Zaloguj się, aby obserwować  
Zetor7011Vario

Zetor 7011 - porada

Polecane posty

witam! mam kilka pytań odnośnie tego ciągnika: a więc czy ktoś wie do czego służy dźwignia która znajduje się pomiędzy pedałem gazu a dźwigniami podnośnika oraz wywrotu, gdyż nie ma tam żadnej naklejki informacyjnej? oraz jaki może być powód tego że 1 z 2 wyjść hydraulicznych nie działa poprawnie, tzn. wywróci przyczepę ale następnie olej już nie powraca, 2 natomiast działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

to tak kolego masz zaczynajac od gazu idac w tył blokade pewnie kół ( wciskana noga ) nastepnie jest od szybkosci reakcji podnosnika dzwigienka a nastepnie 3 wajchy od podnosnika jednaa od podnoszenia opuszczania srodkowa od hydrauliki i blizej siedzenia od ustawiania trzech pozycj podnosniaka znaczy działania siłowa , mieszana , pozyczyjna jakos tak :) tu poczytaj http://instrukcja.pl/i/instrukcja_obslugi_zetora_52117245_horal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dzwignia między gazem a wajchami od hydrauliki to blokada

a z tym gniazdem to proponuje poszukać odpowiedniej pozycji dźwigni sterującej


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pawcio21 dzięki za link naprawdę okazał się pomocny, teraz tylko muszę dostać się do podnośnika od góry i wszystko wyregulować oraz dobrze umocować bądź ewentualnie powymieniać zużyte części, tylko tak się zastanawiam czy można do opisanego w instrukcji wyjścia hydraulicznego nr 2 podłączyć siłownik jednostronnego działania i tylko nim regulować, nie jest tam o nim wiele napisane, czy wiesz może czy tak można zrobić jak ja opisuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

jaki może być powód tego że 1 z 2 wyjść hydraulicznych nie działa poprawnie, tzn. wywróci przyczepę ale następnie olej już nie powraca, 2 natomiast działa poprawnie.

 

Powodem może być to, że niewłaściwie używasz dźwigni od wywrotu tzn. dając ciśnienie na jedno z gniazd przesuwając dźwignie do dołu po jej puszczeniu samoczynnie wraca ona do położenia pływającego i np. skrzynia przyczepy opada pod własnym ciężarem. Dając ciśnienie na drugie z gniazd przesuwając dźwignię do góry po jej puszczeniu samoczynnie wraca do położenia, w którym siłownik się zatrzymuje. By skrzynia opadła musisz ją przesunąć jeszcze do dołu w położenie w którym też będzie blokowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

'hej nom obawiam sie ze dwustronnego dzialania to potrzebny jest rozdzielacz od np tura bo tam hydraulika w 7011 biedna jak w c360 jest jeden powrotu a drógi zasialania :/ tak mi sie wydaje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj