Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 02 luty 2013 - 12:32

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Nowe stałokomorowe prasy rolujące o walcowo-pasowej komorze zwijania w ofercie Unii Group:
http://www.uniagroup...d?brand.id=1004
http://www.uniagroup...?article.id=209

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Dzisiaj, 03:29
  •  

#2 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:BMW-Bawarka Mój Wóz
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 04 luty 2013 - 19:04

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Z wyglądu wydaje się nawet całkiem,całkiem...ciekawe tylko jaka jest cena ;)

Edytowany przez proximaplus, 04 luty 2013 - 19:05.

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:44

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe 53 netto za mniejszą.

#4 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 10 luty 2013 - 21:03

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Nie wiem dlaczego ale jak dla mnie 6 pasów to za dużo, może nie ma to znaczenia ale to mi się nie podoba

#5 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 11 luty 2013 - 10:06

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Będzie bardziej podatna na zabrudzenia, mnie zastanawia jak jest zrobiony aparat od sznurka ? Jak on tam do komory wchodzi :)

#6 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 16 luty 2013 - 11:21

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Według danych zawartych na ich stronie nie oferują tej prasy w wersji z nożami, ciekawe dlaczego?

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 luty 2013 - 14:41

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Nie ma nawet owijania siatką. To ma być prosta i 'tania' prasa z komorą pasową.

#8 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 16 luty 2013 - 14:45

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Jak dla mnie siatka to podstawa, obwiązywacz sznurkiem nie potrzebny

#9 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:06

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Też mnie to zdziwiło że nie ma siatki ale spójrzcie że na fotkach jest, więc to pewnie tylko błąd w tekście
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#10 Share AgroCentrum

AgroCentrum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:47

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Witam, obwiązywanie siatką zarówno w prasie walcowo-pasowej jak i łańcuchowej będzie dostępne w 2 kwartale tego roku. W prasach PP zastosowano opuszczaną mechanicznie podłogę pod rotorem, opuszczanie hydrauliczne będzie w opcji. Na tą chwilę producent nie przewidział docinacza ale z tego co mi wiadomo jeżeli ten model się przyjmie na rynku będzie robudowywany o dodatkowe opcje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:12

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Na czym polega to opuszczanie mechaniczne?

#12 Share AgroCentrum

AgroCentrum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:41

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Opuszczanie podłogi pod rotorem ma pomagać w razie zapchania się na rotorze, ułatwia dostęp w celu oczyszczenia zabitej masy. Standardowo podłoga może być opuszczona mechanicznie za pomocą klucza ( jest tam zastosowana śruba) natomiast opcjonalne hydrauliczne opuszczanie podłogi będzie można wykonać za pomocą hydrauliki ciągnika.

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 20:22

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Podobno jest duże zainteresowania ta prasą i w połowie roku mają wprowadzić też lepiej wyposażone modele, obwiązywanie siatką, centralne smarowania, szersze ogumienie.

#14 Share krzysiekQ

krzysiekQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 20:25

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe a posiada ktos moze juz taka prase jestem ciekaw opini o niej

#15 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:00

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe cos cich w temacie.Firma reklamuje prase a gdzie ją można zobaczyć? Po kolędzie u dealerow zadzwoniłem do fabryki. Trochę informacji dla zainteresowanych.W przyszłym roku ma wyjsc z bogatszym wyposazeniem-tj z nozami i lepszym sterownikiem.Ma tez byc z aut. smarowaniem-tylko nie dopytałem się z jakim-podejzewam ze tylko jak w df 18 v -samych łancuchów.Na dzis mozna do tej maszyny zamontowac siatke za doplatą czego nie ma w specyfikacji.Robią tylko wersje 120 cm i trzeba czekac miesiąc na prase.Podobno jest to czysto polska konstrukcja ale poprzedzona próbami i testami-i doswiadczeniem co do podbieracza.Sam nie wiem co o tym sadzic bo jakos mi się nie chce wierzyc w te testy.Oglądałem df 18v-4 sztuki u jednego dealera i 6 u drugiego-to szczerze mogli by potestować z farbami i malowaniem.Na kazdej były slady korozji.Sprzedawca powiedział mi ze to dlatego ze zimą przyjechały i pewnie od soli.Juz chciałem powiedziec ze pewnie ze Słupska na kołach przyjechały ...i przez zaspy się przedzierały-ale nie warto podejmowac dyskusji.Taka "tania" prasa kosztuje co nowy samochód-a jeszcze nie widziałem na zadnym nowym w salonie korozji-ale rolnik to tylko doplacenia i do roboty-to sobie podomalowuje.Niestety nie uzyskałem informacji ile juz z fabryki ich wyszło i czy u kogoś już pracowała
Czekam na spostrzezenia innych-i czy warto kupować zwijke z nozami tylko do slomy i siana-chodzi mi o podsciolkę-słoma by była krótsza-czy w ogóle ktos to praktykuje?

#16 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 14:36

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Czy czysto polska konstrukcja to bym polemizował, bo pewnie podbieracz to na licencji DF bazuje ;P. Zamiast 120 cm to powinni 125 cm tak jak zachodnie prasy mają

#17 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 23:11

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Nadal nie ma nowych informacji odnośnie tych pras?
5 cm aż takiej różnicy nie robi. Jak widać w prospektach i na zdjęciach można doposażyć prasę w szersze ogumienie i obwiązywać siatką. Dziwne jest tylko to, że obecnie nie posiada noży nawet w opcji. Skoro w standardzie jest rotor i wyrównywacz pokosów oraz koła gumowe podbieraka to jak na Polską prasę jeśli jest są takie rzeczy to noże powinny być tym bardziej a tu zdziwko. 53 + obwiązywacz siatką+ noże+ szersze ogumienie+ półautomatycznie smarowanie i wyjdzie ponad 60. Trochę drogo jak na "niby" prostą prasę a szkoda bo idealnie nadaje się do mniejszych ciągników. Gdyby nie taka cena, sam bym się zastanawiał. Trochę to jak zbieranie pewnych kontraktów za stary już pomysł gallignani ale cóż, oni trafili z pomysłem więc czemu unia nie może. :)

#18 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 09:35

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Na agroshow będzie coś więcej. Ma być też prasoowijarka master na prasie PP więc zapewne i noże będą dostępne.

#19 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 20:41

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe W takim razie jest po co jechać. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 15:49

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe Wiadomo już coś konkretnego nt zmian w tych prasach ? Warto ją kupić czy może szukać czegoś innego do 80 brutto ?

Edytowany przez STIG0013, 30 wrzesień 2013 - 15:49.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE"