Skocz do zawartości

Zdjęcie

remont silnika MTZ

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:05

remont silnika MTZ Witam wszystkich. Mam pytanie ile kosztuje remont MTZta 82? Szukalem na forum informacji ale nic konkretnego nie znalazlem z gory dzieki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
remont silnika MTZ Dzisiaj, 05:58
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:10

remont silnika MTZ Kosztorys części zrobisz choć by z tego co jest na allegro lub innych stronach. Co do robocizny trudno powiedzieć.
KPK Kumurun Team

#3 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:20

remont silnika MTZ Kompletny remont około 7 tys

#4 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:25

remont silnika MTZ 7 tys z robocizna? To bardzo duzo jak na mtz

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:57

remont silnika MTZ 30% z tego to pewnie robocizna. Dalej dużo? Powiedziałem ci przeleć allegro i zrób sobie wycenę. Dołóż do tego robociznę i koszty tego co będzie regenerowane a nie wymieniane. Mówimy o kompletnym remoncie całego silnika.
KPK Kumurun Team

#6 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:00

remont silnika MTZ Chyba napisał kompletny. Za 7 tyś za robote to ja ci zrobie wszystko jeszcze pomaluje i plakiem wypsikam kabine
Mój Wladimirec podbija świat

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:36

remont silnika MTZ Zregenerujesz głowicę,pompę wtryskową, wymienisz pompę olejową, wałek rozrządu, szlif wału, osiowanie, dasz gwarancję?
Czy tylko szlif wału i wymiana tuleji. Bez rachunku i gwarancji?
Ale fakt 7 tyś chyba trochę dużo.
Z drugiej strony teściu z 4 lata temu w 1634 zmieniał tuleję i wałek i polerował wał korbowy i wyszło ponad 5 tyś a sam robił.

#8 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:55

remont silnika MTZ Trzeba się rozeznać dobrze co trzeba wyrzucić z silnika i zrobić kosztorys dokładny przy kosztach pow 7 tyś ja bym się zastanowił czy nie lepiej kupić nowy silnik 13,6 tyś jest wystawiony może by coś utargował http://allegro.pl/si...2978249806.html
Jakieś 2 lata temu taki silnik wystawiony był za 11 tyś

#9 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 17:40

remont silnika MTZ a tak dla porownania na kapitalny do ursusa 360 ile trzeba wydac kaski?

#10 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:53

remont silnika MTZ Jakies 3 tys pare lat temu mi wyszło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 luty 2013 - 19:04

remont silnika MTZ

Zregenerujesz głowicę,pompę wtryskową, wymienisz pompę olejową, wałek rozrządu, szlif wału, osiowanie, dasz gwarancję?
Czy tylko szlif wału i wymiana tuleji. Bez rachunku i gwarancji?
Ale fakt 7 tyś chyba trochę dużo.
Z drugiej strony teściu z 4 lata temu w 1634 zmieniał tuleję i wałek i polerował wał korbowy i wyszło ponad 5 tyś a sam robił.

Ale jakie części są tanie to MTZ to sobie weź pod uwage. Kpl głowica kosztuje niecały 1000 zł zestaw naprawczy oryginał 160 zł nowy wał jak by miał kupic to ok 700 zł
Mój Wladimirec podbija świat

#12 Share Poss

Poss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 luty 2013 - 23:43

remont silnika MTZ Witam dołączę się do tematu o silniku :) jestem tu nowy :( , a więc mam pytanie czy wie może ktoś do czego to służy i do czego powinno być to podłączone bo nie mam zielonego pojęcia co to :( z góry dziękuje bo szukałem i nie znalazłem nic na ten temat :(

Załączone miniaturki

• mtz6.jpg

Edytowany przez Poss, 22 luty 2013 - 23:44.

#13 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 23 luty 2013 - 08:48

remont silnika MTZ Awaryjne gaszenie- powinno być połączone linką do kabiny- podobnie wyciągane jak blokada mechanizmu różnicowego. Chyba o to chodzi.

#14 Share Poss

Poss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2013 - 09:23

remont silnika MTZ Aha Dzięki ;) ale u mnie chyba to nie działa bo przekręcałem to i nic nie dawało :(

#15 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 23 luty 2013 - 10:12

remont silnika MTZ U mnie też to na początku nie działało, tzn nieznacznie zmieniały się obroty silnika ale nie można go było zgasić całkowicie. Miałem to rozebrać i sprawdzić czy tak klapka wewnątrz nie jest pokrzywiona ale pewnego razu zauważyłem że na tej rurze gdzieś bliżej kabiny jest mały otwór. Wkręciłem tam śrubkę M8 albo M10 i teraz działa elegancko. Nikomu bym nie uwierzył że przez taki mały otwór może silnik zassać wystarczającą ilość powietrza żeby prawie normalnie pracować na biegu jałowym a jednak.

Sprawdź sobie najpierw czy i u Ciebie nie ma jakiejś nieszczelności od tej przepustnicy aż do samego silnika patrząc w kierunku przepływającego powietrza.

Edytowany przez mani51, 23 luty 2013 - 10:14.

#16 Share Poss

Poss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2013 - 11:39

remont silnika MTZ aha, no u mnie też jest taka mała dziurka, ok zobaczę to i przetestuje jak przyjedzie od elektryka bo zawiozłem go żeby instalacje przejrzał ;) dzięki za odpowiedź ;) mam jeszcze jedno pytanie podobne ale nie na ten temat o skrzyni muszę poszukać innego tematu :(

Edytowany przez Poss, 23 luty 2013 - 11:41.

#17 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:24

remont silnika MTZ

Awaryjne gaszenie- powinno być połączone linką do kabiny- podobnie wyciągane jak blokada mechanizmu różnicowego. Chyba o to chodzi.

A co tojest silnik rakietowy aby potrzebował awaryjnego gaszenia :D Faktycznie zgasić można ale jest to tzw. ODPRĘŻNIK. Przy odpalaniu w mrozy po podgrzaniu świecy zamykasz dopływ powietrza w tym czasie zasysa paliwo na świece, silnik nabiera szybkich obrotów, odmykasz i chodzi. To powinno być podłączone linką z kabiny (koło kierownicy)

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:26

remont silnika MTZ Głupoty opowiadasz. To nie jest odprężnik tylko jak wyżej napisali awaryjne gaszenie silnika. Odprężnik otwiera zawory po to by silnik nie miał suwu sprężania.
KPK Kumurun Team

#19 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 24 luty 2013 - 20:12

remont silnika MTZ Jest to poniekąd odprężnik bo zamyka dopływ powietrza do cylindrów przez co nie ma sprężania i częściej się go stosuje dla ułatwienia rozruchu niż awaryjnego zatrzymania silnika.
Wojtek987, co śmiesznego jest w stwierdzeniu awaryjne gaszenie silnika? Słyszałeś o rozbieganiu się silnika diesla? Oby nigdy Ci się to nie przytrafiło w ciągniku bez odprężnika w jakiejkolwiek postaci.
W nowszych silnikach diesla w czasie gaszenia zamykany jest jednocześnie dolot powierza dzięki czemu silnik zatrzymuje się łagodniej.

Edytowany przez mani51, 24 luty 2013 - 20:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:36

remont silnika MTZ kłucił się nie będe, może to i być dla was gaszenie!!! Jednak tą zastawke wstawili właśnie w celu ułatwienia odpalenia tego ustrojstwa oraz by dać większą dawke paliwa na świece poprzez podciśnienie.
Kolego Mani a niby jak ma ci śię RRRROOOZZZZBBBIIIIEEEEGGGGAAAAĆĆĆĆ to ustrojstwo skoro nie ma turbiny :D. No chyba że jest dołożona. W tylu pojazdach widziałem silniki (małe i duże -ciężarówki i autobusy nie lokomotywy i statki :wacko: ) i żaden nie miał dławików w celu awarylnego gaszenia.

Dodaj odpowiedź