdy nie zdarzyło się zapchanie młocarni jedynie na rzepaku ( 2 razy). Ogólnie sprzęt godny polecenia mimo drobnych usterek z elektryką i powłoką lakierniczą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Dzisiaj, 17:46
  •  

#42 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 04 luty 2013 - 23:43

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? tomek 73

kombajn nie powstaje tak sobie od dzisiaj ze ktos wpadl na pomysl stworzenia tc 5070 i go stworzyl i jest.
Nie wiem czemu ale wielu dilerow niechce rozmawiac skad sie to wzielo!
Kazdy kombajn ma swoja historie i ta historia liczy wiele lat i przez te lata kombajn byl unowoczesniany i wtedy oczywiscie co nastepowalo?Zmiana symbolu jak byl nh seri teraz dobrze niepamietam 8060 to powstalo tc na jego bebnie i rozwiazanie beben odrzutnik i pozniej separator tez z niego pozniej znowu cos dodaja i powstalo 5070

Ale od czego sie wszystko zaczelo i na jakiej budzie robione byly modyfikacje?seri80 czy 8000 nie wiem jak sie pisze

tak samo postepywaly inne marki w kombajnach i ciagnikach zreszta jest niemozliwe stworzyc cos tak sobie od dzis potrzeba wiele lat doswiadczen a na kim na rolniku wkoncu nie raz i nie dwa sie im mowi co i jak maja poprawic zeby bylo dobrze

#43 Share bambik

bambik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 luty 2013 - 23:49

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Na usłudze kosiło się różne zboża które czasami były "zieloną łąką" a tc-ek spisywał się bardzo dobrze do momentu pojawiania się mocnej rosy. W tedy zbierało się na hererze, jak pociągnęło dużą mase na młocarnie to dopiero w tedy dawała znać o sobie i trzeba było kończyć pracę.

#44 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 05 luty 2013 - 22:46

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? też miałem taki dylemat przed zakupem, wypadło jednak że mam nieco mniejszą maszynę - NH TC 5050, po dwóch sezonach nie mogę narzekać, awarii nie było wykosił koło 350 ha, kombajn jest prosty, dość komfortowy, gdybym miał doradzić to myślę, że za 50 tysięcy mniej wolałbym John Deera, zresztą sami nad takim się zastanawialiśmy, myślę że oba kombajny są godne polecenia i bardzo porównywalne więc wybrałbym tańszego, a tak na marginesie Claas już naprawdę przesadza z cenami

#45 Share bambik

bambik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 luty 2013 - 22:12

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Dzięki wszystkim za opinie na temat tych kombajnów, wybór padł na ... :D Jeśli maszyna będzie na placu to na pewno dodam jakieś zdjęcia.

Bezawaryjności wszystkim :)

#46 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 10 luty 2013 - 21:29

Ja tez stalem nad takim wyborem i wybralem Jd.

Dlaczego?dlatego bo akurat w mojej okolicy te kombajny chodza i sie nie sypia a co do spalania to nh 5070 a jd1470 to praktycznie ten sam wynik w identycznych warunkach pracy

Nastepnie seria 1470 jest zmodernizowana w porownaniu do 1450 i firma wcale nie ukrywala przedemna ze 1450 byl bez awaryjny bo wystepowaly problemy tylko ze 1470 to 3 generacja a nh tc 5070 to druga tc 56

Jak ogladalem te dwa kombajny to jd wydawal mi sie latwiejszy do usuniecia awari np. z prawej strony w jd jak podniesiesz klape(wielka klape) to masz podejscie do wszystkiego jedynie podajnik klosowy sciagasz ktory jes bardzo logicznie umocowany i wtedy masz lux a w nh 5070 podnies prawa klape i masz Rekorda!!!Dla mnie bylego uzytkownika rekorda podejscie w nh a w reksiu wcale sie nie ruzni nawet rozmieszczenie maja bardzo ale to bardzo zblizone.Od strony rury tez moim zdaniem logiczniejszy uklad ma Jd

Nastepnie w Jd jest naprawde spora ilosc lancochow zamiast paskow a lancuch jest niedozajechania i niepeka tak jak paski przez mocne zagiecia przez napinacz.kazdy chyba zna mankamenty bizona jaka pekaly paski od podajnikow a klosowy to w szczegulnosci

Podobaly mi sie tez panewki na wytrzasaczach w jd bo mozna to samemu naprawic i to bez zadnego przyzadu ani fachowcow i najwazniejsze bez rozbierania wszystkich klawiszy i dzien w plecy

Pewien wplyw na Jd miala tez opinia kolegi ktory ma nh tc56 z seperatorem i ma problem z koszeniem jak sa chwasty i on wszystko randapuje bo boji sie ze jak przyjda deszcze to nie wymuci i sam przyznaje ze jego stary bizon lepiej sobie radzil w mokrym i z chwastami niz nh

Znowu w rzepaku tez ma mala wydajnosc bo jak chce przyspieszyc to mu mocarnia huczy i w rzepaku ma wydajnosc 1ha/h mucil u mnie na uslugach to sam widzialem

Ponadto same usytulowanie wszystkich wskaznikow w jd i komputerow przed kombajnista i w slupkach wiedz praktycznie nie trzeba sie obracac a w nh wszystko po prawej stronie i mala kabina

w Jd tez przeswit kombajnu wydaje sie byc wiekszy niz nh

Co do adblue mojego brata kolega pracowl w firmie na nowym nh niepamietam seri ale motor ok 300km i mial ciagle problem az serwis niedawal rady i przyjezdzali z plocka i cala instalacje paliwowa zmienili i problem dalej zostal a drugi identyczny tez nowy chodzil i nic mu sie nie dzilo.Serwisanci z plocka mowili mu niby ze w tym roku do polowy sprzedanych kombajnow z adblu jezdza

Spotykam sie z tym jak mowia ze jd to gowno i przestali to nawet produkowac tak jak wyzej i widze jedno PROPAGANDA innych marek juz dziala tak samo jak ze jd duzo pali tylko dziwie sie ludzia ze tak szybko daja sobie wode z mozgu zrobic

pozdrawiam

Z pewnymi argumentami mogę się z tobą zgodzić np. jeśli chodzi o rozmieszczenie części zegarów na słupku w JD , tego brakuje mi w NH, na pewno nie zgodzę się z tym ze prześwit JD jest większy od NH bo to jest brednia. Porównanie NH TC 56 do TC 5070 z separatorem ma się nijak ponieważ w 56 klepisko pod separatorem jest stałe a w 5070 ruchome co przy mokrym lub zielonym ma ogromne znaczenie. Ostatnio z różnego powodu przyjeżdżali do mnie dwaj przedstawiciele min JD z różnych firm i obaj stwierdzili ze 1470 ma dużo wad które zaczynają dokuczać po 3-4 sezonach a nawet wcześniej. Niedawno jeden z nich sprzedał ostatni model 1470 to po zapaleniu w mróz elektryka oszalała , wszystkie czujnik wariowały i trzeba było wprowadzić go do hali i rozgrzać aby szczęśliwy klient tego nie widział. Podsumuję mój post słowami przedstawiciela JD. Jak dobrze że już nie ma w sprzedaży 1470. A i co do wydajności 1ha/h rzepaku to normalnie śmiech na sali, u mnie zwykły bizonek 56 taki wyczyn robił z palcem w uchu, chyba że kapustę a nie rzepak miałeś albo taki wprawny kombajnista. A i jeszcze jedno do Adblue- nie wiem czy wszyscy przeciwnicy tego ustrojstwa wiedza ze JD w ciągnikach serii 8000 robi już próby z AB ??Pozdrawiam

Edytowany przez boku27, 10 luty 2013 - 21:49.

#47 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 10 luty 2013 - 23:13

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Z pewnymi sie zgodziles inne pominoles a jeszcze inne skrytykowales chodz napisalem wydaje sie byc wiekszy a nie ze jest.Ale w danych technicznie jest podany przeswit kombajnu i wynosi 47cm to sprawdz u siebie i sprawa bedzie jasna.

Nie wiem kim ty jestes zeby przedstawiciele do ciebie przyjezdzali i sami sobie robili anty reklame.

Powiem tak w mrozach sam z ciekawosci chcialem zobaczyc jak kombajn sobie radzi z odpalaniem bo jak tiry by przyjechaly to bym musial odjechac do zaladunku i przy -15 podgrzalem dwa razy swiece i odpalil i niebylo nic takiego zeby choinka sie robila wszystko bylo ok.

U kolegi ktory ma 1550 i 200ha i uslugi i ma go 5 sezonow ta glowna wada niewystapila a ty mowisz ze po 3-4 sezonach a nawet wczesniej to powiedz co to jest chyba ze nie miales odwagi sie zapytac?Czy powiedziec?
No wlasnie mialem kapuste i ciesze sie ze zrandapowalem bo bym nie wymłocil taki byl rozrosniety i lodygi grube i zielony i zielony chodz plon mialem leprzy

Tak stosuja AdBlue bo chca polaczyc go z filtrem czastek stalych na nowa norme i to nie nowosc a jak bedzie to zobaczymy jak unia znowu tupnie ze ma byc bardziej EKO

pozdrawiam

#48 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3205 postów

Napisany 10 luty 2013 - 23:32

Z pewnymi argumentami mogę się z tobą zgodzić np. jeśli chodzi o rozmieszczenie części zegarów na słupku w JD , tego brakuje mi w NH, na pewno nie zgodzę się z tym ze prześwit JD jest większy od NH bo to jest brednia. Porównanie NH TC 56 do TC 5070 z separatorem ma się nijak ponieważ w 56 klepisko pod separatorem jest stałe a w 5070 ruchome co przy mokrym lub zielonym ma ogromne znaczenie. Ostatnio z różnego powodu przyjeżdżali do mnie dwaj przedstawiciele min JD z różnych firm i obaj stwierdzili ze 1470 ma dużo wad które zaczynają dokuczać po 3-4 sezonach a nawet wcześniej. Niedawno jeden z nich sprzedał ostatni model 1470 to po zapaleniu w mróz elektryka oszalała , wszystkie czujnik wariowały i trzeba było wprowadzić go do hali i rozgrzać aby szczęśliwy klient tego nie widział. Podsumuję mój post słowami przedstawiciela JD. Jak dobrze że już nie ma w sprzedaży 1470. A i co do wydajności 1ha/h rzepaku to normalnie śmiech na sali, u mnie zwykły bizonek 56 taki wyczyn robił z palcem w uchu, chyba że kapustę a nie rzepak miałeś albo taki wprawny kombajnista. A i jeszcze jedno do Adblue- nie wiem czy wszyscy przeciwnicy tego ustrojstwa wiedza ze JD w ciągnikach serii 8000 robi już próby z AB ??Pozdrawiam

Jak już komuś wytykasz wydajność słabą w ha/h to podaj w t/h i bedzie jasne bo może robiłeś więcej niz 1ha/h ale pyrkałeś przy plonie 2t/ha?? Niewiem skąd masz informacje ale 1470 jest dalej w sprzedaży, ba nawet produkcja idzie dalej ;) więc nie gadaj bajek z tym dilerem JD.

#49 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:27

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Jestem takim człowiekiem jak wszyscy a ze brałem od dilera 2 maszyny i mam z nimi dobre stosunki to mi grzecznie odradzili 1470 i namawiali na serie W ale to bardzo fajna i zarazem droga maszyna ( żeby nie było to stał na placu 1470 przed żniwami zresztą po żniwach tez stał i był do sprzedania za 345 tys. więc bym go kupił bo był tańszy od NH tyle że słabiej wyposażony) Co do wydajności rzepaku to jak długo żyje nie miałem wydajności 2 t/ha i to nie ja napisałem tak ze proszę czytać ze zrozumieniem lub przeczytać post który cytowałem i na niego odpisywałem . I nie mam 13 lat jak zdecydowana większość tutejszych userów żeby opowiadać bajki. Z tego co mi wiadomo to owszem idzie produkcja tych kombajnów tyle tylko ze na Europe nie będą sprzedawane rzekomo poprzez niespełnianie normy spalin ( tylko ciekawe dlaczego wszystkie inne firmy mogły zmodernizować kombajny tej klasy a JD nie ???? Z awarii 1470 to najbardziej zapamiętałem : problemy z przystawką przeniesienia napędu z silnika, hydraulika szwankowała ( później poprawiono) czujnik szczególnie w 1450.
@ Heniekii Twoje porównanie kombajnów widzę oparło się głównie pomiędzy TC56 a JD 1470 więc nieuczciwe troszkę ale to tylko tak nawiasem I znowu przytaczasz kombajn 1550 twojego znajomego który się nie psuje do 1470 o którym ja wspomniałem.
Dla mnie nie ważne czy JD czy NH oby tylko oba chodziły bezawaryjnie co do wydajności czy spalania nie będę się rozpisywał bo pewnie podobne lub różnice nie jakieś kolosalne

#50 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:31

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Pisalem o Tc 56 bo w mojej okolicy dopiero jest jeden nh5070 z hedere m 4,5 wiedz jeszcze nie spraktykowany znowu seri 1470 ma gdzies ze 3 sezony i kladzie okolo rocznie 100ha wiedz nie wiele a 1550 ma co robic i 5 sezonow wiedz na nim sie opieram

Mi sie wydaje ze porownywanie Tc56 do Jd 1470 jest fer wkoncu te kombajny ze soba rywalizowaly i wedlug nh tc 56 ma wydajnosc 12t/h i Jd tak samo

nh teraz twierdzi ze 5070 tez ma wydajnosc 12t/h wiedz jaka byla prawdziwa wydajnosc Tc56?Skoro 5070 jest silniejszy 230km do 200km Tc 56

a patrzales ten przeswit?tak z czystej ciekawosci sie pytam
pozdrawiam

Edytowany przez Heniekii, 11 luty 2013 - 21:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:34

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? john deere nie bedzie tej serii na rynku Europejskim wniku norm emisji spalin a to daje pole do popisu Claas i New Holland.

nie rozumiem polityki JD w segmecie ciągników poniżej 100 km jest coraz więcej seri i modeli a kombajnach w prost przeciwnie co to za problem zamonować

silnik tier 4 dla Firmy JOHN DEERE

na rynku Argentyskim i Brazyliskim jest nawet seria 1175 o mocy silnika 180 km

#52 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:42

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? JD stwierdził że sprzedaż 1470 / 1570 była słabo opłacalna w europie, więc nie chciał przeprowadzać modernizacji tych maszyn do takiego poziomu by osiągały narzucone normy spalin, czemu tak postanowił nie wiem, podejrzewam że zaważyła kwestia ekonomiczna czyli przygotowanie nowych projektów, zmiany konstrukcyjne i na końcu badania a jak wiadomo to wszystko kosztuje. Druga sprawą są rynki zbytu, JD jednocześnie musiał by produkować teoretycznie takie same kombajny, jednak zupełnie inne aby utrzymać klientów z Azji i Ameryki Południowej (kombajn ,,normalny) i Europa (kombajn ,,ekologiczny,,) zapanowała by kompletna dezorganizacja. Ponoć każda wycieczka z PL jadąca do fabryki JD zapytana o jakieś uwagi, z żalem nasówa fakt wycofania tych maszyn ze sprzedaży.

Edytowany przez damianzbr, 11 luty 2013 - 21:43.

#53 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 11 luty 2013 - 22:57

Pisalem o Tc 56 bo w mojej okolicy dopiero jest jeden nh5070 z hedere m 4,5 wiedz jeszcze nie spraktykowany znowu seri 1470 ma gdzies ze 3 sezony i kladzie okolo rocznie 100ha wiedz nie wiele a 1550 ma co robic i 5 sezonow wiedz na nim sie opieram

Mi sie wydaje ze porownywanie Tc56 do Jd 1470 jest fer wkoncu te kombajny ze soba rywalizowaly i wedlug nh tc 56 ma wydajnosc 12t/h i Jd tak samo

nh teraz twierdzi ze 5070 tez ma wydajnosc 12t/h wiedz jaka byla prawdziwa wydajnosc Tc56?Skoro 5070 jest silniejszy 230km do 200km Tc 56

pozdrawiam

Nie wiem jaka jest różnica oprócz ruchomego klepiska pod seperatorem , 3 sita , silnika pomiędzy 56 a 5070. Nie będę się kłócił bo dokladnie nie wiem ale z tego co mi się obiło o uszy to bynajmniej w 5080 jest inna przednia oś z blokada przedniej osi, mocniejszy jest hydrostat a co do pow. sit to nie wiem dokladnie wiec pisał nie będe. Co do porównania to mi chodzi o to że 5070 jest ulepszona wersja 56 a 1470 ulepszona wersja od 1450 więc uczciwe by było porównanie 56 do 1450. A prześwit zmierzę również z ciekawości bo chyba nie ma w prospektach. Pozdrawiam

#54 Share miloszek

miloszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:25

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? jaki kombajn wybrać df 6040 hts czy nh 5070 rs ?

#55 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 14 luty 2013 - 22:40

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Niejedna osoba która chciała kupić DF ( nie wiem jaki model) narzekała na mocno rozbudowana hydraulikę a poza tym to DF w kombajnach to rzadkość w moich okolicach oprócz jego Toplinera

#56 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:05

Pisalem o Tc 56 bo w mojej okolicy dopiero jest jeden nh5070 z hedere m 4,5 wiedz jeszcze nie spraktykowany znowu seri 1470 ma gdzies ze 3 sezony i kladzie okolo rocznie 100ha wiedz nie wiele a 1550 ma co robic i 5 sezonow wiedz na nim sie opieram

pozdrawiam

Zmierzyłem prześwit i wynosi w najniższym miejscu około 56-58 cm zaś żmijki podajników i tylna oś mają przestrzeń około 60 cm. Moze jeszcze powrócę do twojego wcześniejszego posta że układy napędowe w NH i Bizonie są prawie identyczne że same paski które pękają itd. Otóż u mnie w TC 5080 cały napęd podajnika kłosowego (do którego miałeś najwięcej uwag) jest przekazywany przez łańcuchy od samego początku do samego końca, tak samo jak napęd rozładunku tez jest na łańcuchu z prawej strony kombajnu. Pozdrawiam

#57 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 25 luty 2013 - 00:48

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Ale tc 5080 to nie jest gorska wersja czasem?ciekawe czy w tc 5070 jest ten sam przeswit co u ciebie jak tak to jednak oko mi szwankuje
pozdrawiam

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 25 luty 2013 - 08:10

New Holland TC5070 czy John Deere 1470? Pytanie jakie opony założone. Potem swojego zmierzę z ciekawości, a mój jest na niskich oponach.

#59 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:29

Ale tc 5080 to nie jest gorska wersja czasem?ciekawe czy w tc 5070 jest ten sam przeswit co u ciebie jak tak to jednak oko mi szwankuje
pozdrawiam

Mój nie jest wersją górską a w 5070 przypuszczam że nie jest inaczej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share miloszek

miloszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:07

Dzięki wszystkim za opinie na temat tych kombajnów, wybór padł na ... :D Jeśli maszyna będzie na placu to na pewno dodam jakieś zdjęcia.

Bezawaryjności wszystkim :)

jaki wybrałeś?

jeden kolega ma jd 1470 dwa sezony i chodzi , drugi ma 1470 i trzy razy robili silnik problem ciśnienia w silniku i smarowania , instalacja elektryczna się zapaliła , oberwały się sita - obaj mają po 100 ha kolejny ma 1550 ma około 200 ha i pracuje zaje..... od 6 sezonów 1550 i 1570 to bardziej ciekawa opcja jd
jesli chodzi o nh to blisko mnie praują tc 56 hydro i to 5 , 6 sezonów jakieś drobne usterki tylko się pokazywały , pracują dwa 5070 RS od dwóch sezonów i nic bez awari