Skocz do zawartości

Zdjęcie

ładowarka przegubowa sam?

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 23:39

ładowarka przegubowa sam? witam
chce zrobić sobie ładowarkę przegubową sam i tu prosze o wasze opinie czy wyjdzie coś z połączenia tych części
silnik+skrzynia od merca "kaczki" za tym ma być skrzynia od wózka widłowego "bułgar"(czyli bedzie zmiana kierunku jazdy przy kierownicy) no i dalej to już mosty raczej od żuka czy od czegoś innego polecacie takie plany mam zę ma być 4x4 a co wyjdzie w budowie to nie wiem?!? ma ona służyć do wożenia kiszonki, wywozu gnoju od kur, wożenie opału do kotłowni i zimą odśnieżanie podwórka i chodników na wiosce piszcie uwagi i porady prace mają sie zacząć wiosną licze na kolegów co już zbudowali takie ewenementy techniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ładowarka przegubowa sam? Dzisiaj, 15:22
  •  

#2 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 01 luty 2013 - 08:52

ładowarka przegubowa sam? ja teraz robię :) mam silnik od Avii ze skrzynią biegów, skrzynia jest połączona ze skrzynką rozdzielczą od stara 266 i z niej napęd idzie na mosty napędowe od dużego wózka widłowego :) rama zrobiona z ceownika hutniczego 16 :) większość hydrauliki pochodzi od kombajnu E512 :) siłownik główny jest od koparki białoruś a reszta od Lohry do przewozu samochodów :) twój pomysł z silnikiem jest ok ale co do skrzyni od Bługara to nie będziesz miał możliwości wyjścia z napędem 4x4 no i mosty od tego żuka też są dość delikatne a poza tym zwykłe opony nie sprawdzają się zbytnio w terenie. A może zastanów się nad zakupem silnika wraz ze skrzynią np od Nissana Patrol albo Opla Frontery. Będzie mało kombinacji a koszty podobne. Albo zrób to tak jak ja. jak chcesz to w sprawie pytań pisz na priv :) pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 luty 2013 - 23:30

ładowarka przegubowa sam? mariusz ja mam taką wizję:-) że silnik chodzi gaz normalnie dodaje i włączam bieg np. 1 czy 2 i to wyjscie napedza skrzynie ona ma napęd mechaniczy zaciskany olejem im wiecej gazu tym szybciej jedziesz i w niej zmieniasz tył przód w tamtej skrzyni nic nie zmieniasz a co do mostów to pomyśle ale opony bym założył jodełkę 16 bo żuk takie ma? co? no i ona nie bedzie do ciężkich rzeczy myśle że żuk więcej woził na d*pie a hydraulika to części ze złomu i niektóre nowe nie wiem czy kabinki sobie ale tylko przód i tył szyby i dach żeby nie padało na głowę