Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share henryk0505

henryk0505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 luty 2013 - 20:26

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7 Witam. Jestem nowym forumowiczem. Mam taki problem i proszę o pomoc.
W moim amazone d7 trzeba wymienić łożyska jednokierunkowe (sprzęgiełka). Próbowałem ale to ciężka sprawa, trudno do nich się dobrać. Może ktoś coś podpowie lub wskaże gdzie i jak to zrobić. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7 Dzisiaj, 10:30
  •  

#2 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 02 luty 2013 - 20:37

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7 Poszukaj na allegro firmy która wymienia i nie robi drogo, ale dobrze ja robiłem w tamtym roku i szczerze polecam a po naprawie zalałem olejem do automatycznych skrzyni biegów :) dokładność co do grama jak ustawie :)

#3 Share henryk0505

henryk0505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 luty 2013 - 21:03

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7 A możesz podac mi namiar gdzie to robiles, link do strony czy coś. Dzięki bardzo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 02 luty 2013 - 21:17

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7 Kurcze nie mam pewności ale zadzwoń do tej firmy http://moto.allegro....2983039279.html Wymontowałem tylko swoja skrzynkę wysłałem kurierem i za 2 czy 3 dni wróciła opuścili na łożyskach i za rozebranie i złożenie wzięli nie tak drogo i jeszcze takie tulejki wstawili uszczelniające i sieje jak ta Lala :) nie pamiętam dokładnie ale za komplet z wysyłką wyszło coś około 700 pln a znajomy jak sam robił to kupował łożyska po 300 pln i tokarz musiał kombinować bo nigdy tego nie robił a można tam uszkodzić te plastiki a i są 2 rozmiary tych łożysk u mnie po tej naprawie sieje rzepak 2,5 kg /ha i moge ustawić co do 100g :-) a wcześniej wróżenie z fusów Pozdro i powodzenia

#5 Share henryk0505

henryk0505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 luty 2013 - 22:04

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7 Dziękuję bardzo!!! Już odnalazłem firmę.Jutro będę dzwonił.Jesteś OK! :)

#6 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 02 luty 2013 - 22:25

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7 Spoko sam wiem jaki miałem problem jak próba kręcona nie wychodziła mi i ta niepewność jak sie wysieje ;-) Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share henryk0505

henryk0505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:25

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7 Dzwoniłem.Firma owszem uprzejma ale życzy dużą kasę za wymianę trzech łożysk-sprzęgiełek rozmiar 6205, znajdujących się na jednym wałeczku-1200zł.Koszt jednego zamiennik 130zł.
Cały problem to sciągacz trzeba zmodyfikować i wyciągnąć wałeczek,dostęp b.dobry.Może ktoś to robił i mi podpowie jak podejść do tego by nie uszkodzić? Pozdrawiam!

#8 Share Jacy1975

Jacy1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 09:24

kolego wiedza kosztuje  to powie ci każdy mechanik i spec

mój kolega wymienia cena za 3 łożyskową max 900 zł

za 2 łożyskową cena max 700 zł

tel 606637392

#9 Share skarbek15

skarbek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 marzec 2017 - 08:58

Witam oferuję naprawę przekładni Amazone wszystkich typów cena naprawy 900 zł na naprawę udzielam 3 lata pisemnej gwarancji. Tabele do każdego siewnika gratis. Dla vatowców wystawiam fakturę. tel. 500705026

#10 Share Majkelo

Majkelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 marzec 2017 - 19:45

Naprawa skrzynki przekładniowej siewnika Amazone D7 Panowie czy rolki w d7 powinny obracać się płynnie, czy równomiernymi uskokami ?

#11 Share pepe96

pepe96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 marzec 2017 - 10:01

powinno sie kręcić płynnie tzn jak przeskakuje ale zeby nie stawały bo jak staja na jakiś czas trzeba rb remont skrzyni. Ja zakupiłem wiec mam pytanie do was koledzy jak ustawia sie go np 1 ha pszenicy jęczmienia owsa itp jak ustawiacie lub obliczacie to  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mrugolek

mrugolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 marzec 2017 - 09:00

powinno sie kręcić płynnie tzn jak przeskakuje ale zeby nie stawały bo jak staja na jakiś czas trzeba rb remont skrzyni. Ja zakupiłem wiec mam pytanie do was koledzy jak ustawia sie go np 1 ha pszenicy jęczmienia owsa itp jak ustawiacie lub obliczacie to  

Nie wprowadzaj w błąd. Powinno się kręcić z takimi równomiernymi ,, przeskokami ". Płynnie kręci się  w ustawieniu 100 na skali regulacji , im mniejsza wartość na skali tym ,,przeskoki"  są wyraźniej wyczuwalne.  

Co do ustawień, zaczerpnięte z forum.

najprostszy i uniwersalny dla kazdego siewnika jest ten wzór:

q= Q x n x s x3,14 x r / 9500

q- ilosc ziarna jaka musimy uzyskac przy danej liczbie obrotów kołem

Q- zkładana ilosc wysiewu (np 160 kg na ha)

n- szerokosc sienwika ( np 2,7 dla poznaniaka lub 3m dla agromasza i innych) podana w metrach!

s - zakładana ilosc obrotu kołem nie mniejsza niz 25 nie wieksza niz 50 ( ja osobiscie krece 35 razy)

3,14 - stała pi

r- srednica koła napedowego siewnika w metrach (np w poznaniaku ja mam 0,62 m czyli 62 cm)

przykładowo chcemy wysiac 160 kilo zyta na ha , dysponujac siewnikiem 2,7 m  krecac kołem 35 razy

q= 160 x 2,7 x3,14 x 0,62 x 35 / 9500 ( powinno byc 10 000 ale ze wzgledu na zakałdany poslizg koła zmniejszamy)

q= 3,09 kilo  - tyle powinno nam wyjsc w probe kreconej, ustawiamy siewnik tak dugo az uzyskamy taki wynik plus minus 10 gram 

i nie ma bara zeby wyszło inaczej ja tak ustawiłem siewniki wszytkim rolnikom w mojej okolicy i na kazdym sie to sprawdza

Edytowany przez mrugolek, 26 marzec 2017 - 09:09.

Dodaj odpowiedź