Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:27

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? Jak w temacie mam prośbę do użytkowników ww maszyn, chciałbym poznać opinię o maszynach, awaryjność, jakość uprawy i orientacyjny poziom ceny.. A więc co polecacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? Dzisiaj, 17:00
  •  

#2 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 21:17

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? Podłaczam sie do pytania... A kolega endzit co w końcu wybrał?

#3 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 10 styczeń 2014 - 16:11

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? Ja posiadam Wichra, teraz będzie jego 3 sezon i sprawuje się bardzo dobrze. Cieżki wał z tyłu bardzo dobry do rozbijania grud ziemi.

#4 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 17:44

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? Ja chciałem wziasc z przednim walem plaskownikowym gesiostopy wal strunowy i wal croskil. Pytalem o cene mandama 4m to powiedział mi 25-26tys netto. Duzo nim pracujesz?

#5 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 17:49

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? U mnie jest jeszcze włóka za sekcją gęsiostópek. Uprawiam nim pod kukurydzę ziemniaki i buraki ok 18 ha rocznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pierzo

pierzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:13

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? Czy nie lepszy byłby Agregat Mandam TAL-c. Jest lżejszy, ma duże zębate talerze, mniejsze zapotrzebowanie mocy, można go połączyć z siewnikiem i jest to narzędzie zarówno do uprawy ścierniska po żniwach jak i uprawy przedsiewnej, nie zapycha się (można przerobić nawet nie koszone zboże) i ma duże prędkości robocze gdyż ciągnik ma z nim lekko przez co ma sporą wydajność. Mam taki agregat 1 rok - przepracował ponad 60 ha U mnie służy do zrywania ścierniska i jestem z niego zadowolony. Miałbyś narzędzie uniwersalne i co ważne nie straszne są mu susze (przy tej wadze wcina się w ścierniska i pozostawia za sobą równe pole).

#7 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:08

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? Absolwent21 o wlóce zapomniałem ale też chce ;) a jaką szerokość masz? z jakim ciągnikiem ganiasz? czy coś byś w nim zmienił?
Pierzo posiadam taką talerzówkę i owszem w uprawie ściernisk sprawuje się super ale do uprawy pod buraki niestety nie nadaje sie

#8 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 11:54

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? Zmienił bym jego szerokość bo mam 3 m ale był kupiony na Modernizacje i Agencja nie chciała sie zgodzić na większy. Połączony jest z New Hollandem 117 km, uprawia sie lekko i mysle że i 4 m poszedłby. Agregat ma swoją wagę i myśłe że z tym związane jest zapotrzebowanie na moc jaką sugeruje producent. Jeśli ciągnik będzie za lekki to mogą być problemy w transporcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:45

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać? Mam wichra 3 sezon ja zakupilem uzywke za 8 tys przerobilem na pól zawieszany sam...dosyc sporo wystaje crosgil na tył i podrywało przud ciagnika....ogolnie jestem bardzo zadowolony z jakosci uprawy mam sporo gliniastych ziem robie nim 50ha rocznie..maszynka ma 5 elemantow pracy wsochody rzepaku i zboz bardzo rowne stroktora idealnie grozełkowata

wady nie da sie przacowac na mokrej zemi wały sie zaklejaja po 10metrach.....w bardzo lekkkeij ziemi lubi sie topic wał przedni ja lekko unosze na pompie i jazda.....pył i kurz zjada łozyska usczelnienie ne wytzrymuje chos koszt niewielki 25zł za łozysko z oprawa....kolega ma storma 6 metrow i podobnie siadaja łozyska tylko ze jego wazy 6 ton agregat

jeszce z nowych moge polecic unia marsa półzaiweszany ...ale bedzie grobo powyzej 30 tys

zapraszam na moj filmik