Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 03 luty 2013 - 21:12

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Te mocowania to się nie wiem do czego nadają. Choćby nie wiem jakie śruby by dali i tak połączenia na srubach będzie mniej trwałe niż przyspawane na sztywno. Taki plus że jakby śruby pękły to się zakłada nowe i naprawione a jak spawa pęknie to bez spawarki się nie obędzie.

@balian123, zapomniałem ci odpisać na ostatnie pytanie. Napiszę od początku jak sie pojemności siewników Unii kształtują:
-Famarol 350l
-Poznaniak 410l
-Polonez
* 3m występuję w wersji pudła 550l i 900l
* 4m występuję w wersji 780l i 1000l.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Dzisiaj, 02:19
  •  

#22 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:48

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Mniej więcej tak to jeździ
Ile teraz może być wart ten używany siewnik?

Edytowany przez damianzbr, 03 luty 2013 - 21:49.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#23 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 03 luty 2013 - 22:05

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Niestety nie umiem ci odpowiedzieć na to pytanie bo ogółem Polonezów jest mało na sprzedanie i nie można się w pełni w cenach zorientować.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 14:39

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Czym różni się Polonez od Poznaniaka oczywiście oprócz wielkości skrzyni? :P

#25 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 586 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 15:19

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Raczej najistotniejszą różnicą są inne redlice talerzowe. Polonez ma dwutalerzowe redlice naprzemienne samoczyszczące a Poznaniak zwykłe dwutalerzowe ustawione w literę V. No io do redlic Poloneza można dokręcić kółka kopiująco-dociskowe.

Redlice Poloneza:
Dodany obrazek

Redlice Poznaniaka:
Dodany obrazek

Kółka kopiująco-dociskowe do Poloneza:
Dodany obrazek

#26 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:39

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach W czym są lepsze te redlice w Polonezie? Samoczyszczące? Czyli te w Poznaniaku sie zalepiają? :P

#27 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 586 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:48

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach No niekiedy gleba jak jest wilgotna to potrafi się oblepiać na redlicach. Nie piszę tu oczywiście o takiej glebie prosto po deszczu bo to tedy bez sensu było by siać.
Nie umiem ci powiedzieć czy są lepsze. Nie mam po prostu takiego polowego porównania.

#28 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:00

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach OK i tak dzieki za odp. ;)

#29 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 586 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:54

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Jakby ktoś był zainteresowany to informuję że będę Polonezy z podsiewem nawozu. Na razie będą 4m. To taka opcja aby szybciej Polonez zardzewiał :)

#30 Share glabek

glabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 17:36

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Mam pytanie do Kolegi, czy jest może rozważane wprowadzenie redlic jednotalerzowych. Widziałem takie rozwiązania w innych siewnikach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 586 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 20:26

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Nie, Polonez ma tylko redlice dwutalerzowe naprzemienne samoczyszczące i stopkowe. Tylko siewnik Plus ma jednotalerzowe redlice zakładane.

#32 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:02

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach orientuje się ktoś czy produkowane są zamienniki kółek kopiujących do poloneza
poprosze o info na priv

#33 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 586 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 22:25

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Zapewne przeraziła Cię cena oryginalnych.
Raczej zamienników nie ma. Zadzwoń do Agro Maszu i zapytaj czy ci sprzedadzą same kółka. Na pewno wiem że firma która produkuję takie kółka dla nas nie sprzedaje ich indywidualnie.

#34 Share krzysiek11441

krzysiek11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:50

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach czesc chlopaki mozecie napisac cos wiecej na temat siewnikow polonez uni kraj. Mam zamiar tekowego kupic i szukam informacji na jego temat. Bardzo interesuje mnie polonez na talerzach z tymi kolkami kopiujacymi. W podobnej cenie jest konskilde na jednym talerzu i bez kółek kopiujacych.

#35 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 12:54

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach jeśli nie siejesz rzepaku to kołka niesa zbytnio potrzebne a tak to bym radzil konskilde lub coś innego

#36 Share agrofamily

agrofamily

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:27

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach Mam D 3/900 z zeszłego roku z redlicami talerzowymi i agregat ares na talerzach, razem na hydropaku. JD 5M 100KM ciągnie bez problemu, ale ma problem z udźwigiem gdy skrzynia pełna, o nawrotach bez nadrzucania siewnika nie ma mowy, oczywiście na łyżce w turze też jest ok. 1t obciążenia. Zestaw pracuje na 70ha oraz usługowo, na razie bez zarzutu, zastanawiam się tylko czy nie dokupić zestawu dogniatającego lub/oraz grabki nie zastąpić jakimś lekkim wałem. Czy ktoś takie coś stosował czyli wał za siewnikiem?
Druga prośba dla użytkowników tego siewnika o podanie parametrów dla wysiewu celem porównania. Czyli na ile macie ustawioną dźwignię, zastawki oraz pokrętło z lewej strony dla owsa, pszenicy, jęczmienia. Wiem że zależy to od ziarna ale tylko orientacyjnie. Pozdrawiam

#37 Share NewHollandt6070

NewHollandt6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 06:15

Siema

mam problem z siewnikiem polonez d a dokłądnie se wysiewem robie próbe krencana i ustawiam siewnik na tylko co chem a wyziewa mi znaczniem mniej rzepoaku  jedz różnic miedzy korba a kołem ponda 0,5 kg na hektarza co moze byćprzyczyna

#38 Share Jurek321

Jurek321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 12:13

Łożyska jednokierunkowe mogą być do wymiany.

#39 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 20:29

a próbe kreconą to na ile robisz i czy korba czy kołem

i jak ustawiasz siewnik (zastawki i denka)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share NewHollandt6070

NewHollandt6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 11:28

ustawiam według tabeli zastawki i denka zawsze kręciłem korba na hektar 1143 razy a kołem mam 1560 na hektar

Macie jakiś ling do sklepu internetowego gdzie można dostać  cześć do tych siewników ? podobno jest krucho bo firma się rozpadłą

Dodaj odpowiedź