Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny słomy

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
899 odpowiedzi na ten temat

#541 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 28 maj 2012 - 09:03

Ceny słomy Szczerze to wolałbym chyba żeby ktoś to sprasował i zabrał mi z pola (nie mam prasy)... jak potem mam się bujać żeby zwozić to wszystko i miałoby mi to zgnić (bo akurat kupiec by sie nie znalazł) to wole takie rozwiązanie. Jak się dogadamy z potencjalnym odbiorcą to i tak w żniwa coś sobie zarobie. A jak nie to podłączam sieczkarnie w Bizonie i heja! Wole na próchnice sobie przerobić niż np za darmo oddawać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny słomy Dzisiaj, 16:06
  •  

#542 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 28 maj 2012 - 09:11

Ceny słomy ja tez nie mam prasy ale policz
tu za belke po 20zl
a tam niech po... nie wiem jakie sa u was ceny, ale u nas przebicie 3krotne
a co do ciecia slomy to swieta racja.
smiesza mnie teksty ze za drogo chce za slome i koles pojdzie na inna wies a tam mu dadza za darmo.
takie czasy to juz minely
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#543 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 28 maj 2012 - 09:25

Ceny słomy W tym roku w moim rejonie wszystka słoma zamówiona każdy sobie sam presuje jak sie nie podoba i za drogo to sieczkarnia ale w tym roku nie zapowiada sie bym coś zostawiał pod pług. Dobre propozycje cenowe a to tylko dlatego że w promieniu jest 80% obsiane jarymi. Sam przesiałem 30ha zostało mi tylko żyto.

Edytowany przez wlkpmder, 28 maj 2012 - 09:27.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 28 maj 2012 - 10:01

Ceny słomy Czy może ktoś kiedyś przeliczał do jakiej ceny za kostkę opłaca się słomę sprzedać. Mam obsiane 20 ha, nie posiadam żadnych zwierząt i nie wiem co robić - czy sieczkarnia i użyźnić glebę, czy może sprzedać słomę i zainwestować w nawozy?

#545 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 28 maj 2012 - 11:07

Ceny słomy

W tym roku w moim rejonie wszystka słoma zamówiona każdy sobie sam presuje jak sie nie podoba i za drogo to sieczkarnia ale w tym roku nie zapowiada sie bym coś zostawiał pod pług. Dobre propozycje cenowe a to tylko dlatego że w promieniu jest 80% obsiane jarymi. Sam przesiałem 30ha zostało mi tylko żyto.

U nas tak samo ponad 80% wymarzło i zostało sie tylko żyto...
To w takim razie po ile tam u Was liczycie za bele 120/120 w taki sposób jak piszesz (kupiec sam sobie prasuje z pola)?

#546 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 maj 2012 - 12:43

Ceny słomy

Czy może ktoś kiedyś przeliczał do jakiej ceny za kostkę opłaca się słomę sprzedać. Mam obsiane 20 ha, nie posiadam żadnych zwierząt i nie wiem co robić - czy sieczkarnia i użyźnić glebę, czy może sprzedać słomę i zainwestować w nawozy?

mam ten sam dylemat ;)
30ha z czego 20ha pod zbożami (reszta rzepak i łąki) i teraz najlepsze jest to że okoliczni to za 50PLN od 1ha to mogą sprzątnąć słomę a ludzie z daleka (100km) ode mnie to kupią gotowe bele i transport po ich stronie lub wymienią na obornik kurzy. Gość co ma ponad 300km nawet sam najmie prasę, daje obornik też kurzy lub kupi za gotówkę i ma własny transport.
Takie życie że cwel za oknem weźmie najlepiej za darmo a gość z daleka da 3 razy więcej.

Ja skłaniam się ku temu aby sprasować swoje i namówić kumpla bo ma też z 20ha słomy, potem zwozić po siewie rzepaku w stóg i jednorazowo sprzedać najlepiej tak abym nie musiał tego nakrywać.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#547 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 maj 2012 - 15:19

Ceny słomy Panowie ile można wziąć za słomę z 12,5 ha żyta nie najgorszego :) ? przy czym zbiór i zwiezienie po stronie kupującego. Osobiście celuje w cenę 300 zł/ha jak wy byście się na to zapatrywali?

#548 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 28 maj 2012 - 15:25

Ceny słomy Zależy od regionu , jak sa brykieciarnie, krowy ,itp... to myśle że cena 100zl/t z pokosu nie jest wygórowana . Ja osobiście jeszcze nie dostałem propozycji cenowej ale chętnych bardzo dużo. Słomy w moich okolicach praktycznie nie bedzie. Ozime wymarzly a jare schna. Tylko żyto jakoś sie ma.

#549 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 28 maj 2012 - 20:40

Ceny słomy 100zl/t z pokosu to minimum, jak daja mniej to lepiej pociąć i polać gnojówką

#550 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 29 maj 2012 - 15:49

Ceny słomy To panowie jak 100 zł liczmy 1 bela 200kg 5 bel tona i jedna bela 20 zł wyjdzie to cena atrakcyjna jednak wszystko zależy od rejonu kraju ostatnimi latami w naszych terenach 5-8 zł dawali za wałek cena teraz śmieszna ale dla kupującego wzrost kilkakrotny sam wydam z 12 ha kupcy są tylko jeszcze o cenie nie gadali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 maj 2012 - 16:26

Ceny słomy tylko czy zawsze bela bedzie wazyla 200kg? tutaj to sie mozna sporo oszukac.
ja sprzedaje za sztuke, belki 120/120
mysle ze w tym sezonie to cena 20zl(i nic mnie nie obchodzi) jest smieszna cena. nie bede kogos dorabial, ani oddawal ponizej wartosci.
ile zboz wymarzło, teraz te susze, a do tego jeszcze z roku na rok coraz wiecej qq na polach, wiec skad ta sloma ma sie brac?
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#552 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 maj 2012 - 17:14

Ceny słomy ile?? 100 zł za tone? u nas na dzień dzisiejszy jest 70 zł belka 200 kg to policzcie sobie ile wychodzi za tone..

#553 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 maj 2012 - 17:55

Ceny słomy sąsiad wozi obornik na wymianę za słomę po żniwach. Za przyczepę 4 tonową z zastawami ma dostać 5 belek 120*120. Prasuje i wozi sam. Jak dla mnie to przegiecie jest. Widzę że po żniwach nadal będzie trzeba słomę oszczędzać.

#554 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:00

Ceny słomy Miałem lepszą propozycje bo dodatkowo ten obornik miał mi sam rozwieźć po polu ale obornik mnie nie interesuje na dzień dzisiejszy wole 100zł za balot prosto z pola. Po za tym znam przypadki gdzie za słome brało sie obornik no i przybyło razem z tym głuchego owsa albo innych chwastów.
Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowany przez danielhaker, 30 maj 2012 - 13:15.

#555 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:14

Ceny słomy wlkpmder dobrze zrozumialem ze 100zl sztuka balot 120x120 zaraz po zniwach?
z jakiej gminy jestes?

#556 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:23

Ceny słomy Na Privie masz.Narazie taka propozycja była ale słyszałem już o 130 narazie nikt takiej propozycji mi nie zaoferował. wszystko sie okaże bo narazie 3 tyg nie padało dziś coś poleciało z nieba ale nawet śladu na ziemi nie było a u mnie po zimie zbóż ozimych prawie brak a żyto to sieją nieliczni.

Edytowany przez milanreal1, 29 maj 2012 - 19:39.
cytowanie poprzedniego posta

#557 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:37

Ceny słomy czyli za hektar słomy z pszenżyta czy żyta chcieli byście 2-2.5tys zł? Więcej niż za zboże?

#558 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 maj 2012 - 19:50

Ceny słomy Niedawno ten kolega pisał że miał oferte kupna po 160 za szt.... ja tam traktuję to z rezerwą

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#559 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:52

Ceny słomy nie mam zwyczaju oddawac nikomu nic za darmo ;)
a czy wiecej niz za zboze to nie wiem.
sredni plon 5t zboza z ha cena pszenżyta 900zl to jak na moj gust wychodzi wiecej niz 2500zl

tak masz racje pisal ze po 160zl, ale to byla cena z poprzednich zniw, belki 120/120 sprasowane na jego koszt, suchutkie bo przeciez ze stodoly

Edytowany przez Pawell18, 29 maj 2012 - 19:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 maj 2012 - 20:03

Ceny słomy Może i gdzieś tak płacą u mnie 25 -30 zł szt 120*120.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P