Zaloguj się, aby obserwować  
iseki

Poniemieckie budynki gospodarcze

Polecane posty

mariusz0209    22

nie no w porównaniu do Polskich lepianek z tamtego okresu to naprawdę były solidnie zbudowane i w większości stoją i mają się dobrze do dziś. Moja dziewczyna jest z okolic Mrągowa i nie mogłem się napatrzeć jak wielka prawie stuletnia stodoła z drewna pięknie stoi, ogromny dach po dachówką i prosty jak strzała. W tym okresie na Mazowszu do pokrycia służyła słoma ewentualnie jakaś papa. Jetem pełen podziwu że już w tamtych czasach wiele kwestii było tak fajnie rozwiązanych. Np u mojej dziewczyny prawie w każde drzwi mieści się ciągnik a na poddasze są schody a nie drabina. No i ta wypalana cegła też super jakości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

My mamy magazyn na zboże poniemiecki...Konstrukcyjnie mocny budynek nie przechyla się pomimo że stoi na mokrym terenie...Tylko ostatnio dach się zawalił dwa lata temu to my zrobiliśmy a inni co mają komórki w tym budynku nie....budynek oczywiście z cegły.Tylko 360 tam wjadę bo jest bardzo niski wjazd zrobiony taki na stara 25 albo ewentualnie 200.....i muszę wycofywać z przyczepą bo właściciel działki na którą wychodzą drzwi wyjazdowe nie chce mi udostępnić 5 metrów aby wyjechać....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

T budynki są nie do zniszczenia, ja k zadbasz o dachy i takie sprawy, to budynki stoją wieki... Ja mieszkam w domu z 1922 r. gospodarstwo ( obora, stodoła ) są troche starsze chyba.. ale nie wyobrażam sobie mieszkać w budynkach powojennych... dom podpiwniczony, ok 240 m2 na parterze, drugie tyle na poddaszu.


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mój dom jest z 1847 r, stajnie pewnie podobnie. Więźby prawdopodobnie robione samemu.

Ale stodoła pewnie dużo młodsza, więźba robiona na traku, ale jak ta więźba jest robiona, to już nie jeden oglądał i podziwiał.Bardzo ciekawy projekt, masywnie i porządnie i nie typowo.

Co ciekawe, ścianach do piętra jest przeważnie kamień granit, łupek, i polniak. Co mieli to składali, a u nas tego dużo. Cegły też jest dużo, ale słaba jakość.

Jedną stajnie miałem do piętra murowaną z granitu formaka, okna z cegły klinkierowej.

 

Stropy przeważnie Klajnoskie, z cegły, łukowe na szynach kolejowych, co 1-2 metry.

Ściany w domu mieszkalnym 80 cm a sztytowa 1 metr, parapety mam szerokie 60 cm, spać można.

 

Za ilość materiału zużytego do budowy takich gospodarstw i domów, to trzeba Niemców podziwiać.

 

Znajomy ma szambo o pojemności 60 tyś litrów, zrobione tuż przed wojną.

Byli tam nie raz Niemcy i wspominali że tylko tego szamba im szkoda, bo ręcznie kopali je, a ziemie furmankami wywozili. Robili je z 3 lata, i po robocie zostawili i musieli wyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

ja ma stodołę z 1903 albo 1905 10,5 na 22m, tak jak koledzy piszą jest świetnie (jak na tamte czasy) zbudowana i dalej bardzo dobrze się trzyma. Jedyny minus jest taki, że stoją słupy w środku i nie dałoby się tam manewrować sprzętem, żeby w poprzek coś postawić, tylko na przestrzał. Ale bramy wysokie, że tir wjeżdża (akurat dzisiaj rano jeden był, to jeszcze 50cm zostało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez TOMEKA20
      Witam... Mój sąsiad (rolnik w podeszłym wieku) nie ma komu przekazać gospodarstwa więc chce je sprzedać... Ja chciałbym kupić jego ziemie ale on mi mówi ze bez budynków mi jej nie sprzeda... Nie potrzebne mi jego stare zabudowania... Co moge z tym zrobić...?
    • Przez lukasz76
      Witam wszystkich.
       
      Oglądałem niedawno kurnik w systemie tunelowym francuskiej firmy, właściciel zachwycony.
      Ciekawi mnie czy jest gdzieś taki obiekt dla świnek i co najważniejsze jaki to koszt.
      Budowla prosta i wydaje się tania: rusztowanie jak tunel foliowy, ocynkowany, kryty brezentem, zaizolowany
      wełną mineralną, szczyty z płyty warstwowej, ruszt pełny(u świń, bo kury mają ściółkę).
      Proszę o spostrzeżenia.
    • Przez Użytkownik
      Jak rozłożyć budynki na kwadratowym obszarze przystosowane do hodowli świn?
    • Przez brog
      Witam wszystkich kolegów Rolników. Mam pewien problem w związku z płytą gnojową oraz starostwem.,, Otóż w 2017 r budowałem szambo przy oborze oraz na powierzchni płytę obornikową z murkami. Dokumenty były złożone do geodety który miał opisać wszystko na papierkach i złożyć jako zgłoszenie. Dokumenty były wszystkie dostarczone i niby miała być sielanka, niby... mamy już 2018 r. W dokumentach starostwa nie istanieje ani płyta gnojowa ani szambo. Teraz ich nowym (urzędników) wymogiem jest PROJEKT BUDOWY PŁYTY GNOJOWEJ Z OPISEM. robiłem to wszystko sam. Nie mam pojęcia jak ma to wyglądać. Nie mam pojęcia skąd to mam wziąć. Bardzo proszę o pomoc, bo w innym przypadku będę zmuszony do rozbiórki mojej "harówki" . Bardzo bym prosił o podesłanie choć by przykładowego projektu budowy płyty obornikowej. (wymiary mojej budowy to 5x10. oraz wysokość murków 1m z trzech stron)
    • Przez Paweł211
      Witam czy interesuje się ktoś restrukturyzacją małych gospodarstw 2018r? Na co lepiej postawić budynki maszyny czy zakup ziemi? podobno trzeba 10 pkt min? czy łatwo jest dostać taką pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj