Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płatność zwierzeca

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawelxv

pawelxv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 luty 2013 - 19:54

Płatność zwierzeca oświadczenie o przejęciu płatności zwierzęcej od poprzednika wygląda tak
http://www.arimr.gov...pb2012/O_13.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płatność zwierzeca Dzisiaj, 01:27
  •  

#22 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 23:05

Płatność zwierzeca Podłącze się do tego tematu bo nie mogę znaleźć odpowiedzi... Mam zamiar kupić kilka hektarów łąk. Posiadam płatność zwierzęcą. Na nowo zakupione łąki nie dostanę płatności zwierzęcej tylko na taką powierzchnię która była zadeklarowana w roku 2006 ? Dobrze zrozumiałem to co było napisane na stronie agencji ???

#23 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 09:33

Płatność zwierzeca

Podłącze się do tego tematu bo nie mogę znaleźć odpowiedzi... Mam zamiar kupić kilka hektarów łąk. Posiadam płatność zwierzęcą. Na nowo zakupione łąki nie dostanę płatności zwierzęcej tylko na taką powierzchnię która była zadeklarowana w roku 2006 ? Dobrze zrozumiałem to co było napisane na stronie agencji ???

Te płatności nie są naliczane na podstawie powierzchni tylko na podstawie sztuk bydła. Przykładowo: (te wartości które podam nie są prawdziwe tylko taki przykład)
masz 20 krów w roku bazowym i na nie dostajesz płatność np na 15 ha użytków zielonych
posiadasz tylko 10 ha więc wypłacają płatność tylko na te 10 ha które masz
w kolejnym roku dokupujesz 7 ha, razem masz 17
wypłacają płatność na 15 ha a ta reszta pozostaje bez dopłat
Powiększenie stada albo zmniejszenie już nie wpływa na wysokość dopłat
Co do samej płatności to będzie to ostatni rok kiedy można z niej skorzystać, Coś czuję że dopłaty od 2014 pójdą w dół zamiast rosnąć

#24 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 31 marzec 2013 - 11:32

Płatność zwierzeca mam podobna sytuację. pz mi się nie należy wg arimr. czyli we wniosku pisać jpo+upo trawa ze wsiewką motylkowych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 marzec 2013 - 11:56

Płatność zwierzeca

Podłącze się do tego tematu bo nie mogę znaleźć odpowiedzi... Mam zamiar kupić kilka hektarów łąk. Posiadam płatność zwierzęcą. Na nowo zakupione łąki nie dostanę płatności zwierzęcej tylko na taką powierzchnię która była zadeklarowana w roku 2006 ? Dobrze zrozumiałem to co było napisane na stronie agencji ???

dostaniesz pz na kupione łąki jeżeli miałeś w roku referencyjnym odpowiedni przelicznik bydła który starczy na nowo nabyte pole... czyli jak miałeś nad obsadę(ponad wymaganą normę sztuk bydła na 1 ha) na powierzchnię pz na którą do tej pory składałeś to jest git ..a jak miałeś na styk to klapa.. Z tego co wiem to ostatni rok PZ więc nie ma co się przejmować ...faktem jest że wiele absurdów w tym systemie PZ jest nie do przejścia i wielu rolników jest pokrzywdzonych.

Edytowany przez kozulek2, 31 marzec 2013 - 12:02.

#26 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 15:53

Płatność zwierzeca czy przejdzie w agencji taki myk, że łąki zgłoszone w ubiegłym roku jako jpo_tuz podam jako jpo+upo? zrobiłem wsiewkę motylkowych. podobnie jak koledze @node3mer nie przysługują mi pz

#27 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 10:54

Płatność zwierzeca Jesteś pewien, że nie przysługują? Ja się odwołałem od decyzji, rejonowy odział nakazał ponownie rozpatrzyć sprawę powiatówce, delikatnie sugerując, że jednak się należą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:05

Płatność zwierzeca miałem identyczną sytuacje jak kolega, który założył temat. jeżeli przejdzie jako jpo+upo to nawet lepiej, zawsze można zaorać i wsiać zboże