Skocz do zawartości

Zdjęcie

cena krolikow

108 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MateuszPerz

MateuszPerz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 11:51

cena krolikow witam poprosze o adresy skupow królikow kazdej ilosc dokładne adresy i nr tel. na adres dorotakacper98@wp.pl dziekuje bardzo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cena krolikow Dzisiaj, 06:14
  •  

#42 Share justyna213-84

justyna213-84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 13:12

cena krolikow witam
czy ktoś wie gdzie skup lub ubojnia króli w woj. lubelskim lub w pobliskich woj. ?

#43 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 16:59

cena krolikow

niestety ale teraz problem sprzedac kroliki

#44 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 28 wrzesień 2014 - 19:43

cena krolikow

Właśnie żywy towar ciężko sprzedać, nawet po niezadowalających cenach, sam wiem bo byłem dziś i tydzień temu na targu. Małe zainteresowanie. Na targu chciałem sprzedać króliki po trochę niższej cenie jaką bym dostał poubojowo, a chętnych i tak nie było. Dzisiaj zadzwoniłem do stałego odbiorcy i weźmie króliki(poubojowo), teraz jest czas na sprzedaż królków poubojowo, bo mało osób chce hodować je przez całą zimę.

#45 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 17 październik 2014 - 23:22

cena krolikow

Ma ktoś namiary na skup w pomorskim/ kujawsko pomorskim? mieszkam w Starogardzie Gdańskim.

#46 Share bulanek1986

bulanek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 12:20

cena krolikow sprzedam króliki województwo dolnośląskie

#47 Share mad

mad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 10:00

cena krolikow

Ja jestem początkującym hodowcą królików i mam pytanie : Czy w województwie dolnośląskim są jakieś skupy królików i czy muszą mieć jakieś konkretne wymogi dotyczące rasy i wagi ? 

Pozdrawiam 

#48 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 26 grudzień 2014 - 20:35

cena krolikow

powiem tak Udać to może się , wypowiem sie na własnym przykładzie  Na wiosnę zacząłem hodowle do tej pory uchowałem 30 szt 4/5 kg Mieszańców co to za problem utuczyć problem Sprzedać!!! Zacząłem się rozglądać to tam 1 sprzedałem to tam 2 

Zostało 20 (4 jeszcze do sprzedaży reszta to jeszcze młode) Zakupiłem dużo rzeczy na start ale po cenie którą ja biore za króla 50 zł nie mniej (koszt uchowania królika "wliczając paliwo do ciągnika - Rotacyjna codziennie / koszenie / siano kukurydza marchew buraki pastewne .... to na 1 królika około 40 zł ... To gdzie zarobek ale jak nie masz co zrobić to poszukaj u siebie skupu i popytaj może ci się uda znaleźć skup chociaż na tego typu mięso ciężko jest cokolwiek znaleźć

#49 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 21:32

cena krolikow

Do tej pory uchowałeś tylko 30, no to ile masz ich razem że musisz kosić ciągnikiem?  Hoduję króliki od kilku lat i jakoś dziwi mnie Twój wynik 40zł/szt bo u mnie wystarczy kilka zł na sztukę5-6kg. Zdecydowanie odradzam szukania skupu oferują tam śmieszne ceny 6-7zł, a sprzedając normalnie możesz sprzedać za ok 12zł/kg. Bez przesady 30 sztuk to nie jest żaden problem sprzedać, i nie wmawiajcie że jest to ogromny problem sprzedać bo dobrze pamiętam swój pierwszy rok hodowli, miałem tylko ok 50 szt i klientów było tyle że sam jeździłem do hodowców i skupowałem króliki, by za kilka dni sprzedać je z zyskiem :)

#50 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 27 grudzień 2014 - 22:40

cena krolikow

Jeźdźę bo mam sprzęt heh a inną sprawą jest to że w technikum nie mogę sobię w czasie szkoły pozwolić na latanie  z kosą  skoczę podjadę przyczepą i mam na 5 dni należy jednak pamiętać aby to rozrzucić w miare cięką warstwe aby się nie zaparzyło :)

Wynik 40 zł na sztuke wyszedł po 

Podliczeniu kosztów zakupu :

Owsa 500 kg - 225 zł

Owies na początek kupiony dla 2 samic  - 50 zł

Koszt samic -  100 zł

Koszt Leków / szczepionek - 100 zł

Materiał na klatki (Gwoździe deski no różne rzeczy naprawdę różniste) +/- - 400/500 zł

koszt nawozów / nasion marchwi i buraków to max na ten sezon wyszło 100 zł ( w tym roku było bardzo sucho to pół przyczepy tylko buraków mialem ale marchwii w zyciu juz nie chce tyle co w tym ile to pracy kosztujee.... )

No i doliczyć parę drobiazgów ...

Nie licząc ropy i Co najważniejsze Własnej pracy moim zdaniem bez zadeklarowanego odbiorcy to interes niewarty świeczki no ale ... Co zrobić jak mi się nudzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 00:26

cena krolikow

No to trochę dziwnie liczysz, bo jak ktoś buduje oborę to nie liczy tego w pierwszy rzut, bo wyszło by że zamiast kilkaset zł na byku do przodu to wyszło by że na jednym byku jest sporo tyś do tyłu ;) Klatki nie liczysz wgl albo rozkładasz ją na wszystkie rzuty i jeszcze po ostatnim rzucie i tak jest coś warta, więc policz ile wydałeś na klatkę, za ile na końcu ją sprzedałeś, ile rzutów w niej uchowałeś i wtedy dopiero podziel i nakład na jeden rzut wyjdzie o wiele mniejszy, bo w następnych rzutach klatki już nie będziesz liczył tylko to co zjadły. Teraz już wiem czemu wyszło Ci aż 40zł. Mi wychodzi tylko kilka zł bo: ziemniaki 100zł/tona, śruta za darmo(od wujka albo od pracodawcy) lucerna i trawy to koszt zerowy, od wujka albo sąsiada, sąsiedzi dają mi odpadki(obierki od ziemniaków, marchwi, itp) słomę mam za darmo od pracodawcy i jeszcze mi ją przywóz, wody wypitej przez króliki nie liczę bo w przeliczeniu na sztukę to są grosze, chleb przywiozę z piekarni(większość dostaję za free, albo zapłacę symbolicznie parę zł za worek chleba bo tata ma firmę i świadczy im usługi, lub druga opcja wujek pracuje w jednym z największych szpitali w Polsce, tam jest bardzo dużo starego chleba) zielonki na kiszonkę mam z własnych użytków, kilka worków zboża to da i przywiezie mi pracodawca zamiast jednej dniówki, albo przywiozę od wujka u którego co roku pomagam na żniwa, sianokosy, czy roboty w polu, kukurydzę na CCM pozbieram sb po kombajnie, kredę pastewną dostanę od wujka, albo kupie, koszt ok 10zł/25kg-a tyle to mi starczy na bardzo długo. Otręby od wujka, wysłodki od wujka, drzewo do parowania kartofli z własnych zapasów, zrobionych przez dziadka, koszt "wyprodukowania" jednego małego królika jest zerowy, bo prowadzę system corocznego zmianowania samic(co roku zostawiam sb małe samice z własnych miotów, a stare-roczne samice sprzedaję po 120-150zł więc na tej samicy to tak naprawdę też zarobię, bo nie jest ona chowana tylko po to aby mieć od niej młode, ale również po to by ją sprzedać po dobrej cenie, a ona tych 120-150zł nie zje przez ten rok tylko max 15zł.

Czyli podsumowując kupisz młodą samice za 25zł, odchowasz ją do dopuszczenia w ciągu 4miesięcy wykoci się ona 3 razy-ok 20młodych, samice wtedy sprzedajesz za minimum 120, zje ona max-15 zł(chociaż jak byś miał jedną samicę to dał byś jej trochę trwy zerwanej z ogródka i odpadki domowe typu obierki, chleb itp., i w takim przypadku hodujesz ją cały rok za free), czyli na samicy już jest zysk, a i tak masz jeszcze 20 młodych, które możesz sprzedać w wieku 2 miesięcy za 25zł, co razem z samicą daje ci zysk orientacyjnie 500zł, a małe od lutego sprzedają się jak "ciepłe bułeczki". Niektórzy znajomi hodowcy dopuszczają już w listopadzie by w grudniu mieć wykoty, po to aby w lutym mieć już małe odchowane w wieku 2 miesięcy i takie idą po 25zł bez żadnego problemu, u mnie wykoty zawsze zaczynają się na początku stycznia, a kończą się w maju/czerwcu i wtedy sprzedaję wszystkie roczne samice i zostawiam sb młode i tak co roku. Wracając do tej samicy, możesz też zamiast sprzedać te 20 młodych zostawić je sb do chowu. Kupić te 300kg ziemniaków-30zł, iść do gospodarza, pomóc w jakiejś pracy i masz 3 worki zboża, wystarczy chcieć.  Kupić worek otręb-kilkanaście zł, przygotować kilka beczek(200l) do sianokiszonki(nie stosować wcześniej niż w 3 miesiącu życia). Pogadaj z sąsiadami o obierki(jeśli jest możliwość), mieć kilka arów lucerny, i po 6 miesiącach masz sztuki po te 6 kg-poubojowo ok 3,5kg po 20-22zł/kg masz ok 1500-koszta uchowania tych 20 sztuk, pokryje samica, a 1500 to czysty zysk, a przy 20 sztukach wystarczy 3 "oprzątnąć", a jedno "oprzątanie" przy dobrej organizacji nie zajmie więcej niż 5 minut, czyli roboty-mało :)

#52 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 17:36

cena krolikow

wlasnie większość pokarmu masz za darmo , ceny samic u mnie to 50 zł + a ty piszesz ze masz 25 zł masz inną sytuację poprostu

#53 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 18:03

cena krolikow Jest jakiś skup w woj. świętokrzyskim?

#54 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 18:14

cena krolikow

25 to ja pisze o małej samicy do odchowania takiej 2 miesięcznej, a duże po 120-150

#55 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 20:50

cena krolikow

to i tak wychodowanie wychodzi ci taniej ze względu że większość masz za darmo :)

#56 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 19 luty 2015 - 23:08

cena krolikow

Jaki jest u was cennik za młode, samce i samice(z wiosny 2014)?

Ja dziś sprzedałem trochę młodych(takie 5 tygodniowe) po 20zł za sztukę i samice(z maja 2014) kotną za 200zł-gość jechał po nią 100km

#57 Share Rolnik200598

Rolnik200598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia XX wieku w Europie środkowo-wschodniej

Napisany 20 luty 2015 - 13:00

cena krolikow

200zł za kotną samicę?- jakiej rasy?

Cennik za króle z wiosny 2014 u mnie (mieszańce tylko mam) to liczę około 17zł/kg żywej wagi- samce i samice z maja do listopada mają wagę około 4,5kg i są w stanie że tak powiem ją "utrzymać" czyli 4,5kg*17zł= około 75zł.

Ogólnie do tej pory sprzedawałem bardzo niewiele i mam stałych klientów na żywe sztuki i tuszki, którzy zapłacą "ile się zawoła" :P, choć w tym roku planuję hodowlę nieco zwiększyć.

Jeśli chodzi o koszty wychowania jednej sztuki to koszt bardzo niewielki, choć na jedną sztukę kosztów nie przeliczam tylko ogólnie na całe stado a więc:

-siano- własne

-buraki pastewne-własne

-słoma-te parę kostek to za robotę przy zwózce się weźmie od znajomego

- jęczmień na cały rok- 75zł (tylko 100kg-hodowla bardzo mała więc wiele go nie trzeba)

-kukurydza- sam kolby zbieram na polach RSP lub indywidualnych rolników (oczywiście za ich zgodą)- więc za darmo

- zielonka- za darmo- biorę kosę, widły, grabie i taczki i koszę u siebie

- nawóz na trawę- (saletra- w tym roku 42zł)

- marchew-tylko w zimie daję (koszt około 56zł- w tym roku będę miał własną bo sobie posieje trochę pastewnej)

-ziemniaki- tylko w zimie daję i przy początkowej fazie wzrostu młodych (koszt 60zł)- w tym roku może trochę Tajfunów posadzę dla nich żeby kupować nie trzeba było, obierki (zwane u mnie "oskrabinami" swoje mam)

-szczepionki- 35zł/10 sztuk czyli 105-140zł (zależy ile młodych mam)

- pasza- 50zł- dostają tylko młode po odsadzeniu

- ewentualne koszty zakupu samca- 60-80zł

- chleb-mam za jakieś 15zł na okres zimowy (od listopada do maja)

Razem daje to nam od 428 do 463zł rocznie.

Rocznie odchowuje około 25-35 młodych więc koszt wychowania jednej sztuki waha się między 12-13zł przy 35 sztukach rocznie a przy 25 sztukach koszt waha się miedzy 17-18zł.

Tak jak pisałem wcześniej hodowla czysto hobbistyczna, dla utrzymania tradycji,żeby stajnia nie stała praktycznie pusta, i dla spożytkowania trawy (mam podwórko o powierzchni 23a w tym samej trawy z 10a więc trzeba to wykorzystać :D)

Jaki jest u was cennik za młode, samce i samice(z wiosny 2014)?

Ja dziś sprzedałem trochę młodych(takie 5 tygodniowe) po 20zł za sztukę i samice(z maja 2014) kotną za 200zł-gość jechał po nią 100km

Edytowany przez Rolnik200598, 20 luty 2015 - 13:09.

#58 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 luty 2015 - 15:32

cena krolikow

Ładna samica OB, dziś mi się znowu dwie okociły :)

#59 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 01 marzec 2015 - 18:02

cena krolikow

witam na ile wyceniliście by tą samice wiek ok 8 miesiące i waga 7kg

Edytowany przez przemo93pl, 01 marzec 2015 - 18:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 18:06

cena krolikow

OB?