Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!!

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 15:07

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! 100 czy nie sto-po co wydawać nawet najmniejszą sumę w imię papierka ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! Dzisiaj, 09:42
  •  

#22 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 22:08

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! xemit ma rację. Skoro raz się już ten kurs zrobiło i zakończyło sie go testem to po co go powtarzać? Nikt nie karze ludziom pisać matur co 5 lat... Nie mniej jednak jestem przy tym, że raz każdy powinien taki kurs odbyć, raz w życiu i to wystarczy

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2013 - 22:20

Sądzę że nie każdy rolnik potrafi stosować ŚOR i na tym szkoleniu można się czegoś dowiedzieć i są potrzebne .
98zł na 5 lat to do przełknięcia

Jasne że potrzebne, tylko wpierw taki kurs powinien być poprzedzony kursem pierwszej pomocy medycznej , następnie testem stwierdzającym znajomość polskiej czcionki ,oraz czytania ze zrozumieniem.
Po zaliczeniu tych wszystkich testów , przyjdzie czas na ostatni eliminujący idiotów , ten będzie powszechny choć na dzień dzisiejszy nie widzę nikogo kto miał by weryfikować jego wyniki.
Po ich bezbłędnym zaliczeniu, zgodnie z dyrektywą UE dotyczącą wszystkich demokratycznych narodów powinniśmy mieć prawo do kursu ŚOR bo przeciez jesteśmy wolnymi ludzmi.

Edytowany przez xemit, 30 styczeń 2013 - 22:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 22:41

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! A ja dzisiaj zdałem już trzeci taki kurs. Zapłaciłem 160zł. Nic nowego się nie nauczyłem :D Żeby było śmieszniej na zaświadczeniu z pierwszego kursu miałem wbite "ważne bezterminowo" i chociaż podobno w Polsce prawo nie działa w stecz ,po 5 latach oznajmiono nam, że jest już nie ważne i trzeba ponownie przejść takie samo "szkolenie". Dzisiaj babka z PIORiN-u pocieszała, że najprawdopodobniej zostaną wprowadzone szkolenia przypominające gdzie liczba godzin będzie o połowe mniejsza...

Edytowany przez lukejro, 30 styczeń 2013 - 22:42.

#25 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 31 styczeń 2013 - 13:07

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! Zgadza się po zmianie przepisów w Polsce kursy będą podstawowe dla osób pierwszy raz uczestniczących (z wyłączeniem osób po szkołach rolniczych, bo takie osoby będą miały automatycznie szkolenie ważne 5 lat od ukończenia szkoły) oraz uzupełniające (dla osób odnawiających szkolenie) i tam wymiar godzin będzie ok 8.

Mnie też to denerwuje że bierze się pieniądze od rolników, a nic im się nie przekazuje, co gorsza takie osoby prezentują materiał z poprzednich szkoleń nawet go nie aktualizując. Kompletna ignorancja dla osób które chcą się dowiedzieć o zmianach.

Ja też 3 razy uczestniczyłem w takich szkoleniach i jestem przerażony. Sam po przepiciu i wybudzony w nocy więcej bym miał do powiedzenia niż usłyszałem na tych kursach.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 13:34

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! A tak przy okazji to sprawdziłem sobie dzisiaj ten świstek (z 2002 r)no i nigdzie nie znalazłem żadnego zapisu żeby miał on ograniczoną przydatność do spożycia :).

#27 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 31 styczeń 2013 - 14:17

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! Ale w ustawie ochronie roślin lub (obowiązuje aktualnie w pewnym zakresie rozporządzenie 1107/2009 WE), że szkolenie ważne jest 5 lat od daty ukończenia :wacko:

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 14:28

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! Domyślam się że jest jak piszesz-jest to bardzo wygodne.Tyle że nie dla nas.Robimy jakieś szkolenie , kasujemy za bezwartościowy świstek (przy okazji trujemy d..ę że wydawany jest bezterminowo) a za jakiś czas smarujemy ustawę ,rozporządzenie czy nowelę która ową "bezterminowość" ogranicza dajmy na to do 5 lat.Proste ?Skuteczne ?
Swoją drogą ciekawe co nas jeszcze czeka a co zostało podpisane w Brukseli przed laty na trzysta osiemdziesiątej trzeciej stronie nowelizacji do ustawy itd. ble,ble,ble.
Normalnie "Autostopem przez Galaktykę" się kłania (kto zna ten wie o czym piszę).

#29 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 01 luty 2013 - 22:45

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! Ciekwe czy te kwoty ponad 100zł za kurs które płacicie to są w ODR czy w firmach prywatnych Z tego co wiem kurs w ODR lubelskie kosztuje 85 zł

#30 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:31

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! a do czego to komukolwiek potrzebne jakis świstek z nowa datą -rolnik i tak zrobi jak bedzie chciał w stosowaniu srodków, da podwójna dawke to da - u mnie mało kto to robił bo kazdy ma dość zbednych ;) papierów już w domu
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:10

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! Cieszcie sie ze macie mozliwosc zrobic, ja musialem dwa miesiace czekac za szkoleniem, 2 lata temu placilem jakos 70-80zl ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#32 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:13

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! I po co Ci to?
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#33 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:23

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! Do pracy mi bylo potrzebne, po wykonaniu zabiegu szedlem do ksiegowych i opisywalem kiedy czym i ile pryskalem. A wzamian za szkolenie chemizacyjne pracodawca zrobil mi uprawnienia na kombajn i wyslal na szkolenie serwisowe New Hollanda ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#34 Share MaxCof

MaxCof

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:12

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! Dobry post polecam Dzięki wielkie za podpowiedzi! Czasami człowiek siedzi i trudzi się nad rozwiązaniem problemu, a tu wystarczy załączyć komputer i tak wiele odpowiedzi w jednym.

#35 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 22 maj 2015 - 06:38

Nowy cennik za kurs chemizacyjny !!!!! Ja robilem w zeszlym roku we wrzesniu czy pazdzierniku za friko bo kurs organizowany byl przez izby rolnicze i jeszcze byla kawka cos slodkiego i obiad bo kurs byl w knajpie. Nie zmienia to faktu iz dla mnie byl to czas stracony nic nowego sie nie dowiedzialem i moim zdaniem wystarczy raz przejsc taki kurs. Najgorzej jak czlowiek zapomni iz wiosna minelo ponad 5 lat od poprzedniego kursu nastepny dopier na jesien he he

#36 Share ROLASSS

ROLASSS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 maj 2015 - 07:23

ja zplacilem za kurs 80 zyla ale wcale na nim nie bylem wystarczyl telefon do znajowej w odr i wszystko zalatwione

#37 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 29 maj 2015 - 07:53

Te kursy to tylko nabijanie kasy wszelkim ośrodkom szkoleniowym , ludzie tam pracujący często nie mają podstawowej wiedzy z zakresu produkcji rolnej, jedno konkretniejsze pytanie i ani be ani me.....

#38 Share masa777

masa777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 październik 2015 - 08:33

Jestem uczestnikiem kursu kwalifikacyjnego R3. Dzwoniłem przed chwilą do sekretariatu tejże szkoły i do firmy prowadzącej szkolenie z zakresu chemizacji, i nikt nie był w stanie mi odpowiedzieć czy będę miał już autoamtycznie załatwiony podstawowy kurs chemizacyjny wraz z otrzymaniem zaświadczenia o zakończeniu kursu R3. Różnica polega na tym czy zapisać sie na szkolenie podstawowe czy dopiero za 5 lat na uzupełniające. Ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć ?

#39 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 20 październik 2015 - 14:15

a z jakiej okazji kończąc r3 masz mieć zaliczony kurs chemizacyjny? To że uczysz się o opryskiwaczach i opryskach nie ma nic wspólnego z owym kursem chemizacyjnym który należy odbyć osobno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share masa777

masa777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 październik 2015 - 18:03

Nie do końca jest tak jak mówisz bo szkoły rolnicze np. technika i studia rolnicze zaliczają podstawowy kurs chemizacyjny jakoby w ramach realizowanych przedmiotów w toku nauczania ale nie wiedziałem jak to jest z R3 ale chyba masz rację, zapisałem się na podstawowy w każdym bądż razie.

Edytowany przez masa777, 21 październik 2015 - 11:59.