Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kramer Allrad 311 układ kierowniczy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 12:52

Kramer Allrad 311 układ kierowniczy Witam, posiadam w gsopodarstwie dość starą ładowarkę kramer allrad 311 uzywaną do prac przy zwierzętach itp. Jak do tej pory mimo jej wieku nie było z nia większych problemów aż do teraz. Mianowice ostatnio kiedy był duży mróz zamarzł układ kierowniczy, zdarzało sie to już kiedyś ale zawsze po kilkinastu- kilkudziesieciu minutach pracy silnika olej odmarzał i dało sie kierować. Niestety kilka dni temu kierowanie znowu zamarzło i mimo ze udało mi sie je odmrozić powstał problem, mianowicie w lewą stronę maszyna skręca lekko ale w prawo bardzo ciężko. Układ kierowniczy jest typowy: orbitrol pod kierownicą i 2 siłowniki od skertu. Co mogło sie stac? Przy ostatnim zamarznieciu wyjechałem z niezupełnie rozmarzniętym kierowaniem, zawsze tak robiłem po paru chwilach olej sie rozgrzewał i kierowanie działąło leciutko a teraz w lewo kręci lekko a w prawo bardzo ciężko. Jaka może być przyczyna?

Edytowany przez wojtek93, 30 styczeń 2013 - 12:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kramer Allrad 311 układ kierowniczy Dzisiaj, 20:53
  •  

#2 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 30 styczeń 2013 - 14:03

Kramer Allrad 311 układ kierowniczy Chyba padnieta pompa od wsomagania ja miałem tak w jcb 406 tylko umnie pompa jest od wszystkiego jedna
ZETOR TEAM

#3 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 14:13

Kramer Allrad 311 układ kierowniczy Tutaj są dwie pompy, od jazdy osobno i druga od reszty, i wszystkie pozostałe funkcje działają w porządku podnoszenie jazda itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:52

Kramer Allrad 311 układ kierowniczy może zawór przelewowy się zaciął. Wyczyść filtr od hydrauliki najpierw. jeśli to nie pomoże to spróbuj orbitrol delikatnie ogrzać palnikiem, jeśli to nie pomoże to odkręć przewody od hydrauliki od niego i zobacz czy się da kręcić bez oleju lekko jeśli tak to zostaje tylko zawór przelewowy. I dobra rada zmień olej w układzie kierowniczym bo to jest raczej woda skoro zamarza.

#5 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:14

Kramer Allrad 311 układ kierowniczy Dziś było grubo powyżej zera wiec przyczyny temperaturowe odpadają, zobacze jutro jak to bedzie wyglądać. Nie wiem niestety gdzie zlokalizować ten zawór przelewowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 luty 2013 - 10:23

Kramer Allrad 311 układ kierowniczy w starszych typach orbitroli zawór był przy pompie od wspomagania lub między pompą a orbitrolem ,w nowych typach jest w orbitrolu-według mnie to będzie coś z orbitrolem