Polecane posty

janusz20    106

U nas 180 za tone z dostawą do odbiorcy rozładunek po stronie kupującego, na sztuki to po 45 zł żytnia bele 150 zmiennokomorowa prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Sprzedam 120 belek słony 120/120 z woj. świetokrzyskiego. Wszystkich zainteresowanych prosze o kontak na pv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Podpisaliśmy w domu umowę na sprzedaż słomy do zamościa. Cena 160zł/t netto z odbiorem we wrześniu (koniec września). Cena z odbiorem w listopadzie 170zł/t netto. Ich załadunek ich transport (słoma oczywiście z pryzm)- w zasadzie już nic mnie nie interesuje. Wilgotność do 15% a jak jest więcej to odliczają. Z tego co rozmawialiśmy z przedstawicielem to mają do zebrania 50 tyś ton- i nie jest to takie proste bo jest konkurencja- sielec czy kania na pieczarki. Także wydaję mi się że drastycznych obniżek raczej nie bedzie, pod wiosnę może być drożej- ale my nie chcemy ryzykować by trzymać pryzmę dłużej. Jak z płatnością - zobaczymy niby 40% należności ma wpłynąć na konto po ok 20 dniach (dwuch tygodniach od podpisania jak ktoś ma bliżej do zamościa) od podpisania umowy a reszta pózniej po odebraniu słomy pewnie w ramach rozliczenia bo w umowie wpisana jest prognozowana waga słomy a i ilość nie jest dokładnie wpisana bo już sami nie wiemy ile dokładnie mamy bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie wiem kolego czy na tym nie stracisz. To my w żniwa sprzedawaliśmy kilka transportów to po 210 zł/t netto była, i idzie powoli w góre, także nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale skoro uważasz że tak Ci odpowiada to nie widze przeszkód. Kwestia też ilości słomy, my przy 600 tonach to nawet 10 zł różnicy na tonie to daje od razu 6000 więcej w kieszeni, także czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

koledzy zwracajcie uwagę na osoby kręcące lub robiące sobie zdiecia na znajdujących się stogach siana i słomy znajdujących się szczególnie przy szosach, otóz kilka kilometrów ode mnie w miejscowości Chyza 29 sierpnia splonęło 500 ton słomy przeznaczonej na pellet do pobliskiej przetwórni w Zamościu.Pożar był tak wielki ze nic nie udało się uratować, gasiło go 15 zastepów ochotniczej i państwowej straży pożarnej. ze wstępnych ustaleń policja przyjęła podpalenie lub zaprószenie ognia.

 

uwaga przydatna, chyba pisałeś w pośpiechu ale to nie oznacza że można takie katastrofalne błędy robić, +10%

Edytowano przez milanreal1
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam a tak kolego po ile u was chodzi kostka ja od kilku lat brałem 3 zł w tym roku 4 zł większość bierą stali klijenci, pogoda była kiepska mało komu udało się zrobić siano po drugie mało robi kostke pracochłonne robią zwijki moje kostki średnio 8 szt to 100 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Koledzy aby cenę móc porównywać to trzeba brać pod uwagę region. U nas w zamojskim słoma w tym roku obrodziła i dużo ludzi prasowało bo wszędzie stogi widać. Przed żniwami liczyliśmy że pójdzie jeszcze w górę ale po okazało się że na podwyżki nie ma co za bardzo liczyć. Kania ma słomy do oporu wiec i dla Zamościa starczy, jest jeszcze Perespa która płaci 150zł za siano i słomę ale to raczej nie jest konkurencja dla Zamościa czy Kani bo zakupili bardzo nie wiele słomy.

W innych regionach ceny mogą być wyższe jak mówił @grzepo ale nikt nam tu nie da po 200zł tona bo koszty transportu są wysokie i nie opłaci się jej wozić np. do Łódzkiego. Miejmy nadzieję ze Zamość będzie poważną konkurencją w przyszłym roku dla Kani, może wtedy i cena pójdzie w górę :)

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

W tym roku słomę sprzedałem po 180zł/tonę brutto z pokosu , na brykiet . woj . Łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Ja w tym roku kupowałem słomę najdrożej po 10 zł za balot tylko sam prasowałem

Ale słyszałem że pod pieczarki skupowali za 233zł za tonę brutto woj. łódzkie okolice Strykowa


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja w tym roku kupowałem słomę najdrożej po 10 zł za balot tylko sam prasowałem

Ale słyszałem że pod pieczarki skupowali za 233zł za tonę brutto woj. łódzkie okolice Strykowa

 

Z pokosu ? czy sprasowaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

może ktoś sie wypowiedzieć jak to jest z wypłacalnością tej firmy z Zamościa bo podobno ci co wozili słome we żniwa nie dostali ani grosza. Sam mam oko 70 ton i niewiem com robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

W naszej okolicy kuj-pom płacą 220 zł brutto za tone na pallet sądzę że cena dobra, ale słyszałem że już leci w dół i to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

No właśnie pro po Zamościa nie chciałem im robić złej reklamy ale też właśnie słyszałem o tym że Ci co pierwsi sprzedali na początku żniw to dostali a teraz że coś średnio z płatnością. Nie wiem na ile to plotki a na ile prawda ale od kilku osób już tak słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Bartek 72511 brałem po 10 zł z pokusu

Edytowano przez SZYMON178

Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziś sprzedałem po 200zł/t, 40 bel 120 po łańcuchowej prasie (tyle na samochód wchodziło) ważyło średnio 7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Witam

 

Sprzedam 170 bel słomy (prasa stałokomorowa 120x120), przykryta folią od żniw. Cena do uzgodnienia. Okolice Sokółki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

mam na sprzedaż słomę w belach ok 10 aut z Podkarpacia okolice lubaczowa

jak coś to prosze o kontakt

sprzedaj ją do peleciarni do Zamościa płacą bodajże 240zł/t oferują też własny odbiór przy tej ilości będą na 100% zainteresowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj