henryk0505

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7

Polecane posty

henryk0505    0

Witam. Jestem nowym forumowiczem. Mam taki problem i proszę o pomoc.

W moim amazone d7 trzeba wymienić łożyska jednokierunkowe (sprzęgiełka). Próbowałem ale to ciężka sprawa, trudno do nich się dobrać. Może ktoś coś podpowie lub wskaże gdzie i jak to zrobić. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Poszukaj na allegro firmy która wymienia i nie robi drogo, ale dobrze ja robiłem w tamtym roku i szczerze polecam a po naprawie zalałem olejem do automatycznych skrzyni biegów :) dokładność co do grama jak ustawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Kurcze nie mam pewności ale zadzwoń do tej firmy http://moto.allegro.pl/przekladnia-skrzynia-siewnika-amazone-i2983039279.html Wymontowałem tylko swoja skrzynkę wysłałem kurierem i za 2 czy 3 dni wróciła opuścili na łożyskach i za rozebranie i złożenie wzięli nie tak drogo i jeszcze takie tulejki wstawili uszczelniające i sieje jak ta Lala :) nie pamiętam dokładnie ale za komplet z wysyłką wyszło coś około 700 pln a znajomy jak sam robił to kupował łożyska po 300 pln i tokarz musiał kombinować bo nigdy tego nie robił a można tam uszkodzić te plastiki a i są 2 rozmiary tych łożysk u mnie po tej naprawie sieje rzepak 2,5 kg /ha i moge ustawić co do 100g :-) a wcześniej wróżenie z fusów Pozdro i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Spoko sam wiem jaki miałem problem jak próba kręcona nie wychodziła mi i ta niepewność jak sie wysieje ;-) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henryk0505    0

Dzwoniłem.Firma owszem uprzejma ale życzy dużą kasę za wymianę trzech łożysk-sprzęgiełek rozmiar 6205, znajdujących się na jednym wałeczku-1200zł.Koszt jednego zamiennik 130zł.

Cały problem to sciągacz trzeba zmodyfikować i wyciągnąć wałeczek,dostęp b.dobry.Może ktoś to robił i mi podpowie jak podejść do tego by nie uszkodzić? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

kolego wiedza kosztuje  to powie ci każdy mechanik i spec

mój kolega wymienia cena za 3 łożyskową max 900 zł

za 2 łożyskową cena max 700 zł

tel 606637392

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbek15    0

Witam oferuję naprawę przekładni Amazone wszystkich typów cena naprawy 900 zł na naprawę udzielam 3 lata pisemnej gwarancji. Tabele do każdego siewnika gratis. Dla vatowców wystawiam fakturę. tel. 500705026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Panowie czy rolki w d7 powinny obracać się płynnie, czy równomiernymi uskokami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

powinno sie kręcić płynnie tzn jak przeskakuje ale zeby nie stawały bo jak staja na jakiś czas trzeba rb remont skrzyni. Ja zakupiłem wiec mam pytanie do was koledzy jak ustawia sie go np 1 ha pszenicy jęczmienia owsa itp jak ustawiacie lub obliczacie to  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

powinno sie kręcić płynnie tzn jak przeskakuje ale zeby nie stawały bo jak staja na jakiś czas trzeba rb remont skrzyni. Ja zakupiłem wiec mam pytanie do was koledzy jak ustawia sie go np 1 ha pszenicy jęczmienia owsa itp jak ustawiacie lub obliczacie to  

Nie wprowadzaj w błąd. Powinno się kręcić z takimi równomiernymi ,, przeskokami ". Płynnie kręci się  w ustawieniu 100 na skali regulacji , im mniejsza wartość na skali tym ,,przeskoki"  są wyraźniej wyczuwalne.  

 

Co do ustawień, zaczerpnięte z forum.

 

 najprostszy i uniwersalny dla kazdego siewnika jest ten wzór:

 

q= Q x n x s x3,14 x r / 9500

 

q- ilosc ziarna jaka musimy uzyskac przy danej liczbie obrotów kołem

Q- zkładana ilosc wysiewu (np 160 kg na ha)

n- szerokosc sienwika ( np 2,7 dla poznaniaka lub 3m dla agromasza i innych) podana w metrach!

s - zakładana ilosc obrotu kołem nie mniejsza niz 25 nie wieksza niz 50 ( ja osobiscie krece 35 razy)

3,14 - stała pi

r- srednica koła napedowego siewnika w metrach (np w poznaniaku ja mam 0,62 m czyli 62 cm)

 

przykładowo chcemy wysiac 160 kilo zyta na ha , dysponujac siewnikiem 2,7 m  krecac kołem 35 razy

 

 

q= 160 x 2,7 x3,14 x 0,62 x 35 / 9500 ( powinno byc 10 000 ale ze wzgledu na zakałdany poslizg koła zmniejszamy)

 

q= 3,09 kilo  - tyle powinno nam wyjsc w probe kreconej, ustawiamy siewnik tak dugo az uzyskamy taki wynik plus minus 10 gram 

 

i nie ma bara zeby wyszło inaczej ja tak ustawiłem siewniki wszytkim rolnikom w mojej okolicy i na kazdym sie to sprawdza

 

Edytowano przez mrugolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Dziękuję za konkretną odpowiedź kolego mrugolek.
Chciałbym wymienić olej w skrzyni. Czy w ogóle warto, czy skrzynia nie straci precyzji i na jaki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

Poszukuje jakiegoś majstra który naprawia skrzynie bezstopniowe na pograniczu mazur-mazowieckiego-podlasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez proxima64
      Witam panowie. Mam mały dylemat. Posiadam ciągnik Zetor proxima 6441 turbo z 2008r i zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo siewnego. I tu zaczyna się problem. Posiadam siewnik amazone d7 specia lI 3m którym wykonuję ścieżki technologiczne na 12 m bo dobrze do nich pasuje (i mam taki opryskiwacz i rozsiewacz). I chciałbym do tego siewnika dokupić agregat siewny ale nie wiem czy proxa da radę. Teraz aktualnie ciągam agregat warki przedni wał 30 łap i 2 rzędy wałków z tyłu i nie ma z nim problemu (jeżdżę 4 szosową w 6 biegowej skrzyni). Myślałem nad agregatem takim jak ten http://olx.pl/oferta/nowy-agregat-uprawowo-siewny-dziekan-jaguar-lux-2-7m-hydropack-CID757-IDbWU33.html#d7f52f54e3
      Ten akurat ma 2,7m, 3Mm ma 2 łapy więcej i jest 20 kg cięższy. Agregat 3m bardzo lekki i ma małe zapotrzebowanie na moc. WG mnie agregat ma służyć do wyrównania pola przed siewem i rozdrobnienia brył (Zawsze po orce przed siewem bronuje aby lepiej zagęścić glebę, rozbić bryły na rędzinie i wyrównać wstępnie glebę aby OPADŁA po orce), a nie do głęboszowania jak to niektórzy ustawiają agregat na 12-15 cm i potem się dziwią że mają kiepskie wschody. Panowie powiedzcie jakie jest wasze zdanie na ten temat
    • Przez kubeix
      Witam,
      Posiadam siewnik amazone d7 special II, który ma automat do robienia ścieżek sterowany hydraulicznie.
      W automacie są liczby 0 1 2 3 , czyli pozwala zrobić ścieżki na 12m, a moje pytanie brzmi czy ktoś może próbował przerobić żeby robił ścieżki na 15m ?
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj