Zaloguj się, aby obserwować  
maroko

Brak wrysowanych budynków

Polecane posty

maroko    118

Witam. Jako, że planuję budowę garażu byłem dzisiaj odebrać wypisy, wyrysy i kopię mapy sytuacyjno-wysokościowej. Na tej ostatniej zamiast moich zabudowań - pustka :blink: . No a na wyrysie z mapy ewidencyjnej jest tylko obrys. Nie wiem jak to możliwe, skoro na wcześniejszych wyrysach były naniesione budynki ? Czy przypadkiem ktoś nie próbuje sobie dorobić moim kosztem (niedawno przy starostwie zostało otwarte biuro geodezyjne- do którego mnie skierowano). Pani geodeta jak zaczęła wyliczać koszty to przy 6000 przestałem liczyć. Co najlepiej teraz zrobić. A może postawić ten garaż i wtedy już wszystko ranem nanieść :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Słuchaj wyciągnij jeszcze jedną mapę z naniesionymi zabudowaniami i tą złóż do starostwa a jeśli to nie przejdzie to udaj się z problemem do innego geodety. Nie możliwe że to tyle aż kosztuje. Ja pod oborę musiałem zwiększyć zakres mapy i nanoszono właśnie nowy dom sąsiadów itp i zapłaciłem raptem 350 zł. Idź najpierw do kogoś innego, najlepiej obejdź wszystkich ktoś z większym doświadczeniem Ci pomoże. Nie może to aż tyle kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Do pozwolenia na budowę potrzebna jest mapka do celów projektowych której się nie "wyciąga" tylko robi ją geodeta który przyjeżdza na miejsce. Geodeta naniesie wszyskie budynki króte są na działce. Koszt to max. 500 zł.

Edytowano przez lukasz7604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja teraz nowy budynek mieszkalny robiłem to geodeta skasował 1800, za pomiary. Ale miał trochę roboty z nim i jeszcze za 600 zrobił mi zbiorniki zbożowe wraz z wiatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

U mnie robił mapkę do celów projektowych w czerwcu 2012-koszt 500zł, i mapkę inwenaryzacyjną czyli po skończonej budowie w grudniu 2012-koszt 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

lukasz7604 masz racje, też myślałem że tak jest -bo jest . A ze Starostwa mnie skierowali do tej pani architekt czy geodety, która mi wmawiała, że muszę mieć zrobioną tą kopie mapy sytuacyjno-wysokościowej i dopiero geodeta na jej podstawie zabierze się do roboty. No i gdzie zniknęły budynki, skoro na starych mapach informacyjnych i na wyrysach są , a na tym wyrysie co wziąłem dzisiaj jest tylko taki kwadrat przerywaną linią (obrys).

 

Mam jeszcze pytanie. Jaka musi być odległość od słupa energetycznego (tego zwykłego-2 skręcone przerwody) - bo geodeta powiedział, że aż 6 metrów. No i tu powstaje następny problem :wacko: . A czy byłoby możliwe przesunięcie tej linii energetycznej, jaki może być tego koszt?

Edytowano przez maroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj