Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

brykieciarze robią interes życia, wstrzymują produkcję sprzedają słomę i robią sobie urlop, bo po co przerabiać słomę (300zł/t) jak sprzedaż brukiet 420 zł t :blink:

kupił w żniwa lub sam zebrał teraz sprzedał i zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

prawdopodobnie się mylisz. Z reguły brykieciarnia ma podpisany kontrakt na dostawe do jakieś elektro ciepłowni i musi sie z niego wywiązać tak samo jak rolnik w tym roku musiał sie wywiązać z kontraktu na np. rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
prawdopodobnie się mylisz. Z reguły brykieciarnia ma podpisany kontrakt na dostawe do jakieś elektro ciepłowni i musi sie z niego wywiązać tak samo jak rolnik w tym roku musiał sie wywiązać z kontraktu na np. rzepak.

Jadąc do centrali mijam 3 brykieciarnie przy żadnej nie ma nawet jednej kostki, kolega który robi brykiet i pelet mi o tym powiedział, sam też słomę sprzedał ;) a to co musi robić to barlinkowi sprzedają kontrakty ;) jest dużo producentów produkujących na rynek bez umów terminowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem, że brykieciarze łączą się w grupy i umawiają odnośnie ilości oraz terminów dostaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jeśli sie ma umowe na oddawanie brykietu to nie takie łatwe. Z moich wiadomości o gościu który ma brykieciarnie i ma takową umowe odstawy kilkuset ton miesięcznie to ze swojej słomy produkuje mniej ale za to handluje brykietem i wywozi czyjeś na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy ktoś oferuje konktrakty na słomę ze żniw 2012 ?? :)

 

Mam do sprzedania 500t rzepaczanej

400t pszenicznej

4000t kukurydzianej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Rzepaczanej mimo wszystko nie sprzedawaj. Przynajmniej wg mnie nie warto mimo że masz gnojowice. Nikt nie płaci praktycznie więcej za nią. Nie wiem jak z kukurydzianą ale z pszenicy jeśli nie masz buraków to myśle że dużej różnicy nie zrobi. Uprawa buraków zmineralizuje wszystką słome praktycznie. Choć jak masz gnojowice to i tak sie rozłoży. Ale to tylko moje zdanie jeśli masz zaczynać i kupować maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dam 40m3/ha to będzie wiecej nawozy niz w 5t somy rzepaczanej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

witam w moich stronach podobno po 70zl za bele 120 na 120. Ale cena cena a kupic i tak nie ma od kogo.W zniwa chodzila po 30zl plus prasa ,na poczatku nawet po 20zl. A koszt prasy to srednio 10zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106
http://rut-pasz.pl/ Możesz zadzwonić tutaj w tym roku dla nich woziłem około 800 ton wiem że mają mało towaru. fakt faktem trochę daleko ale w tym roku też z daleka były transporty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Panie Hubercie nie no to oczywiste że w gnojowicy drzemie wielka moc. :) Tylko słoma pszenna to ok 120zł przeliczając na składniki a przy tych cenach nawozu to jeszcze więcej a oprócz tego to próchnica. Sprzedaż za ponad 200zł to może i sie opłaci gdy masz gnojowice. Ale rzepaczana jest o wiele wiele więcej warta.

 

Wydaje mi sie że te 10zł to za mało w kosztach. Ale przeliczaj to na tone bo belka belce nie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A czy ktoś oferuje konktrakty na słomę ze żniw 2012 ?? :)

 

Mam do sprzedania 500t rzepaczanej

400t pszenicznej

4000t kukurydzianej :)

Rezygnacja z peletu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JJ@ alternatywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2
Napisano (edytowany)

W mojej okolicy (mazowieckie) słoma pszenna kształtuje się w cenach: bele 120x120 leżące pod chmurką 60-65zł, mała kostka spod dachu 3zł.

Edytowano przez seat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Kurcze pizecie wymiar a słome najczęściej handluje sie za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

120x120 z pod chmurki ok 200kg mała kostka 10 tak się raczej przyjmuje bez wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie krowiarze płacą już 300zł/t + transport, biorą wszystko - byleby w siatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Za belkę słomy 120x120 -60-65zł, belka ważąca około 200kg, a za tone płacą od 300 do 350zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

ciekawe ile będzie po żniwach w lubelskim-przy tych cenach sam bym nabelował a tak prawie wszystko tnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj