Polecane posty

Risto    62

Kolego mając konika o mocy 59km to niema takiej prasy co by zgrana była. Zakatujesz konika w sezon, nerwów natracisz bo będziesz wlekł się 1 polowo a góra 2, traktor będzie się grzał i chlodnica zapychała po każdym przejeździe, na zaczepie roboczym gdzie podpinasz prase będziesz co rusz zawisał jak wałek grubszy wpadnie, wwalisz kase w prase która będzie stać po roku albo sprzedasz. Zapomnij o kr130 i JD 550 tu trzeba od 75km. Prasa rolująca to nie kostka co pyka i sunie po woli a robota idzie. Tu by zgranie było najlepiej trzeba śmigać 3-4 polowo lub 1 szosowo słoma jak konik ma moc. Do prasy rolującej to konik 4x4 bo jest wysoki i najlepiej jak chociaż minimum to Zetor 7245/7745 to już robota poleci. A i to niezawsze do końca dobijesz bo pamiętaj, że warunki podłoża też potrzebują mocy jak wilgotna łaka czy górki. Ale na upartego szukaj Krony KR 125 wąski podbierak ma lub Carraco 120 chyba, czy Mascar 120 to wszystkie łańcuchowe które potrzebją najmniej mocy. Ale nierób sobie nadziei na pozytywną prace nawet przy tych

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Jesli bedzie prasował słome to jakims cudem sie uda ale sianokiszonke to...


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Cuda zostawmy najbliższej parafii ;) pracuję podobnym zestawem b {7211 i VICON RV187} już 2 sezony i ponad 4tys szt dało radę zrobić bezboleśnie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

kiedyś do zetora 7211 miałem prasę Carraro i chodziła idealnie i nie przeszkadza wąski podbierak. najlepsza prasa od małych ciągników .znajomy ją odkupił 3 lata temu i nie ma jakiegoś dużego ciągnika tylko C-360 i mf 255 . te ciągniki dają radę . A ty @Risto naprawdę piszesz bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien użytkownik AF posiada prasę JD 550 i śmiga z nią C-360 i z tego co wiem to nie narzeka. Najlepiej się z nim skontaktuj (slawek3320). Według mnie spokojnie będzie zetek latał z tymi prasami, które wymieniłeś.

Także uważam, że @Risto trochę przesadził z tym zapotrzebowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No bo JD 550 jest zmienno komorowa i z taką prasą traktor ma lekko bo odbija bele od początku a nie pod koniec i wtedy to traktor mało co śilnika nie wyrzuci kup zmienno komorową a będzie lżej na traktor i lepsze belki będziesz miał a o to dowód : że te prasy potrzebuja mniej mocyhttp://www.youtube.com/watch?v=SySOgAZ-gU4&list=FLSFLc_29UqjB7iIYnjrBYDA&index=20 obejrzyj jak traktory pracują z takimi prasami nie stawiają dużego oporu a jak ty mas zetorka to będzie szedł jak zły


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifi776    0

znajomy już od kilku lat ciąga prasę Carraro zetorem 5211, dla siebie i sporo usług, jak narazie bezawaryjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Prasa Vicon rv157 , rv187 bez rotora wg, instrukcji ma zapotrzebowanie na moc 54 km a z rotorem 67 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

kolega Risto miał zapewne na myśli jakieś duże areały , a pytający nie sprecyzował ile ma zamiar belować !!

 


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Słuchajcie Koledzy powiedzcie mi Ci co mówią że się nadaje 59km do prasy czy to łańcuchowej czy to zmiennokmorowej ile robicie takimi konikami na rok balotów i na ile procent dobijacie każdy balot sianokiszonki i słomy oraz jakim biegiem śmigacie i co ile robicie kapitalny remont silnika, sprzęgło?. W tedy będziemy poważnie rozmawiać. Wg. mnie minimum to Zetor 7245/7745, Ursus 5314 do prasy łańcuchowej każdej i w tedy czlowiek pracuje jak należy aż miło a jak się ma 80km to już ideał na łańcuchowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Cuda zostawmy najbliższej parafii ;) pracuję podobnym zestawem b {7211 i VICON RV187} już 2 sezony i ponad 4tys szt dało radę zrobić bezboleśnie

Czytaj @ RIsto . Biegiem to w kiszonce 4 lub 5 terenowa . słoma i siano 2 lub 3 szosowa . Zgniot 150- 200 barów


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogo    0

risto pitoli - mam co prawda 7745 a prasę jakiegoś classa z niemiec przywiozłem - kolega niemiec ciągał ją z jd 6030 to diabelstwo ciąga 5 skib obrotowych duże cudo, ponad 110 KM i odsprzedał mi ją bo kupił znacznie większą ale stwierdził że zetorek niesamowicie dobrą robotę robi bo nie widzi różnicy jak oglądał u mnie moje kuleczki dodam że na tej prsie specyfikacja podaje moc ciągnika min 100 KM a MÓJ MA 80 I JEST BOSKA dla niego czy to kiszonka czy słoma czy siano - czyli kupuj, rób i nie marudź (żart) (DODAM W SEZONIE ROBIĘ OKOŁO 4500 ULECZEK) - AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Musicie sobie zdać sprawę, że do mocy jaką przewidział producent trzeba dodać min. 20km traktorowi w tedy mamy zgrany zestaw. Do tego w grę wchodzi położenie terenu, warunki na nim, upał w cieniu +40 jak w żniwa no i pełne wałki siana oraz pełne dobijanie do końca skali oraz jazda 4 polowo oraz 1-2 szosowo w słomie bez schodzenia biegu na niższy przy dobijaniu. W tedy możemy mówić że mamy zgrany zestaw i pracujemy :) Ja napewno nie uwierze, że traktorem do 62km da się robić jak należy i nie zakatujemy silnika i sprzęgła w jakiejkolwiek prasie rolującej 120x120 baloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aDDy    5

Musicie sobie zdać sprawę, że do mocy jaką przewidział producent trzeba dodać min. 20km traktorowi w tedy mamy zgrany zestaw. Do tego w grę wchodzi położenie terenu, warunki na nim, upał w cieniu +40 jak w żniwa no i pełne wałki siana oraz pełne dobijanie do końca skali oraz jazda 4 polowo oraz 1-2 szosowo w słomie bez schodzenia biegu na niższy przy dobijaniu. W tedy możemy mówić że mamy zgrany zestaw i pracujemy :) Ja napewno nie uwierze, że traktorem do 62km da się robić jak należy i nie zakatujemy silnika i sprzęgła w jakiejkolwiek prasie rolującej 120x120 baloty

Jeśli kierowca potrafi belować, zbeluje i sciśnie nawet 4011 ;)

Brat robi C-360 z Krone Round Pack 1550 i robione były w 60 6 lat temu głowice i regeneracja pompy paliwowej. Na wikipedii źle chyba coś poczytałeś chłopie, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego Risto nie rozszerzaj ciemnoty. To forum ma pomagać a nie utrudniać. Chyba nigdy nie miałeś doczynienia z tymi maszynami i tak piszesz. KR 130 to jedna z lżej pracujących pras. Zresztą wielu już pisało z czy one współpracują. A z tym katowaniem i zarzynaniem silnika to jakaś bajka jest po to chyba jest ten ciągnik żeby pracował a nie stał ku radości jego właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŁukaszRokowski
      Witam jaki plug do zetora 5211 interesuje mnie lekki plug 3 służbowy obrotowy np lemken jak sie to sprawuje proszę o odpowiedź pozdrawiam
    • Przez Damians88
      Witam,
      W najbliższym czasie chciałbym zakupić ciągnik Zetor o mocy w przedziale od 60 do 90km. Koniecznie z napędem 4x4. Mile widziany byłby również TUR. Rocznik powyżej 2004. 
      Może to być np.
      5340,
      6340, 
      7340,
      Proxima 6441,
      Proxima 7441,
      Proxima 75,
      Proxima 80,
      Jestem z woj. Lubelskiego, ale mogę dojechać w każde miejsce w Polsce.
      Proszę o kontakt również osoby zajmujące się sprowadzaniem traktorów z zagranicy.
      tel. 661 332 309
    • Przez Luki1988
      Witajcie.
      Czy ktoś z forumowiczów zakładał plastikowe błotniki na przednie koła mając tura?
      W tej chwili mam metalowe ursusoskie na pół gumowane i skrócone do połowy bo ich masywne mocowanie przeszkadzało po założeniu tura.
      Ciekawy jestem jakby to było na plastikach.
       
    • Przez formoza11
      Brona będzie służyć głównie do kruszenia skib.Posiadam w większości ziemie ciężkie.
    • Przez Gebrowski
      Witam.
      Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z turem Ł-104 ciągnik zetor 5340
      Rozdzielacz 3-sekcyjny. Z jednej sekcji wycieka olej ze złączki przy rozdzielaczu gdy wymienię jedną leci z drugiej. gdy wymienię tę drugą leci z pierwszej i i tak w kółko za podpowiedzi ;
      Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj