Mieszczuchna100procent

Strona z możliwościami wszystkich programów w jednym miejscu?

Polecane posty

Witam

 

Jestem w trakcie pisania strony internetowej o szerokim wachlarzu zastosowań dla społeczności rolniczej. Moduły jakie postanowiłem napisać są inspirowane najczęstrzymi pytaniami zadawanymi tutaj na forum. Nie ukrywam, że jest to projekt zarobkowy, także za dostęp do strony będzie pobierany roczny abonament. Nie mniej jednak, będzie on niższy od wszystkich programów obecnie dostępnych na rynku. zwłaszcza, jeśli policzyć łączny koszt programów zapewniających te same możliwości które zapewni moja strona. Moim docelowym pułapem abonamentowym jest 99,99zł z vatem rocznie po uruchomieniu wszystkich modułów. Pierwszym modułem jaki zostanie oddany najpóźniej 6 stycznia będzie kalkulator paszowy. Ale o uruchomieniu strony poinformuje jeszcze w tym temacie.

 

Lista modułów:

-Kalkulator paszowy

-ewidencja/karta trzody

-ewidencja/karta bydła

-Karta pola

W tym miejscu mam pytanie:

1) czy powinien się znaleźć jeszcze jakiś moduł?

 

 

Dodatkowo, jako, że obecnie kończe prace nad Kalkulatorem paszowym mam kilka dodatkowych pytań odnośnie tego modułu, jednakże najpierw opisze po krótce metode jego działania, aby potencjalnie wyeliminować część pytań jakie państwo mogą mieć. Chciałem jednak najpierw przypomnieć, że taki kalkulator nie jest zastępstwem dla konsultanta żywieniowego.

 

A zatem Moduł kalkulatora paszowego ma coś takiego jak magazyn paszowy, czyli baza danych posiadanych w gospodarstwie pasz. Dodając pasze do magazynu, wpisujemy:

-nazwe,

-białko,

-kalorie,

-sm.,

-cena/t

Dzięki temu układając mieszankę możemy poznać koszt mieszanki za 1t a co za tym idzie w późniejszej współpracy tego modułu z modułami trzody oraz bydła poznać koszty jakie ponieśliśmy na wykarmienie zwierzaka.

2) Czy powinny znajdować się jeszcze jakieś

parametry dodawanej do magazynu paszy?

Dodatkowo udało mi się dotrzeć do tabel które określają zalecane poziomy %białka, sm i kaloryczności dla poszczególnych grup technologicznych. Co za tym idzie moduł kalkulatora porównywać będzie obecne parametry paszy z tymi zalecanymi dla wybranej grupy technologicznej. Podając informacje, np o brakach w poziomie białka.

 

3) Czy kalkulator powinien zawierać jakieś zaprogramowane składniki?

 

Koszt abonamentu będzie wynosił 99.99zł za 12 miesięcy

Edytowano przez Mieszczuchna100procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam jak wyczytałem chcesz zarobić perę złotych na wsi ,pomysl może dobry ale chyba sie nie sprawdzi ,ponieważ duże gospodarstwa mają doradców na miejscu i dopasowywują ich do swoich potrzeb a mniejsze nie stać na doradcę nawet za tak niewielką kase (,wiadomo każdy oszczędza)więc będą woleli szukać infrmacji na forum pozatym nie wprowadzasz niczego nowego oprócz kalkulatora a większość z nas prowadzi ewidęcje albo na papierze albo elektronicznie i kopiują na inne nośniki pamięci w razie W ,to jest moje zdanie ale życzę powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz

 

Masz racje, jednak zauważ, że jest to tylko początkowy moduł jaki chce wprowadzić który później będzie integrowany z ewidencją bydła czy trzody.

A z tego co się interesowałem to praktycznie wszystkie programy dostępne na polskim rynku wymagają najpierw wykupienia za kwoty rzędu 400-500zł a później aktualizacji za 150-200zł rocznie. U mnie za jeden abonament masz funkcjonalności takich programów jak bitfarma czy diaryplan czy kilka innych tego typu programów za jeden abonament w wysokości 99zł. Dodatkowo strona ta będzie miała zastosowania nie tylko wewnętrze ale będzie także generować podania czy zgłoszenia na podstawie wpisanych zdarzeń. Moduł Karty pola będzie przetrzymywać informacje o zabiegach, poprzednich zasiewach. Ale także będzie przetrzymywać informacje o zapasach magazynu np materiał siewny z zeszłego roku czy opryski czy zaś cokolwiek.Generalnie praktycznie cokolwiek społeczność jest mi w stanie podpowiedzieć. Możliwości takiej strony są ograniczone jedynie wyobraźnią użytkowników.

 

Dodatkowo pomysł tej strony powstał z dwóch powodów. Mianowicie sam mam bardzo szczerą nadzieje kiedyś założyć swoje... swój ogród towarowy. Bo hektar czy półtora to zdecydowanie gospodarstwo nie jest, także mam ogólne pojęcie ile papierkowej roboty i jazdy do urzędu prowadzenie wymaga. Dodatkowo nie wiem czy akurat to jest kwestia tego, że jestem skąpym dziadem czy tego, że może jestem ciut bardziej ekonienormalnym mieszczuchem niż chciałbym się do tego przyznać. To strona taka ma na celu eliminacje chociaż w jakimś stopniu papieru. Zanim zacząłem pisanie tej strony, prowadziłem rozmowy z odpowiednią osobą w sprawie tego aby taka strona mogła być metodą wysyłania zgłoszeń wtedy mając nadzieję, że może uda się uzyskać dotację od państwa zamiast pobierać abonament od użytkowników. Dowiedziałem się, że aby w ogóle zacząć rozmowy, to strona musi najpierw jakiś czas pofunkcjonować, a po drugie musze osiągnąć pewien pułap użytkowników. Jednak człowiek z którym rozmawiałem powiedział mi uczciwie, że o ile ministerstwo od jakiegoś czasu samo szuka takiego rozwiązania ale większość firm chce za kontrakt znacznie zbyt duże kwoty. Także przejście na elektroniczną formę zgłoszeń jest bardzo prawdopodobne, to już pełne finansowanie (tak, żeby to państwo a nie użytkownicy płacili) jest praktycznie nie realne. Jedynie częściowe czyli np pokrycie jakiejść części abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

fajny masz pomysł nie zniechęcaj sie i wierz w to co robisz a wyjdziesz na tym dobrze :) daj znac jak stronka bedzie gotowa chetnie luknę:)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, ten kalkulator paszowy, to było szukanie kasy na siłę, żeby nie musieć szukać jakichś innych dodatkowych zleceń. Zostanie on wypuszczony w późniejszym terminie razem z modułem odpowiadającym za zarządzanie stadem bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że kalkulator paszowy został już ukończony, a pracę nad modułem bydła już trwają. To zwracam się do was z prośbą o poradę. Przy okazji chciałem poinformować, że osoby które wykażą największą chęć współpracy później będą miały okazje brać udział w beta-testach. A zapewne zdecyduje się także na rozdanie kilku abonamentów.

 

Wracając jednak do sedna problemu, mam dwie główne koncepcje jak miało by to wyglądać, ewentualnie zastanawiam się nad tym, aby można było pomiędzy tymi dwoma widokami przełączać.

 

Koncepcja nr.1

Wizytówki poszczególnych krów (po kilkanaście na stronie) na których są naprawdę podstawowe informacje (tutaj zwracam się z prośbą o pomoc, co ma się znaleźć na takiej wizytówce? Ale wyszedłem z założenia, że:

-jakieś absolutnie miniaturowe zdjęcie.

-Jakiś numer identyfikacyjny kolczyka

-wiek

-dla bydła mlecznego jeszcze dodatkowo byłby "stan" mleczna/zasuszona.

 

Pytanie teraz brzmi, czy według państwa powinno być coś jeszcze?

 

Koncepcja nr.2

Zamiast takich małych wizytówek w postaci wąskich i krótkich prostokątów, każda krowa miałaby swój pasek na którym można byłoby umieścić znacznie większą ilość informacji.

 

Tak jak pisałem, docelowo najprawdopodobniej zostaną wprowadzone oba widoki, pomiędzy którymi będzie można przełączać, w zależności od upodobań. Jednak na początku chciałbym wprowadzić jeden. Mam zatem pytanie który wydaje się rozsądniejszy i jakie pola/informacje chcieliby państwo na nim jeszcze zobaczyć. Poniżej zamieszczę liste pól/informacji które będzie można zobaczyć po kliknięciu na "wizytówkę" lub "pasek" z ogólnymi informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcin

 

Tak jak już pisałem wcześniej za darmo tego nie zrobie, bo jednak z czegoś żyć trzeba. Ale ze względu na własny pociąg w kierunku wsi, zrozumienia problemu przeciętnego rolnika, jestem gotów cenę ograniczyć do realnego minimum kosztów. Co więcej dzięki wsparciu społeczności za ten rok czy półtorej jak ten projekt zostanie ukończony i w pełni uruchomiony, będe w stanie za część kwoty jaką uda mi się zebrać rozpocząć badania nad pewnym kolejnym projektem który być może w końcu pomoże naszym polskim hodowcom bydła mlecznego na konkurencyjność na rynku europejskim.

Nie jest to praca Charytatywna ale według mnie uwzględniając to ile zestaw takich programów do obsługi bydła+obsługi pola normalnie kosztuje rocznie za aktualizację plus za kupienie licencji, uważam, że jest to całkiem dobra cena. Zwłaszcza, że karta pola docelowo ma mieć możliwość integracji z czujnikami greenseeker(te znam, miałem styczność) oraz innymi im podobnymi(po konsultacji z społecznością rolniczą, wychodząc na przeciw potrzeb) i GPS co pozwoli na tworzenie map zasobności pola, co pozwoli na optymalne dozowanie nawozów. Aczkolwiek jest to naprawdę odległa perspektywa. Trzeba robić wszystko pokoleii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

Też pracuję nad aplikacją webową dla rolnictwa:

 

http://efarma.pl

 

Ja się skupiłem na karcie pola, gdyż jest to mi potrzebne przez co robię to przede wszystkim dla siebie,a że kilku osobą się to już spodobało i też chcieli coś takie mieć, więc postanowiłem to wszystkim udostępnić za darmo (nie ma i nie będzie wersji płatnej, wszystko jest i będzie za darmo).

 

Więcej opisałem w tym wątku:

http://www.agrofoto....e/#entry1084998

Edytowano przez BigKoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zatem pierwsze wizualizacje/makiety modułu bydła w widoku ogólnym. Proszę wziąć pod uwagę, że mają one jedynie reprezentować zawarte informację, nie mają pokazywać przyszłego wyglądu strony.

Playground1_zps06938b9e.png

A zatem jak widać mamy kilka guzikow do omowienia ich ewentualnego dzialania.

 

Dodaj

Po kliknięciu tego guziku będzie nam się rozwijać malutki panelik z dwiema opcjami "Wycielenie" oraz "Zakup" po pierwsze dzięki temu będziemy generować różne dokumenty dla tych dwóch zdarzeń a po drugie w wypadku Wycielenia strona będzie pobierać listę zacielonych krów i dzięki wprowadzeniu informacji jakim buhajem została pokryta, będzie uzupełniać dane matki/ojca automatycznie.

1)? Czy ktoś jest mi w stanie podać link do wzoru wszystkich dokumentów do związków hodowców/uni/czegokolwiek niezbędnych w wypadku tych dwóch zdarzeń.?

 

Szukaj

Tutaj możemy filtrować krowy w ewidencji, pokazując tylko te spełniające wpisane kryteria.

2)?pytanie tylko po czym by państwo chcieli żeby taką ewidencję dało się filtrować?

 

Zestawienie Dokumentów

Tutaj ponownie będą wszystkie generowane automatycznie dokumenty, będą one również dostępne w widoku szczegółowym każdej poszczególnej krowy przy odpowiednim zdarzeniu. JEDNAKŻE w razie kontroli, zakładam, że takie zestawienie dokumentów a także dokumenty zbiorcze, które będą wrzucać dokumenty jeden za drugim w jednego PDFa będzie znacznie łatwiejsze do wydrukowania i zaprezentowania kontrolującemu.

3)? Pytanie tylko w jaki sposób, chcieliby państwo aby takie dokumenty były sortowane ?

 

Ustawienia

Tutaj będzie można wprowadzić kilka różnego typu ustawień głównie na potrzeby późniejszego generowania dokumentów jak chociażby np:

-mleczarnia do której oddaje się mleko

-przydzielona kwota mleczna ( w połączeniu z dodawaniem faktur z mleczarni , można wyświetlić pozostałą kwotę mleczną, tak aby potencjalnie wcześniej zacząć szukać możliwości jej dokupienia/wydzierżawienia czy cokolwiek)

-Ubojnia do której odstawia się opasy

 

4)? Czy są jeszcze jakieś dane o której na chwile obecną nie pomyślałem, a powinny się znaleźć w takim zestawieniu informacji niezbędnych do generowania dokumentów.

 

Teraz zajmijmy się analizą samego widoku "wizytówki"

Czy powinny się na nim znaleźć jeszcze jakieś informację?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz widok szczegółowy pojedynczej sztuki. Na chwile obecną pól nie jest wiele, ale staram się uzyskać minimalne nagromadzenie zbędnych informacji. Aby maksymalnie uprościć i zautomatyzować działanie, skracając czas potrzebny na administrację gospodarstwem.

 

ae8fc64d549b7fbbeff9c22bf40d0db4_zps93da8fef.jpg

Dodam ponownie, że prezentowany widok jest jedynie szybko złożoną reprezentacją, makietą wstępną pokazującą wyświetlane dane, służącą wytknięciu braków w prezentowanych danych, nie braków w sposobie prezentacji danych.

 

Zdarzenia jak się dodaje to wyskakuje malutki panel na którym można wybrać z listy zdarzeń, niektóre zdarzenia generowane są automatycznie.

 

Wycielenie

Parametry podawane przez użytkownika:

-Data

-Płeć cielaka

-Jeśli jest to cielak to czy będzie rozpłodowy (bo zdaje się, że to wymaga dodatkowego dokumentu)

Akcje wywoływane przez zdarzenie:

 

-Generowane jest przez użytkownika

-Przekazanie danych zebranych/pobranych do zdarzenia urodzenie

 

-Uruchomienie zdarzenia urodzenie

-Zmiana stanu

 

 

Urodzenie

Parametry pobierane automatycznie:

-Data wycielenia

-Matka

-Ojciec

-Rasa

 

Akcje wywoływane przez zdarzenie:

-Powoduje wytworzenie nowego wpisu w ewidencji

-Generuje odpowiednie dokumenty

-Uzupełnia danymi większość pól

 

Rejestracja

Nie jestem do końca pewny czy to zdarzenie jest potrzebne, ale zakładam, że po wycieleniu zgłasza się takie wycielenie i wtedy dopiero dostaje się numer kolczyka.

Parametry pobierane:

-Nr kolczyka

Akcje wywoływane:

-Dodawany jest własny numer kolczyka

 

Niestety resztę informacji będę zmuszony dodać później.

Edytowano przez Mieszczuchna100procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na pytania na privie czy sprawa nadal jest aktualna.

 

Jak najbardziej tak. Do końca marca/pierwszego tygodnia kwietnia powinna zostać skończona część ewidencyjna bydła i trzody oraz kalkulator paszowy. Następnie dwie osoby do których pisałem które w jakimś stopniu pomogły mi w zbieraniu informacji poprosze jeśli będą zainteresowane o przetestowanie przez 2-3 tygodnie aplikacji. Wtedy na koniec kwietnia aplikacja ruszy

 

Jedna osoba pytała czy nadal jest możliwość wykupienia abonamentu do kwietnia za 20zł, niesttey nie, odzew społeczności tego forum był minimalny, także cały ciężar zebrania informacji o potrzebnych dokumentach które ma generować ta aplikacja oraz wszelkich innych informacjach, także poświęciłem na to znacznie więcej czasu szukając tych informacji sam. także od momentu jak aplikacja ruszy, będzie kosztować 99,99zł za rok abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

.......

Rejestracja

Nie jestem do końca pewny czy to zdarzenie jest potrzebne, ale zakładam, że po wycieleniu zgłasza się takie wycielenie i wtedy dopiero dostaje się numer kolczyka.

Parametry pobierane:

-Nr kolczyka

Akcje wywoływane:

-Dodawany jest własny numer kolczyka

 

Niestety resztę informacji będę zmuszony dodać później.

 

Tak robia ci co maja malo sztuk, ja biore pule numerow (jak zapewne wiekszosc) mniej wiecej raz do roku tyle sztuk (numerow) ile zakladam, ze bedzie urodzen. Potem po urodzeniu "przypisuje" numer do cielecia i z tym numerem zglasza sie cielaka do ewidencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wersik21
      Witam, mam pytanie i zwracam sie jako do uzytkowników Deutz Fahr-ów, w jakim miejscu moge umiescic antene CB ( na magnes ) mam, i w jakim najlepszym miejscu zamontowac radio CB w kabinie.
    • Przez Famer21
      Panowie ma ktoś jakąś stronę z której można dowiedzieć się wszystkich podstawowych informacji odnośnie uprawy i pielęgnacji rzepaku? Przejżałem wiele stron i ta:
      http://www.kws.pl/aw/KWS/poland/Produkty/~zun/Rzepak/
      czy ma zawarte większość informacji, które powinno się wiedzieć? Czy może jest jakaś inna z której większość korzysta?
    • Przez Potajtany
      Witam, parę miesięcy wstecz przeglądając w galerii zdjęcia władymirca w którymś w komentarzu ktoś podać stronę bodajże rosyjska na której było pełno zdjęć z władkami oraz przeróbkami,Jeśli ktoś wie o jaką chodzi to proszę o podanie jej,
       
      Pozdr.
    • Przez banban1
      Witam. Co może być przyczyną w bobcacie, że jedna strona nie ciągnie tak jak druga?
    • Przez Rolnik1111
      Witam,ostatnio rozmawiając ze znajomym o zalesianiu strasznie zaczeła mnie ciekawić jedna rzeczy,myślę że pasuje do tego działu.
      Czy to prawda że w miejscu lasu iglastego(Prawdziwego nie jakiś choinek) mimo ogromnych nakładów pracy i kosztów już nigdy nie będzie się dało zrobić pola uprawnego?
      Oczywiśćie pomijając wybranie ziemi i nawieźienie nowej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj