Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian01

Jak zamontować radio??

Polecane posty

locke    293

Tak samo jak każde inne...Podaj model radia...

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Montaż jest bardzo prosty: przykręcić radio, podłączyć zasilanie, głośniki i antenę i gotowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Jezeli masz wyprowadzone kable na kostke iso, tak samo przy radiu to tylko zlaczyc i po robocie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

tak to ja wiem jak zamontować ale jest problem w tym ze zadnich kabli do radia nie ma :/ tylko jest kabel do anteny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

w radiu będziesz miał gniazdo. Teraz kwestia jakiej to firmy, bo rożne firmy różne systemy mają. Najłatwiej dokupić przejściówkę z tej firmy(co masz radio) na ISO a tam już wszystko wiadomo. Możesz tez poszukać schematu co który pin znaczy i na wsuwkach powyprowadzać

  • Like 1

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

W radiu nie masz kabli czy w tym miejscu co radio ma wchodzic???

 

A w ciagniku masz glosniki??? Jezeli tak to sprawdz dokad ida kable. Bo jak masz tylko kabel antenowy to brakuje Ci + i - i kable na glosniki.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

banan575

Nie mam głośników. Te radio ma być w kombajnie nie w ciągniku, a kable do głóśników to ja sb dobobie mi chodzi o kable zasilające radio bo wgl ich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

tymtus niezbyt dobry pomysł bo będzie musiał światła włączać żeby radio działało. Najlepiej od skrzynki bezpieczników


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Najlepiej osobny kabel z bezpiecznikiem i podłączysz + i pewną masę do blachy na śrubkę..I dwa do głośników, ten od anteny i radio będzie śmigać :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

A co innego inni Ci wymysla????

 

Zasilanie ze skrzynki bezpiecznikow a mase przykrecic do czesci metalowych. Zeby gralo to kabel z glosnikow do radia i bedzie smigac. :D


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ewentualnie możesz wziąć zasilanie z zapalniczki :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Kurde nie pomyślałem o tym to jest najlepszy pomysł niż bezpieczniki dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161
Napisano (edytowany)

http://www.google.pl...iw=1525&bih=670

Tu masz kilka gniazd z kablami i opisem, kupisz je do 10-15zl w sklepie z art. agd czy elektrycznymi.

Tylko nie podłonczaj do czegoś innego jakiegoś odbiornika, bo będzie zbyt obciążony, żółty tam gdzie jest nom toper prąd bo to pamięć(stacyjka kabel zasilanie stacyjki), czerwony (+) tam gdzie jest prąd po włączeniu prądu-włączeniu stacyjki, jak podłączysz żółty+czerwony razem to zamontujesz złodzieja, i będziesz musiał demontować panel po wyłączeniu by nie kradło uśpione radio prądu, reszta to czarny lub brązowy masa(-) , reszta nieistotna podświetlania itd. kable o tych samych kolorach z paskami to głośniki, plus staraj się do plusa bo będzie grało jak na falach radia za komuny, połączenia polutuj bo będzie charczeć, robota minuta osiem :D

Jak podłączysz pod zapalniczkę w razie wypięcia zapalniczki radio straci pamięć.

 

 

 

To jest wypowiedź inżyniera. Jeszcze nie rozumiem ostatniego stwierdzenia, (pomijam fakt, że wszyscy wiemy co można wypiąć), że radio straci pamięć w razie wyjęcia zapalniczki.

 

To nie mój problem że nie rozumiesz że po wyjęciu zapalniczki gdzie podłączono żółty i czerwony kabel pod zasilanie w razie wyjęcia zapalniczki radio traci zapisane stacje i ustawienia jakości dźwięku ikilka innych pierdółek...

Chcesz mi dogryźć bo po tobie pojechałem to dogryzaj mi to wisi :D narazie :D

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

dzięki wielkie no twoja odpowiedz mi pomogła bardzo bo teraz bd wiedział jak montować radio tzn. pod stacyjkie.

Ale jak by straciło pamięć to nic by sie nie stało bo on codu niema ale dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

ale programować stacje musisz. Jeżeli pasuje Ci pod zapalniczkę to nie na wtyczce a podłącz przewody do gniazda zapalniczki, wtedy dalej masz gniazdo w razie potrzeby.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Aha to jak podłącze pod zasilanie zapalniczki i jak wyłącze stacyjkie to i radio bd pod zapłon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To zależy jak masz podłączone gniazdo.....I pisz ze zrozumieniem.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

A zapytam tak w radiu jest kostka nie pasujaca do tej co wystaje w kombajnie, czyli mam poszukać jakiejś przejściówki, czy może wyrwać kable kostki w kombajnie i podłączyć do kostki pasującej do tej od radia, sorry ale zielony jestem w te klocki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Kupujesz kostki i wymieniasz w kombajnie ;)

8bd43752701f8f2f.jpg


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Dobra już wiem gdzie bd podłączone oczywiście pod stacyjkie.

Temat do zamknięcia :)

 

To prosta sprawa zmień kostkie lub tylko kabelki poprzekładaj jeżeli chcesz mieć jakąś robote :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Vladimir
      Witam wszystkich :rolleyes: nie chodzi o awarię, lecz udoskonalenie... umarzyło mi się Panowie radyjko do Władzia, bo jeszcze tego mi tylko brakuje. Kabinka jest cichutka, bo i młoda no i Ruska ostatnio z telefonu puszczałem sobie muzykę i słychać bez problemu-ale jednak chciałbym system Trakto-audio i tu mam taką prośbę/pytanie do wszystkich, a zwłaszcza elektryków może tu obecnych :rolleyes:
       
      Wiem, że radyjko trzeba po prostu podłączyć pod + no i -, czyli masę :rolleyes: ale ja nie chcę instalacji przeciążać, bo już parę rzeczy podłączyłem... :unsure: chcę zrobić osobną instalację do radia :rolleyes:
      Jak to zrobić najlepiej i oczywiście na jakich bezpiecznikach...?
       
      Chciałbym też zrobić jakiś wyłącznik na przewodzie + od radia, żeby przy odpalaniu było odłączone na bank, tylko nie wiem, czy wtedy pamięci nie będzie tracić-bo wystarczy bezpiecznik...? :rolleyes:
    • Przez farmerNH
      Witam.
      Chcialbym zalozyc do NH CB radio presidenta.
      Ktore wybrac harry czy johny?
      Ile powinnem dac, zeby nie przeplacic?
      Jaka antena? Za ile?
       
      Czy moge cb podlaczyc pod radio w nh?
    • Przez JOZEEKK
      Jakie radio do zetora 5340? Co musze do niego jeszcze dokupic? Prosze o szybka odpowiedz
    • Przez BrzozaZetor
      Witam, ten temat może i był poruszany, ale ja wciąż mam wątpliwości.Jeśli moglibyście to doradźcie jakie radio wybrać do Zetora 7045, tak aby było słychać dobrze, oraz żeby dźwięk nie był  zniekształcony. Wraz do tego radia chciałbym kupić jakieś głośniki. Jeśli możecie napiszcie swoje propozycje, gdyż niedługo będzie remont i chciałbym założyć radio
      A i byłbym zapomniał, cena jaką mogę przeznaczyć to tak około 150zł(może nieco więcej ) 
    • Przez matijas67
      Witam !
      Mam problem z radiem 
      http://allegro.pl/r17-radio-samochodowe-fm-mp3-usb-sd-aux-pilot-i5853098105.html Dziś dostałem nowe radio, najpierw podłączam do akumulatora, aby sprawdzić
       
      Po podłączeniu zadziałało i zaraz zgasło ( jakby jakis kabelek nie lączył - ale kostki nowe)
      Później patrzyłem wszystko : łączyłem na krótko - bezpośrednio bez kostek i NIC
       
      Proszę o Waszą pomoc.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj