Zaloguj się, aby obserwować  
wasil10

Potencjometr do prostownika

Polecane posty

wasil10    0

Witam... mam mały problem... jaki mam kupić potencjometr do prostownika 12V 32Ah? stary mi się wyłamał i najlepsze jest to że nie wiem jaki był jego model. pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wypadało by napisać trochę więcej danych tego prostownika czyli typ i producenta.Bez tego nikt nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

tzn tak. to jest czarny prostownik z żołtym przodem.napisane jest że producent polski 12V 32 A i tyle. w prawym górnym rogu ma tylko narysowany mały kwadracik a obok niego napisane jest IP 0 i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest potencjometr czy przełącznik wielopozycyjny? Rozbierz prostownik i zrób zdjęcia. Wtedy pomożemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0
Napisano (edytowany)

to był na pewno potencjometr...w płytce drukowanej została część tego potencjometra czyli te trzy druciki wlutowane w płytkę

Edytowano przez wasil10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Miernik i zmierzyć końce potencjometru to co zostało ale obstawiam że tam siedzi 47Kohm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

opór


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zmierzysz opór i dobierzesz do tego potencjometr.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kup miernik, najtańszy koszt 15zł, przyda się nie raz.

Potencjometr dobierz doświadczalnie. Czli kup 2-3 sztuki jeden wiekszy od drugiego i sprawdzaj na którym prostownik działa prawidłowo. Czy regulacja jest po staremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Potencjometr jest wpinany w szereg w układ tyrystora wiec jak dasz za duży to regulację bedziesz miał tylko przy końcu zakresu, jak za mały to na minimalnych ustawieniach już będzie łądował jakimś prądem, nie jestem pewien ale kiedyś zmieniałem taki potencjometr i dałem chyba właśnie 47K ohm, jeżeli ci bardzo zależy to mogę rozkręcić prostownik na sklepie i zmierzyć wartość potencjometru bo zapewnie chodzi o porostoownik PROSTEL CAR z wspomaganiem rozruchu na naklejce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0
Napisano (edytowany)

VCC jmasz rację ;) PROSTEL CAR prostownik 24 V 32 A z przełącznikiem na rozruch:) jak byś mogł i się będziesz nudził to bardzo bym prosił ;)

 

to jego zdjęcie;) http://images.okazje...chu-12v-32a.jpg

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Dołóź trochę i kup polski telpod, będziesz dłużej z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli mamy iść tą drogą, to niech dołoży jeszcze więcej i kupi cermetowego Piher-a. Będzie zadowolony jeszcze dłużej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

Dzięki wszystkim;) pozdrawiam:) jak zrobię napisze czy się udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

Dzięki wszystkim za pomoc szczególnie VCC ;) prostownik działa jak nowy i tak jak powinien.dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ozr
      Witam wszystkich forumowiczów :unsure: Mam banalne pytanko: Jak podłączyć prostownik do C-330 oraz C-360 ? Jestem kompletnie zielony i liczę na zrozumiałe dla laika wskazówki :blink:
       
      Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez master21
      Witam wszystkich musze kupić prostownik i mam pewien problem bo jest bardzo duży wybór i nie wiem co wybrać polecacie któryś z poniższych modeli albo jakiś inny prostownik do 600zł. Czy prostownik robiony przez kogoś będzie wytrzymalszy niz ten sklepowy? I zależy mi żeby miał płynną regulację napięcia.
      https://www.olx.pl/oferta/prostownik-polski-hertz-32a-12v-24-z-rozruchem-zpb-CID757-IDs4nyh.html
      https://www.olx.pl/oferta/prostownik-12v-24v-z-rozruchem-230a-bjc-CID628-IDssP6L.html
      https://www.olx.pl/oferta/prostownik-12-24v-15a-CID5-IDrjb2Z.html
      https://www.olx.pl/oferta/prostownik-polskiej-produkcji-15a-zawila-CID628-IDpPaXp.html
    • Przez rojkow
      Witam. Posiadam Samozbierającą CLASS SPRINT 330 i padł mi Potencjometr. Mam problem z z doborem potencjometru bo nie mogę dobrze odczytać jaki to typ. Pisałem do jednej firmy powiedzieli ze tego typu juz sie nie dokupi trzeba dobrać cos innego. Może ktoś się orientuje co to za model albo co zamiast niego moge wstawic aby wszystko działało

    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rudy28
      Pacjent Renault Ares 616 RX 2003r, ostatnio pojawił się problem ze sprzęgłem, zaczęła zapalać się pomarańczowa kontrolka z piorunem i strasznie szarpało ciągnikiem przy ruszaniu, chciałem sprawdzić co jest przyczyną i podmieniłem potencjometry sprzęgła z potencjometrem gazu (takie same), po tym zabiegu sprzęgło działa normalnie a gaz wariuje, sam sobie dodaje lub ujmuje gazu itp. Tak więc mam przyczynę uszkodzony potencjometr gazu/sprzęgła, i tu zaczyna się problem. Znalazłem nowy potencjometr o tym samym numerze, ale jest na nim inny schemat niż na moim starym, dzwoniłem po kilku firmach, mają nowe z takim numerem, maja też jakieś zamienniki, ale na każdym jest inny schemat niż na moim, niby numer ten sam ale ten schemat jest inny, i tu mam pytanie, czy ten schemat podłączenia ma jakieś znaczenie? Zamiennik kosztuje coś około 300 zł, więc mogę zaryzykować czy będzie działać czy nie, ale boję się żeby nie uszkodzić czegoś innego, jakiegoś sterownika pompy paliwa czy coś bo to już ogromne koszty. Czy ktoś miał do czynienia z takim problemem? czy można bez obaw podłączać?
      W załączeniu jest zdjęcie mojego starego potencjometru oraz oryginału z takim samym numerem lecz innym schematem.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj