Skocz do zawartości

Zdjęcie

BOMET-agregat

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 31 styczeń 2013 - 17:06

BOMET-agregat Co sądzicie o firmie BOMET? Warto kupować z tej firmy agregat uprawowo siewny? Agregat chcę zakupić do MTZ Pronar 82tsa (90km) szerokość robocza agregatu to 2,7m proszę o opinie. :) to są przykłady agregatów
I jeszcze mam takie pytanie. jakbym brał agregat uprawowo siewny to z iloma rzędami zębów dwoma czy trzema? Jak są 3 rzędy to nie zapycha się?

http://www.roltech.e...0&dep=1&cat=287

Edytowany przez haczyk5, 01 luty 2013 - 09:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BOMET-agregat Dzisiaj, 04:04
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:54

BOMET-agregat Całkowicie odradzam zakup agregatów tej firmy... Słaby materiał który pęka w nietypowych miejscach, wałki po czterech latach użytkowania wyglądają jakbym ciągał je po asfalcie, łożyska w ubiegłym roku też zmieniałem. Dla mnie to zakup w pełni nieudany, na moim terenie KAŻDY ale to każdy narzeka na te maszyny, pod jednym ze zdjęć w mojej galerii wypowiedziało się też kilka osób na temat jakości tego sprzętu
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:42

BOMET-agregat no ok. Ja mam z BOMETU redło do kartofli i sprężynówkę do ursusa 3512 to bardzo ładnie chodzi 0 awarii jak do tąd a ma już trochę lat tylko kilka zębów pękło

#4 Share mateusz9645

mateusz9645

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:50

BOMET-agregat Posiadam z tej firmy agregat talerzowy uprawowo siewny i jestem z niego zadowolony . Jedyna usterka jaka mi się przytrafiła to pęknięcie przewodu hydraulicznego od hydropaka.

#5 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:56

BOMET-agregat OK ja chcę kupić z wałkiem z przodu 3 rzędy sprężyn i wał z tyłu:) i chce coś takiego jak na zdjęciach. wujek ma sam uprawowy i w ciągu 2 lat mu pękła sprężyna jedna czy tam dwie. dziś byłem oglądać

#6 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:39

BOMET-agregat Ja mam agregat uprawowy tej firmy i od 2006r nic tylko smaruję łożyska i jade w pole.
100% polecam firmę :)

#7 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 23:00

BOMET-agregat również posiadam agregat uprawowy 2.1m i nie narzekam, żadnych problemów nie było z łożyskami itp, w sumie rocznie robie 10h a mam go od 2008...

#8 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 luty 2013 - 08:42

BOMET-agregat Również posiadam agregat uprawowy BOMET 2.8m z 2006r. i zero problemów. W sumie robiłem nim tylko pod kukurydzę i mój jest jak nowy (obecnie do sprzedania ze względu na zakup zestawu uprawowo-siewnego).

#9 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 luty 2013 - 08:58

BOMET-agregat

Również posiadam agregat uprawowy BOMET 2.8m z 2006r. i zero problemów. W sumie robiłem nim tylko pod kukurydzę i mój jest jak nowy (obecnie do sprzedania ze względu na zakup zestawu uprawowo-siewnego).

A ten nowy uprawowo siewny kupujesz z firmy BOMET?

I jeszcze mam takie pytanie. jakbym brał agregat uprawowo siewny to z iloma rzędami zębów dwoma czy trzema?

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2013 - 09:10

BOMET-agregat z bometu mam tylko wał strunowy, pamiętam jak odradzali userzy wszytsko co z bometu, bo farba blaknie, bo tandetnie pospawany, bo źle się smaruje, talerzówkę kupiłem z Uni Grudziądz cut L i dziwnym trafem tak samo wyblakła farba na talerzówce, kalamitki wszystkie musiałem powymieniać, bo nie dało się smarować, a spawy też najpiekniejsze nie są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 luty 2013 - 11:33

BOMET-agregat u nas jest agregat Bometu 2.1m od jakichś 15 lat i moge polecić. Rama nie spawana, nic nie pogięte. Przez te lata tylko kilka "łap" wymienione. Jedyną wadą tego agregatu u mnie to wałki na łańcuszkach :/

#12 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 luty 2013 - 12:20

BOMET-agregat Ja kupiłem talerzówkę i jest ok, talerze solidne i wykonanie też.

#13 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 01 luty 2013 - 19:37

BOMET-agregat Z talerzówki to i ja jestem zadowolony, ale to seria jeszcze z ciemnej zieleni. Agregat był kupowany w 2005 roku i to jedno wielkie padło, szer 2,8, pracuje z 90 KM ciągnikiem, po dwóch latach zaczął padać, wałki są na chwile obecną nie zębate a okrągłe, prawie płaskie;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#14 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:28

BOMET-agregat Ja mam pługi Bomet już 5 lat i jestem z nich zadowolony. Rok czasu posiadam także talerzówkę tej firmy, nie musiałem jej póki co spawać, w miarę dobrze wyrabia ziemię, tylko masa trochę za mała. Ogólnie polecam tę firmę.

#15 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 01 luty 2013 - 22:13

BOMET-agregat Ja mam bometa z lat 90tych i jest ok a co do łańcuszków to ja wspawałem drugą ramkę która je dociska .

#16 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 luty 2013 - 22:21

BOMET-agregat no ok. a wiecie jak się te nowe sprawują uprawowo siewne z BOMETU? czy dobre ramy itd? może ma ktoś z waszych znajomych. i myślę czy wziąć 3 czy 2 rzędy zębów

#17 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 01 luty 2013 - 22:25

BOMET-agregat Ja uprawowo siewny zrobiłem sam i ma 2 rzędy haczek.

#18 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 luty 2013 - 22:26

BOMET-agregat ok. a w 3 rzędach zapychało by się? a nie wiesz jak te z bometu? też miałem robić z ojcem ale nie zdąrzymy:( i dlatego chcemy kupić

#19 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 luty 2013 - 11:34

BOMET-agregat

Ja mam bometa z lat 90tych i jest ok a co do łańcuszków to ja wspawałem drugą ramkę która je dociska .

a zrobiłbyś fotki jak to wygląda ? :D Bo powiem że mnie zaciekawiłeś, a efekt pracy na pewno będzie lepszy. Wrzuć fotki w dział "Wynalazki i udoskonalenia" to może komuś jeszcze sie przyda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 02 luty 2013 - 20:06

BOMET-agregat Ze zdjęciami może być problem bo mi ostatnio nie wchodzą ale opisze ,tak więc przyspawałem gruby kątownik chyba 6 cm hutniczy do rury nad wałkami do której przykręcone są łańcuszki a konkretnie 4 pionowe odł15cm( po dwie na nad każdą parą walków ),a następnie poziomą co dało dwie ramki o kształcie prostokąta schodzącego pionowo w dół .Łańcuchy odciołem a w miejsce ich przyspawałem ucha w kształcie litery C z małym luzem żeby mogły sie swobodnie wahać ,ucha są przełożone przez kratkę w ramce od wałków i przyspawane na stałe do kątownika.W ten sposób wałki można bez problemu dociskac .