Skocz do zawartości

Zdjęcie

gospodarstwo do 50Ha

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 02 luty 2013 - 23:34

gospodarstwo do 50Ha

Z tymi ciągnikami do sadu może jechać :) Na bo ha i uprawa roślina, ziemie pod rzepak to ciężkie dobre ziemie tymi ciągnikami nic nie zrobi..
Do uprawy qq nie wiem, niegdy nie miałem z tym styczności, ale na 50ha i jeśli chce zacząć to przynajmniej 1 ciągnik 140koni musi mieć. Pierw powinien obliczyć jak finansowo będzie z początku, jakie ma maszyny, uprawa i pielęgnaja zbóż jest droga i jeśli chce sie coś z niej mieć trzeba mieć wiedzę..

Co ty gadasz 140km na 50ha?? Nawet niewiesz jakie ma ziemie ciężkie czy lekkie, więc te ciągniki mogą dać rade z powodzeniem albo i nie. Rzepak pójdzie nawet na IV klasie spokojnie i plon zadowalający.
Wracająć do tematu tu raczej niech się za to nie zabiera jak policzyć nie umie jak kolega napisał wyżej

btw. 140km to można 200ha obrabiać i biedy nie bedzie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
gospodarstwo do 50Ha Dzisiaj, 09:35
  •  

#22 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 02 luty 2013 - 23:57

gospodarstwo do 50Ha Może też się wtrącę, posiadam 50ha +5 dzierżawy i mam zetory 10641 (101KM) 5340 i c360-3p ziemie mam rędziny, jak ktoś miał z nimi do czynienia to wie że jedne z cięższych w uprawie i daje sobie spokojnie radę, jeszcze słomę prasuję na sprzedaż od siebie i od ludzi, znajomy ma JD 80km i 7211 i 70ha z dzierżawami i on już zaczyna się nie wyrabiać także nie wiem gdzie potrzebne te 140 koni. Obrobić da sie i mniejszym tylko mniejsze maszyny podczepiasz i niekoniecznie jest tak ze II klasa sie ciężej uprawia od IIIb. A 50 ha jak się ma głowę na karku i szczere chęci do pracy to zawsze coś z tego zostanie. Możesz poczekać na modernizacje 2014-2020 może będzie młody rolnik (wielu na to liczy i chodzą plotki że będzie dofinansowanie na wsparcie mr) i kupić jakieś maszyny lub wymienić traktor,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 03 luty 2013 - 11:28

gospodarstwo do 50Ha Co by na tych 50 ha nie rosło to się opłaci, trzeba mieć tylko głowę na karku. Ja mam 40ha narazie jestem nastawiony na wielokierunkowość trochę trzody, pszenica ozima, rzepak ozimy i się opłaci. Co do ciągników mam MF 90km i 7211 ziemi za lekkich nie mam i są pagórki o różnym stopniu nachylenia. Oczywiście ciągnik do 120km by się przydał to bym bronę wirową z siewnikiem sobie spiął a tak muszę osobno więc moim zdaniem ciągnik do 140km na ten areał 50ha będzie za duży. Dodam tylko, że klasa bonitacyjna gleby nie jest współmierna do jej zwięzłości. Gleby piaszczyste mam na słyndach w znikomej ilości to Vkl. a mam też dużo więcej gliny to klasa IIIb i IVa. Więc kolejność klas nie decyduję o ciężkości gleby co najwyżej o jej jakości.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 03 luty 2013 - 16:58

gospodarstwo do 50Ha dobrze wiedzieć o modernizacji 2014 2020 , może sam skorzystam na jego ziemiach przeważają ziemie klasy II , parę ha tylko co ma IV klasę

Edytowany przez azifelek115622, 03 luty 2013 - 16:59.