Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od czego ten elektro - zawór ? 155.54

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo.

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:04

Od czego ten elektro - zawór ? 155.54 Witam. Do czego służy ten elektro-zawór w pompie?? Czy to jest może jakieś wzmocnienie dawki przy rozruchu czy co?? Dołączam zdjecie :) Szukałem tematu związanego z tym ale nie znalazłem. Prosze o odpowiedz :) to nie pilne ale chciałbym wiedzieć :P DSC03722.JPG
Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Od czego ten elektro - zawór ? 155.54 Dzisiaj, 02:09
  •  

#2 Share andrzejlud

andrzejlud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:16

Od czego ten elektro - zawór ? 155.54 Zwiększa dawkę rozruchową . Uruchamia się nią przyciskiem start pod kierownicą.

#3 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:19

Od czego ten elektro - zawór ? 155.54 ja tak myslałem własnie. Kabel jest odciety od niego. I sie zastanawiam czemu go ktoś odcioł??? Jest taka możliwość ze mógł sie zacinać i dawał cały czas dużą dawke i ciagnik wiecej palił i dlatego został odcięty??

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

#4 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:03

Od czego ten elektro - zawór ? 155.54 Otwiera ciśnienie paliwa na świecę płomieniową.Przekręcasz kluczyk w prawo aż zgasną kontrolki,podgrzewasz 15 sekund,zaczynasz kręcić,naciskasz start i żaden mróz nie straszny.

Zaciąć raczej się nie powinien bo sprężyna cały czas go domyka a prąd elektromagnesem podciąga zaworek,chyba ,że cały czas prąd dochodził to mógł lać paliwo do kolektora.Podłącz kontrolakę do przewodu i naciskaj start,ale na takim przewodzie żebyś w kabinie widział bo kluczyk musi być daleko przekręcony.Na samym włączonym zapłonie start nie ma zasilania ze stacyjki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:10

Od czego ten elektro - zawór ? 155.54 dzieki za pomoc :) tak spróboje jutro zrobić :) on i tak lekko pali w mrozy co nie jednego zdziwiło juz :) ale jak by miał jeszcze lżej palic to przeciez trzeba spróbować :)

#6 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 luty 2013 - 17:11

Od czego ten elektro - zawór ? 155.54 ten elektozawór chyba zwiększa dawkę w czasie rozruchu bo ciągnik bez żadnego podgrzewania pali na dotyk po użyciu tego elektrozaworu u mnie też jest odłączony na pulpicie pod przyciskiem start ale jak podłączyłem prąd z wyjścia alternatora na chwilkę to przy -15 zapalił od kopa bez jakiegokolwiek podgrzewania mam 2 takie ciągniki i w jednym wystarczyło dotknąć prąd do elektrozaworu na ułamek sekundy i ciągnik podczas pierwszego uruchomienia nie ważne w jakim czasie za minutę za godzinę czy za miesiąc palił a w drugim najlepiej było przytrzymać podczas rozruchu bo nie zawsze zwiększał dawkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 05 luty 2013 - 08:12

Od czego ten elektro - zawór ? 155.54 Narazie nie bylo okazji sprobowac odpalic ale elektro-zawor juz podlaczylem :) mysle ze lada dzien sprobuje go odpalic przy uzyciu zwiekszenia dawki :) zobacze co bedzie :P