Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poniemieckie budynki gospodarcze

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share iseki

iseki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 23:25

Poniemieckie budynki gospodarcze Siema. Co sadzicie o tych budynkach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poniemieckie budynki gospodarcze Dzisiaj, 23:20
  •  

#2 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 00:36

Poniemieckie budynki gospodarcze Trochę dziwny temat . Chyba spać nie możesz albo dopiero co wstałeś?

#3 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 05:45

Poniemieckie budynki gospodarcze nie no w porównaniu do Polskich lepianek z tamtego okresu to naprawdę były solidnie zbudowane i w większości stoją i mają się dobrze do dziś. Moja dziewczyna jest z okolic Mrągowa i nie mogłem się napatrzeć jak wielka prawie stuletnia stodoła z drewna pięknie stoi, ogromny dach po dachówką i prosty jak strzała. W tym okresie na Mazowszu do pokrycia służyła słoma ewentualnie jakaś papa. Jetem pełen podziwu że już w tamtych czasach wiele kwestii było tak fajnie rozwiązanych. Np u mojej dziewczyny prawie w każde drzwi mieści się ciągnik a na poddasze są schody a nie drabina. No i ta wypalana cegła też super jakości :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 30 styczeń 2013 - 10:50

Poniemieckie budynki gospodarcze My mamy magazyn na zboże poniemiecki...Konstrukcyjnie mocny budynek nie przechyla się pomimo że stoi na mokrym terenie...Tylko ostatnio dach się zawalił dwa lata temu to my zrobiliśmy a inni co mają komórki w tym budynku nie....budynek oczywiście z cegły.Tylko 360 tam wjadę bo jest bardzo niski wjazd zrobiony taki na stara 25 albo ewentualnie 200.....i muszę wycofywać z przyczepą bo właściciel działki na którą wychodzą drzwi wyjazdowe nie chce mi udostępnić 5 metrów aby wyjechać....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:44

Poniemieckie budynki gospodarcze T budynki są nie do zniszczenia, ja k zadbasz o dachy i takie sprawy, to budynki stoją wieki... Ja mieszkam w domu z 1922 r. gospodarstwo ( obora, stodoła ) są troche starsze chyba.. ale nie wyobrażam sobie mieszkać w budynkach powojennych... dom podpiwniczony, ok 240 m2 na parterze, drugie tyle na poddaszu.

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 08:58

Poniemieckie budynki gospodarcze Mój dom jest z 1847 r, stajnie pewnie podobnie. Więźby prawdopodobnie robione samemu.
Ale stodoła pewnie dużo młodsza, więźba robiona na traku, ale jak ta więźba jest robiona, to już nie jeden oglądał i podziwiał.Bardzo ciekawy projekt, masywnie i porządnie i nie typowo.
Co ciekawe, ścianach do piętra jest przeważnie kamień granit, łupek, i polniak. Co mieli to składali, a u nas tego dużo. Cegły też jest dużo, ale słaba jakość.
Jedną stajnie miałem do piętra murowaną z granitu formaka, okna z cegły klinkierowej.

Stropy przeważnie Klajnoskie, z cegły, łukowe na szynach kolejowych, co 1-2 metry.
Ściany w domu mieszkalnym 80 cm a sztytowa 1 metr, parapety mam szerokie 60 cm, spać można.

Za ilość materiału zużytego do budowy takich gospodarstw i domów, to trzeba Niemców podziwiać.

Znajomy ma szambo o pojemności 60 tyś litrów, zrobione tuż przed wojną.
Byli tam nie raz Niemcy i wspominali że tylko tego szamba im szkoda, bo ręcznie kopali je, a ziemie furmankami wywozili. Robili je z 3 lata, i po robocie zostawili i musieli wyjechać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 02 luty 2013 - 12:14

Poniemieckie budynki gospodarcze ja ma stodołę z 1903 albo 1905 10,5 na 22m, tak jak koledzy piszą jest świetnie (jak na tamte czasy) zbudowana i dalej bardzo dobrze się trzyma. Jedyny minus jest taki, że stoją słupy w środku i nie dałoby się tam manewrować sprzętem, żeby w poprzek coś postawić, tylko na przestrzał. Ale bramy wysokie, że tir wjeżdża (akurat dzisiaj rano jeden był, to jeszcze 50cm zostało).