Skocz do zawartości

Zdjęcie

Big Bud

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 11 grudzień 2007 - 18:37

Big Bud

Teraz ten jest najwiekszy http://pl.youtube.co...feature=related
:D :)

Chellenger nie jest największy, bo ma około 500 kM, natomiast Big Bud 747 na 750 kM
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Big Bud Dzisiaj, 03:42
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2007 - 19:09

Big Bud Poszukałem trochę na necie i znalazłem info o VERSATILE 1080, 600 KM, i Big Bud. Na stronie http://www.bigtractorpower.com jest dużo zdjęć ciężkich ciągników.

#23 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 grudzień 2007 - 19:10

Big Bud no rzeczywiscie spora maszyna - tylko ze jest on przeznaczony na amerykańskie prerie a nie na polskie pola :) - moim zdaniem jest to nieco przesadzona konstrukcja - jak to w tamtych latach bywało wszystko co największe musiało być w USA albo w ZSRR. ktos wczesniej wspominał o filmie dostepnym ana bednarach - widziałem ten film o tym traktorze (właściwie powinno sie mówić ciagnik) i wspomina sie tam ze jest taki duży i wogule cudowny (jak to amerykanie) no i wogule ze to oni wymyslili takie ciagniki przegubowe w latach 70-tych (tylko dziwne ze w ZSRR w latach 60-tych juz kirowce po polach jezdziły) i jest on za duży - ta pracę która wykonuje spokojnie wykonał by o wiele mniejszy ciagnik tymbardziejze w stanach uprawa bardziej przypomina bezsensowne jezdzenie po polu niz uprawę jaką my znamy. co do najwiekszego big-buda ma on 747 KM (tak jak w oznaczeniu Big Bud 16V-747) i jest wykorzystywany do 18 metrowego kultywatora (tylko ze głebokość jego pracy to maksymalnie 5 cm) - a co do tego jaki można by zaczepić do niego pług to napisze tylko ze nie dało by rady nawet 2-skibowego od C-330 zaczepic bo ten gigant nie ma podnośnika z tyłu :D
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#24 Share lukerat lukerat

lukerat
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2007 - 19:51

Big Bud piszecie że to nie ciągniki dla polskich farmerów!
ostatnio był temat w którym pytano jaki ciągnik na 1000ha
to chyba jest odp:)

#25 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 grudzień 2007 - 20:01

Big Bud to gospodarstwo które posiada big-bud-a 16V-747 ma 3000 ha i poza tym ma jeszcze dwa ciagniki Case o mocy chyba 400KM kazdy
W naszych warunkach to na 1000ha to spokojnie starczy ciągnik o mocy 250-300 KM - nie zapominajcie o tym ze w stanach ciagnik cały rok podczepiony jest do jednej maszyny i to wszystko - poza ty nie stosują nawozów sztucznych (organicznych zresztą też) -tam sie tylko "uprawia" sieje i zbiera, ewentualnie czasem jakis oprysk (samolotem) oczywiscie nie mozemy generalizować ze w całych stanach tak jest - ale akurat w tym stanie w którym pracuje ten ciagnik rolnictwo wyglada w ten sposób (chodzi o stan Montana tak na marginesie)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#26 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 20:13

Big Bud @MECHANIZATOR faktycznie stan montana taraz sobie przypomniałem, w tym filmie mówili też że przyjechał do tego gospodarstwa pewien europejczyk po to tylko aby tylko zobaczyc big bud'a (to trzeba byc maniakiem coągników :D )

a poza tym w usa rolnicy(farmerzy)mogą siac rośliny GMO-np taka soja praktyczne wszystko ze stanów,plonów oczywiście rewelacyjnych też nie ma(pszenica 1-2t/ha) tylko zyskują na ilości

#27 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 22:42

Big Bud

piszecie że to nie ciągniki dla polskich farmerów!
ostatnio był temat w którym pytano jaki ciągnik na 1000ha
to chyba jest odp:)

nie żebym coś mówił ale co innego orać 1000 hektarów stepu w teksasie w jednym kawałku, a co innego w działkach po 5 ha, a zdaza się np u mnie ze niektóre kawałki nawet mają poniżej hektara. Na uwroci spalil by więcej paliwa niż podczas pracy:P

#28 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 18:49

Big Bud Na tym filmie mówią że w Montanie roczna suma opadów wynosi 30 cm, (za każdym ciągnikiem unoszą się tumany kurzu), więc nie mogą miec wysokich plonów i muszą miec po kilka tysięcy hektarów żeby życ z ziemi, poza tym często zdarza się że zboże nie urośnie w wyniku suszy.

#29 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 19:14

Big Bud ciekawe gdzie sie zawrócic takim big budem a i co do niego wlac bo malo palic to napewno nie
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#30 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 17:05

Big Bud Trzeba najpierw zapytać ile spali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 18:59

Big Bud

ciekawe gdzie sie zawrócic takim big budem a i co do niego wlac bo malo palic to napewno nie

Oszczędny to on nie jest, ale w końcu ciągnie poważne maszyny, a w Ameryce ropa jest o wiele tańsza niż w Polsce, a propo nawracania, jeśli ma się pole około 400 ha i agregat szerokości 24 m, to przejedzie dwa razy na poprzrecznikach i nie ma śladu po nawrotach.

#32 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 22:49

Big Bud taka zabaweczka tlko że o ogromnych rozmiarach

PS:ciekawe jaki ma rozrusznik

#33 Share lukasgregoire

lukasgregoire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 20:29

Big Bud Mysle ze zasada rozruchu w takich ciagnikach jest identyczna z zasada w czołgach wojskowych tzn. rozrusznik odpala pierw mniejszy silnik ktory uruchamia główny silnik.

wydaje mi sie ze u "polskich farmerów" zasada uprawy ziemi sie troszke zmienila poniewaz kiedys na 300 ha przypadaly ciagniki typu ursus - 3 x 120 km ( np ursus 1224 )+ z jakies 2x90 km ( np ursus 914 ) . Obecnie posiada sie ciagniczek o mocy 200 - 260 km i on jeden sam poradzi sobie z 300 ha :D

#34 Share 5314

5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się mechaniką i modelarstwem

Napisany 13 kwiecień 2008 - 21:05

Big Bud Ciekawe jak taki by sie utopił :D co by go wyciongło :D
..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

#35 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 13 kwiecień 2008 - 21:27

Big Bud Nie na nasze pole i drogi
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#36 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 22:56

Big Bud

Ciekawe jak taki by sie utopił :D co by go wyciongło :D

One na takich pustyniach robią że raczej prędzej by się zakopał(choć to raczej nie możliwe) niż utopił.. a jak już to by przyjechał drugi i go wyciągnął.

#37 Share Krystian93r

Krystian93r

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 maj 2008 - 21:37

Big Bud Masakra...Dobra chłopaki ale jak myslicie zetor 5211 by go wzią??? :) :)
No taki ciągniczek to ma TROSZKE siły....

#38 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 16:22

Big Bud Niema szans. Ponieważ Big Bud dużo warzy wiec niema szans.
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#39 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 14 lipiec 2009 - 11:35

Big Bud W styczniowym RPT był artykuł o tym smoku <_<
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marcin1990

marcin1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacja:studzień. centrum polski, granice woj wlkp i łódzkiego
  • Zainteresowania:majsterkowanie, motocykle, i oczywiscie uprawa roli.

Napisany 08 listopad 2010 - 20:37

Big Bud tu jest troche jesli ktos lubi czytac. mi osobiscie maszyna sie podoba:)

W roku 1977 w miejscowości Havre w stanie Montana, powstał największy traktor świata Big Bud 747. Traktor został zaprojektowany przez Ron'a Harmon'a, a wyprodukowany przez Northern Manufacturing Company. Traktor został wyposażony w 900 konny, 16-sto zaworowy silnik, firmy Detroit Diesel. Traktor mierzy 8,69 metra długości, 6,35 metra szerokości i 4,27 metra wysokości. Opony o średnicy 2,5 metra wyprodukowała kanadyjska firma United Tire Company. Pełny bak tej maszyny mieści 3785 litrów paliwa, a waga pustego pojazdu jest bliska 50 tonom. Traktor został zamówiony i wyprodukowany na potrzeby firmy Rossi Brothers, która uprawiała bawełnę w Bakersfield (Kalifornia, USA). Firma ta przez 11 lat używała traktora Big Bud 747 do orania ziemi.

Po 11 latach pracy na polach bawełny, Big Bud trafił od firmy braci Rossi do miejscowości Indlantic na Florydzie. Drudzy jego właściciele, firma Willowbrook Farms, również używała traktora do głębokiej orki. Po 10 latach pracy nowi właściciele, zdecydowali się na zakończenie korzystania z usług tego traktora. W roku 1997 Big Bud rozpoczął drogę powrotną do domu, do miejsca swego powstania, a mianowicie do Montany. Dziś znajduje się zaledwie 90 km od miejsca, w którym został zbudowany. Firma Williams Brothers of Big Sandy, która odkupiła z Florydy Big Buda, umieściła traktor na farmie Chouteau County. Nowy właściciel używa maszyny do rekultywacji terenów uprawnych. Maszyna ciągie za sobą 24 metrowy kultywator. Big Bud dzięki swoim rozmiarom może obsłużyć blisko 0,5 hektara na minutę, przy prędkości 15 kilometrów na godzinę. Dzięki odnowie i renowacji pojazdu przez nowych właścicieli, wygląda on tak jak na początku swej kariery, gdy został wyprodukowany przez firmę Northern Manufacturing Company w 1977 roku.

"Silnik Big Buda ma potencjał 1100 koni mechanicznych" - powiedział obecny właściciel traktora Robert Williams. "Traktor obsługuje największe produkowane obecnie na świecie oprzyrządowanie do traktorów i nawet potężne spalanie nie przesłania jego użyteczności w pracy" - mówią wspólnie bracia Randy i Robert Williams, na których farmie pracuje dziś traktor. Farma ma powierzchnię 5 tysięcy hektarów. Bracia Wiliams używają maszyny do ciągnięcia 25 metrowego pługu lemieszowego. W jeden dzień pomiędzy wschodem i zachodem słońca, traktor jest w stanie zaorać pomiędzy 320 a 360 hektarów ziemi. Jak pisaliśmy na początku artykułu, opony dla tej maszyny produkowała nieistniejąca już kanadyjska firma United Tire Company. Traktor używa ośmiu opon o średnicy 2,5 metra, w rozmiarze 35R38.

Podstawowe informacje techniczne:

* Rok produkcji: 1978 - 1978
* Moc silnika: 900 kM
* Silnik: Detroit Diesel 16V92T
* Pojemnośc silnika: 24,1 l.
* Objętość baku: 3785 l.
* Opony przód/tył: rolnicze 35R38