Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share leviatanm

leviatanm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 12:45

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 Witam!
Mam rozdzielacz jednosekcyjny RBS 10 R16 i nie chce on działać.
Nie wyciekał z niego olej. podłączyłem bezpośrednio pod pompe PZ10a manometr i pompa trzyma cisnienie 140Bar. Podobnie podpiąłem manometr pod ąż od siłownika i cisnienie na nim max 5 barów. Nie wiem w czym tkwi problem.....Rozkręciłem rozdzielacz myslałem ze może oringi gdzies coś przepuszczają, ale jednak wszystke wyglądają dobrze. Rozdzielacz juz taki kupiłem nie wiem czy to jest oryginalne pokrętło od regulacji cisnienia? i czy z dobrej strony było ono zamontowane czy bez znaczenia?
W czym tkwi problem ze rozdzielacz nie daje cisnienia na silownik?
Siłownik jednostronnego działania. kręcenie tym pokrętłem nic nie zmieniało, cisnienie max 4-5bar. Ten zaworek rozkreciłem i sprawdziłem i wydaje sie ok Tłoczek wciska się bez wiekszych oporów bez zacinania.
Zamieszczam zdjecia rozdzielacza:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Edytowany przez leviatanm, 30 styczeń 2013 - 12:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 Dzisiaj, 06:41
  •  

#2 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:44

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 a może spróbuj odwrotnie podpiąć przewody

#3 Share leviatanm

leviatanm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 17:46

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 Sprawdzałem oba wyjscia na silownik (jednostronne dzialanie) jedno jest zaslepione drugie idzie na silownik i nic nie zmieniało. Gdzies na forum wyczytalem ze prawdopodobnie uszkodzony jest zawór przelewowy, ale co tam może sie uszkodzic? tam jest tylko sprezyna ze stozkiem i tłoczek na spręzyniezabezpieczony zegerem. Chyba że te sprężynki są za słabe i trzymają tylko te 5 barów a i otwierają przepływ oleju w powrót....?

Edytowany przez leviatanm, 30 styczeń 2013 - 17:49.

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:51

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 Załóż odwrotnie węże dopływ oleju do rozdzielacza i odpływ.
Nie chcę mi się teraz iść patrzeć, ale chyba tam gdzie jest zawór bezpieczeństwa ma iść wąż z pompy.

#5 Share leviatanm

leviatanm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:10

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 tak mam zrobione, tak prowadzą oryginalne strzałki
z pompy idzie wąż w dekiel z zaworem
tylko nie wiem czy ma to znaczenie ze z lewej strony mam przykręcony ten dekiel z zaworem a oryginalnie jest z prawej patrząć stojąc przed dwignią rozdzielacza.

Edytowany przez leviatanm, 30 styczeń 2013 - 21:11.

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:50

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 Dekle założone odwrotnie nie powinny wpływać na złą pracę rozdzielacza, bo automatycznie zmieniamy miejsce zasilania, zasilamy od strony zaworu. Oczywiście jak sprawdzasz ciśnienie na siłowniku to dźwigniami ruszasz w obie strony i tam gdzie masz wkręcony korek to powinien być połączony z powrotem z rozdzielacza bo w przypadku jak opuszczasz siłownik to ciśnienie jest pchane na ten korek i układ pracuje pod ciśnieniem, bo rozdzielacz przystosowany jest do siłowników 2-stronnego działania.

Nie pamiętam dokładnie ale ten zawór można zaślepić śrubką M3 w miejsce tej iglicy (lub zaspawać ale nie o to nam chodzi mam na myśli aby sprawdzić zawór ciśnieniowy).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share leviatanm

leviatanm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 22:07

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 tak, dzwigniami ruszam w obie strony
nie wiem jak to zaslepić..... tam nie ma gdzie wcisnąć sruby m3

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 22:17

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 Musisz zablokować ten zawór http://www.fotosik.p...90705100faa9e9c , jak jutro nie zapomnę to zerknę na zawór i opiszę dokładnie jak zablokować. Albo podmień zawór z cyklopa. Bo głowiczkę zakładasz dobrze że suwak się porusza ?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#9 Share leviatanm

leviatanm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 22:29

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 tzn jaką głowiczkę?
Ten taki stożek malutki zakładam na spręzynę i wkrecam w korpus zaworka.
Jesli chodzi o zablokowania śrubą (tylko w celu sprawdzenia , diagnozy) to masz na mysli włozenie sruby zamiast tej sprężyny? i wtedy dokręcić ? Ciśnienie jakie da pompa nie otworzy zaworu i siła przejdzie na sekcje siłownika?

Edytowany przez leviatanm, 30 styczeń 2013 - 22:34.

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 09:11

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 Głowiczka to ta część z dźwignia, w pozycji neutralnej ciśnienie powinno przelecieć przez rozdzielacz beż żadnych oporów, skierowanie na siłownik nastąpi tylko wtedy jak poruszysz dźwignia w odpowiednim kierunku, jeżeli masz możliwość to kombinuj z rozdzielaczem pod sprężarką i patrz jak wszystko działa (ja nieraz tak robię) bardziej widoczne zasilić wodą z kranu ale może jest to jakieś rozwiązanie ale po takiej operacji zapewne wymagało by dokładnego pozbycia się wody z środka (nigdy tak nie robiłem).

Można zamiast tej sprężyny coś włożyć aby zablokować działanie zaworu.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share leviatanm

leviatanm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 12:03

Problem z rozdzielaczem RBS 10 16 a ten tłoczek w zaworku zabezpieczony zegerem ma mieć opór jak go wciskam czy bez problemu ma się wcisnąć. Zdjąłem tego zegera i jest tam tylko spręzynka która może jest juz wyrobiona i wystarczy ją wymienić? Ta druga sprecynka na którą nakłada się ten stożek jest grubsza i twardsza . wydaje mi się ze ten tłok za miękko się wciska ...