Polecane posty

stg    21

No to trochę dziwnie liczysz, bo jak ktoś buduje oborę to nie liczy tego w pierwszy rzut, bo wyszło by że zamiast kilkaset zł na byku do przodu to wyszło by że na jednym byku jest sporo tyś do tyłu ;) Klatki nie liczysz wgl albo rozkładasz ją na wszystkie rzuty i jeszcze po ostatnim rzucie i tak jest coś warta, więc policz ile wydałeś na klatkę, za ile na końcu ją sprzedałeś, ile rzutów w niej uchowałeś i wtedy dopiero podziel i nakład na jeden rzut wyjdzie o wiele mniejszy, bo w następnych rzutach klatki już nie będziesz liczył tylko to co zjadły. Teraz już wiem czemu wyszło Ci aż 40zł. Mi wychodzi tylko kilka zł bo: ziemniaki 100zł/tona, śruta za darmo(od wujka albo od pracodawcy) lucerna i trawy to koszt zerowy, od wujka albo sąsiada, sąsiedzi dają mi odpadki(obierki od ziemniaków, marchwi, itp) słomę mam za darmo od pracodawcy i jeszcze mi ją przywóz, wody wypitej przez króliki nie liczę bo w przeliczeniu na sztukę to są grosze, chleb przywiozę z piekarni(większość dostaję za free, albo zapłacę symbolicznie parę zł za worek chleba bo tata ma firmę i świadczy im usługi, lub druga opcja wujek pracuje w jednym z największych szpitali w Polsce, tam jest bardzo dużo starego chleba) zielonki na kiszonkę mam z własnych użytków, kilka worków zboża to da i przywiezie mi pracodawca zamiast jednej dniówki, albo przywiozę od wujka u którego co roku pomagam na żniwa, sianokosy, czy roboty w polu, kukurydzę na CCM pozbieram sb po kombajnie, kredę pastewną dostanę od wujka, albo kupie, koszt ok 10zł/25kg-a tyle to mi starczy na bardzo długo. Otręby od wujka, wysłodki od wujka, drzewo do parowania kartofli z własnych zapasów, zrobionych przez dziadka, koszt "wyprodukowania" jednego małego królika jest zerowy, bo prowadzę system corocznego zmianowania samic(co roku zostawiam sb małe samice z własnych miotów, a stare-roczne samice sprzedaję po 120-150zł więc na tej samicy to tak naprawdę też zarobię, bo nie jest ona chowana tylko po to aby mieć od niej młode, ale również po to by ją sprzedać po dobrej cenie, a ona tych 120-150zł nie zje przez ten rok tylko max 15zł.

Czyli podsumowując kupisz młodą samice za 25zł, odchowasz ją do dopuszczenia w ciągu 4miesięcy wykoci się ona 3 razy-ok 20młodych, samice wtedy sprzedajesz za minimum 120, zje ona max-15 zł(chociaż jak byś miał jedną samicę to dał byś jej trochę trwy zerwanej z ogródka i odpadki domowe typu obierki, chleb itp., i w takim przypadku hodujesz ją cały rok za free), czyli na samicy już jest zysk, a i tak masz jeszcze 20 młodych, które możesz sprzedać w wieku 2 miesięcy za 25zł, co razem z samicą daje ci zysk orientacyjnie 500zł, a małe od lutego sprzedają się jak "ciepłe bułeczki". Niektórzy znajomi hodowcy dopuszczają już w listopadzie by w grudniu mieć wykoty, po to aby w lutym mieć już małe odchowane w wieku 2 miesięcy i takie idą po 25zł bez żadnego problemu, u mnie wykoty zawsze zaczynają się na początku stycznia, a kończą się w maju/czerwcu i wtedy sprzedaję wszystkie roczne samice i zostawiam sb młode i tak co roku. Wracając do tej samicy, możesz też zamiast sprzedać te 20 młodych zostawić je sb do chowu. Kupić te 300kg ziemniaków-30zł, iść do gospodarza, pomóc w jakiejś pracy i masz 3 worki zboża, wystarczy chcieć.  Kupić worek otręb-kilkanaście zł, przygotować kilka beczek(200l) do sianokiszonki(nie stosować wcześniej niż w 3 miesiącu życia). Pogadaj z sąsiadami o obierki(jeśli jest możliwość), mieć kilka arów lucerny, i po 6 miesiącach masz sztuki po te 6 kg-poubojowo ok 3,5kg po 20-22zł/kg masz ok 1500-koszta uchowania tych 20 sztuk, pokryje samica, a 1500 to czysty zysk, a przy 20 sztukach wystarczy 3 "oprzątnąć", a jedno "oprzątanie" przy dobrej organizacji nie zajmie więcej niż 5 minut, czyli roboty-mało :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

wlasnie większość pokarmu masz za darmo , ceny samic u mnie to 50 zł + a ty piszesz ze masz 25 zł masz inną sytuację poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

25 to ja pisze o małej samicy do odchowania takiej 2 miesięcznej, a duże po 120-150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jaki jest u was cennik za młode, samce i samice(z wiosny 2014)?

Ja dziś sprzedałem trochę młodych(takie 5 tygodniowe) po 20zł za sztukę i samice(z maja 2014) kotną za 200zł-gość jechał po nią 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

200zł za kotną samicę?- jakiej rasy?

Cennik za króle z wiosny 2014 u mnie (mieszańce tylko mam) to liczę około 17zł/kg żywej wagi- samce i samice z maja do listopada mają wagę około 4,5kg i są w stanie że tak powiem ją "utrzymać" czyli 4,5kg*17zł= około 75zł.

Ogólnie do tej pory sprzedawałem bardzo niewiele i mam stałych klientów na żywe sztuki i tuszki, którzy zapłacą "ile się zawoła" :P, choć w tym roku planuję hodowlę nieco zwiększyć.

Jeśli chodzi o koszty wychowania jednej sztuki to koszt bardzo niewielki, choć na jedną sztukę kosztów nie przeliczam tylko ogólnie na całe stado a więc:

-siano- własne

-buraki pastewne-własne

-słoma-te parę kostek to za robotę przy zwózce się weźmie od znajomego

- jęczmień na cały rok- 75zł (tylko 100kg-hodowla bardzo mała więc wiele go nie trzeba)

-kukurydza- sam kolby zbieram na polach RSP lub indywidualnych rolników (oczywiście za ich zgodą)- więc za darmo

- zielonka- za darmo- biorę kosę, widły, grabie i taczki i koszę u siebie

- nawóz na trawę- (saletra- w tym roku 42zł)

- marchew-tylko w zimie daję (koszt około 56zł- w tym roku będę miał własną bo sobie posieje trochę pastewnej)

-ziemniaki- tylko w zimie daję i przy początkowej fazie wzrostu młodych (koszt 60zł)- w tym roku może trochę Tajfunów posadzę dla nich żeby kupować nie trzeba było, obierki (zwane u mnie "oskrabinami" swoje mam)

-szczepionki- 35zł/10 sztuk czyli 105-140zł (zależy ile młodych mam)

- pasza- 50zł- dostają tylko młode po odsadzeniu

- ewentualne koszty zakupu samca- 60-80zł

- chleb-mam za jakieś 15zł na okres zimowy (od listopada do maja)

Razem daje to nam od 428 do 463zł rocznie.

Rocznie odchowuje około 25-35 młodych więc koszt wychowania jednej sztuki waha się między 12-13zł przy 35 sztukach rocznie a przy 25 sztukach koszt waha się miedzy 17-18zł.

Tak jak pisałem wcześniej hodowla czysto hobbistyczna, dla utrzymania tradycji,żeby stajnia nie stała praktycznie pusta, i dla spożytkowania trawy (mam podwórko o powierzchni 23a w tym samej trawy z 10a więc trzeba to wykorzystać :D)

Jaki jest u was cennik za młode, samce i samice(z wiosny 2014)?

Ja dziś sprzedałem trochę młodych(takie 5 tygodniowe) po 20zł za sztukę i samice(z maja 2014) kotną za 200zł-gość jechał po nią 100km

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ładna samica OB, dziś mi się znowu dwie okociły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

witam na ile wyceniliście by tą samice wiek ok 8 miesiące i waga 7kg

Edytowano przez przemo93pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja sprzedałem swoją za 200 zł Ob z maja 2014, była zakocona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Panowie, a napiszcie mi jeżeli możecie, kto, gdzie skupuje takie króliki:) ? Szczerze nie mam zielonego pojęcia. Jaka rasa, mięso ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sprzedaję osobom prywatnym, stałym swoim klientom. Mięso to kupują normalne tuszki, a jeśli chodzi o żywe to też niektórzy biorą samce, samice i zakocone i nie zakocone, zwykłe mieszańce tylko mam i takie sprzedaję.

Ogólnie jest tak- jeden kupi, mięso mu zasmakuje, albo królik będzie zdrowy, płodny, będzie zadowolny i będzie dalej kupował i polecał innym :D

Panowie, a napiszcie mi jeżeli możecie, kto, gdzie skupuje takie króliki:) ? Szczerze nie mam zielonego pojęcia. Jaka rasa, mięso ogólnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja najchętniej sprzedaje samice po 170-200zł

Tuszki to tak jak kolega wyżej napisał, stałym odbiorcom.

U mnie w okolicy nie ma skupów. Króliki sprzedaje się w internecie, albo jedzie się na targ, w sobotę do Tczewa, a w niedzielę u siebie-w Starogardzie Gdańskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie tak to mozna sie bawic jak sie ma 30 sto krolikow jak produkujesz 1000 sztuk na raz to tylko ubojnia i granulat tylko robiony samemu.koszt 1 zl a tak w mieszalni pasz 1.30 minimum przy 1000 sztuk to duza roznica.

Ubojnia rymanow polecam to gs panstwowy placa czasami po miesiacu ,ale wiesz ze nie znikna nagle we mgle.aktualna cena 8zl brutto za miesne do 3,5 kg idzie lato wiec bedzie gorzej .Pamietajcie kroliki dobrze siue sprzedaja w zimne miesiace w cieple zastojj/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    76

Pomór praktycznie nie ma objaw, ale brak apetytu duszności wyciek z nosa  no i oczywiście szybkie zejście królika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LASKEZ    0

Poszukuje jakiegoś kupca dla krulików w okolicach woj. Pomorskiego jestem ze Sztumu Prosze o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojdon    0

Kiedyś na targu koleś dał mi numer do kolesia co jeździ ciężarówką i skupuje króliki niestety zgubiłem ten numer i to było dosyć dawno może ktoś się orientuje, albo wie czy nadal jeździ.

 

I chciałbym widzieć mniej więcej jaka jest obecnie cena królika za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Jakubpodkarpacie
      Witam mam problem z królikami które strasznie wolno przybierają na wadze,dostają siano,świerzą trawe,owies,kukurydza obierki ziemniaków i całe ziemniaki i cały czas dostęp do wody.Co może im brakować?
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Ziks
      Witam, czy ktoś wie gdzie bym mógł sprzedać króliki w kujawsko-pomorskim.
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj