Polecane posty

Pawell18    13

tylko czy zawsze bela bedzie wazyla 200kg? tutaj to sie mozna sporo oszukac.

ja sprzedaje za sztuke, belki 120/120

mysle ze w tym sezonie to cena 20zl(i nic mnie nie obchodzi) jest smieszna cena. nie bede kogos dorabial, ani oddawal ponizej wartosci.

ile zboz wymarzło, teraz te susze, a do tego jeszcze z roku na rok coraz wiecej qq na polach, wiec skad ta sloma ma sie brac?


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ile?? 100 zł za tone? u nas na dzień dzisiejszy jest 70 zł belka 200 kg to policzcie sobie ile wychodzi za tone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sąsiad wozi obornik na wymianę za słomę po żniwach. Za przyczepę 4 tonową z zastawami ma dostać 5 belek 120*120. Prasuje i wozi sam. Jak dla mnie to przegiecie jest. Widzę że po żniwach nadal będzie trzeba słomę oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6
Napisano (edytowany)

Miałem lepszą propozycje bo dodatkowo ten obornik miał mi sam rozwieźć po polu ale obornik mnie nie interesuje na dzień dzisiejszy wole 100zł za balot prosto z pola. Po za tym znam przypadki gdzie za słome brało sie obornik no i przybyło razem z tym głuchego owsa albo innych chwastów.

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

wlkpmder dobrze zrozumialem ze 100zl sztuka balot 120x120 zaraz po zniwach?

z jakiej gminy jestes?


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6
Napisano (edytowany)

Na Privie masz.Narazie taka propozycja była ale słyszałem już o 130 narazie nikt takiej propozycji mi nie zaoferował. wszystko sie okaże bo narazie 3 tyg nie padało dziś coś poleciało z nieba ale nawet śladu na ziemi nie było a u mnie po zimie zbóż ozimych prawie brak a żyto to sieją nieliczni.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

czyli za hektar słomy z pszenżyta czy żyta chcieli byście 2-2.5tys zł? Więcej niż za zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Niedawno ten kolega pisał że miał oferte kupna po 160 za szt.... ja tam traktuję to z rezerwą


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13
Napisano (edytowany)

nie mam zwyczaju oddawac nikomu nic za darmo ;)

a czy wiecej niz za zboze to nie wiem.

sredni plon 5t zboza z ha cena pszenżyta 900zl to jak na moj gust wychodzi wiecej niz 2500zl

 

tak masz racje pisal ze po 160zl, ale to byla cena z poprzednich zniw, belki 120/120 sprasowane na jego koszt, suchutkie bo przeciez ze stodoly

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko że piszecie że w żniwa ma być taka cena za słomę z pola. To co wiosną 200zł za bele? Zboże po żniwach jest po 500-600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wiadomo że jak sprasujesz na swój koszt i przetrzymasz pod dachem to potem sprzedasz drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1972    0

niejeden chce teraz majątek zbić na słomie ale policzcie koszty,mleko jak narazie tylko w dół jak sie tak będą wygłupiać to ja przerabiam na ruszta wrócą się w krótkim czasie nie będe cwaniakom kieszeni kasą nabijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

majątek na słomie to może krawaciaż zbije ale to tylko moje zdanie.

Czas jednak się zastanowic czy:

- zostawiać ją pod pług,

- oddawać sąsiadowi co ma krowy za bóg zapłać,

- po prostu opchać tę słomę.

Mi dwie pierwsze opcje się znudziły ;)

Interesu wielkiego na słomie się nie zrobi, taka jest prawda ale aby nie wtopić kasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6
Napisano (edytowany)

mariuszd93

 

 

Radze czytać uważniej 160 była propozycją słomy ze stodoły zwieziona presowana przezemnie a 100 to propozycja odbioru po kombajnie. A jeśli czytasz i nie rozumiesz co czytasz to proponuje powrót do szkoły. Wiadomo są różne rejony może w twojej okolicy słoma jest tańsza jeśli kupujesz to sie tylko cieszyć ale nie mam zamiaru oddawać słomy. Nawozy też kosztują, po za tym ja nie musze słomy sprzedawać zawsze może iść na przyoranie jak to od kilkudziesięciu lat robie 80% słomy idzie pod pług tylko w tym roku z powodu dobrej ceny będzie odwrotnie. Wyznaje zasade jeśli jest dobry kupiec trzeba Go uszanować nie co roku są takie propozycje. Pamiętam poprzednie żniwa 20 zł za ten sam balot dawali nikt nie dostał nie jestem milionerem by rozdawać za darmo. Pozdrawiam wszystkich Hodowców którzy doceniają nie tylko swoją prace ale też innych i nie próbują żerować na innych.

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1972    0

pewnie że nie musisz sprzedać ,ja tylko licze koszty bo wrzucić codziennie 100 zł pod krowy to sie tylko dobrze mówi dołożyć dotego pasze treściwą i kiszonki to nie wiem skąd na to wziąść,więc chcieć to sobie możesz tylko kogo będzie na nią stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mariuszd93

 

 

Radze czytać uważniej 160 była propozycją słomy ze stodoły zwieziona presowana przezemnie a 100 to propozycja odbioru po kombajnie. A jeśli czytasz i nie rozumiesz co czytasz to proponuje powrót do szkoły. Wiadomo są różne rejony może w twojej okolicy słoma jest tańsza jeśli kupujesz to sie tylko cieszyć ale nie mam zamiaru oddawać słomy. Nawozy też kosztują, po za tym ja nie musze słomy sprzedawać zawsze może iść na przyoranie jak to od kilkudziesięciu lat robie 80% słomy idzie pod pług tylko w tym roku z powodu dobrej ceny będzie odwrotnie. Wyznaje zasade jeśli jest dobry kupiec trzeba Go uszanować nie co roku są takie propozycje. Pamiętam poprzednie żniwa 20 zł za ten sam balot dawali nikt nie dostał nie jestem milionerem by rozdawać za darmo. Pozdrawiam wszystkich Hodowców którzy doceniają nie tylko swoją prace ale też innych i nie próbują żerować na innych.

Rozumiem że 160 to ze stodoły itd tylko jak jeden kolega rozsądnie zauważa nie każdego stać żeby 100 zł dziennie czy więcej pod krowy wrzucić w polskich warunkach . Z tego co piszesz 100zł po kombajnie przy średniej ilości 20 szt z ha daje 2tys za słomę z ha to nawozu całkiem sporo można kupić ... Na hektar trudno zmieścić nawet :wacko: . Gratuluję super kupców


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Ja tak myślę żeby za ok 30zł sprzedawać balot słomy prosto z pola... zobaczymy czy znajdą się chętni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1972    0

30 zł to sie już inaczej słyszy,rok temu to było ok 20 zł za 120/120 waga 200 kg ale nie po 100 i jeszcze koszty zwinięcia i transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Wiadomo, że rolnika nie stać aby płacić takie ceny za słomę, to już taniej wyjdzie ścielić sianem. Ja sprzedaję po cenie ok 350zł za tonę, oczywiście mój zbiór i zwożenie i wydaje mi się to dość wysoką ceną, ale to bierze gość co produkuje boczniaki i mu to się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Wiadomo, że rolnika nie stać aby płacić takie ceny za słomę, to już taniej wyjdzie ścielić sianem. Ja sprzedaję po cenie ok 350zł za tonę, oczywiście mój zbiór i zwożenie i wydaje mi się to dość wysoką ceną, ale to bierze gość co produkuje boczniaki i mu to się opłaca.

 

350 zł\t to dobry odbiorca a masz może kontakt i jak z cena w sezonie 12\13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj