Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny słomy

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
899 odpowiedzi na ten temat

#281 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 18:32

Ceny słomy A w jakich ilościach plonuje słoma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny słomy Dzisiaj, 19:05
  •  

#282 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2011 - 19:38

Ceny słomy @FarmerPawlos ile ci sypnie zboża t/ha to powinieneś połowe tego albo 2/3 słomy (umnie się sprawdza a czasami jest tyle samo tego i tego :D kl. ziemi 4-6)

Edytowany przez rolnikursus, 21 lipiec 2011 - 19:39.

#283 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 21 lipiec 2011 - 21:54

Ceny słomy cześć ile w tym roku liczyć za słomę mała kostka prosto z pola z moim transportem transport około 1 km gościu chce około 3000 szt

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share Rafcio123

Rafcio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 22:01

Ceny słomy w Lubieniu Kujawskim Skupują słomę i cały czas jeszcze poszukują bo mają za mało do produkcji !!

#285 Share tworek6

tworek6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:ciągniki, samochody Gospodarstwo

Napisany 21 lipiec 2011 - 22:35

Ceny słomy Ja w podlaskim za bele 120x120 to po 20 zł biorę:)

#286 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 10:35

Ceny słomy APPACZ kasuj ile wlezie już nikomu nie chce sie robić małych kostek ,ja do zeszłego roku robiłem ale dużo roboty koszty sznurek droższy 10 zł na kłębku a ci co brali, drożej nie bardzo chcieli dawać teraz to niech szukają kostek, jeszcze znajomemu zrobię 3 ha i sam weżmie to da 1,20 zł a resztę sami zwiną i wezmą dadzą 5 zł za zwijkę, a tak siądz ołówek w rękę policz prasę sznurek ludzi transport i jakiś zysk musi zostać sam jestem ciekaw ile wyliczysz

#287 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 lipiec 2011 - 16:54

Ceny słomy Czy sprzedawał ktoś słomę w tamtym roku w Przytocznej firma WOODWASTE w woj. lubuskim. Jaka była cena i jak długo trzeba na pieniądze czekać. wie ktos może ile w tym roku kosztuje tam?????

#288 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 22 lipiec 2011 - 17:16

Ceny słomy

@FarmerPawlos ile ci sypnie zboża t/ha to powinieneś połowe tego albo 2/3 słomy (umnie się sprawdza a czasami jest tyle samo tego i tego :D kl. ziemi 4-6)

Mylisz się kolego słomy zawsze jest 2 razy tyle co zboża nie licząc żyta po co piszesz takie głupoty :lol:Mam wykształcenie rolnicze i dość duże doświadczenie z wielu lat Klasy też 4-6

#289 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 17:25

Ceny słomy To co w książce piszą to nie zawsze realia. Twierdzisz że jak np owies sypie 6 ton to 12 t słomy będzie? Plon zboża jest przyrównywalny do plonu słomy, 3 t zboża to około 3 t słomy.

#290 Share pawelxy1

pawelxy1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 17:35

Ceny słomy Przepraszam ale wtrącę się za słomę ( presak koszt 50-70zł, balot koszt 130-170zł ) więz za ha 150 się nie opłaca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 18:06

Ceny słomy Nie rozumiem troche tych cen, napisz to trochę jaśniej ;)

#292 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 22 lipiec 2011 - 18:26

Ceny słomy moze ma ktoś słomę na sprzedanie podlaskie powiat kolno łomża i okolice w dobrej cenie? chętnie zakupię , kontakt gg 3524488

ogloszenia zamieszczamy w giełdzie ! http://www.gielda.agrofoto.pl/

Edytowany przez Matey, 24 lipiec 2011 - 13:18.

#293 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 lipiec 2011 - 18:44

Ceny słomy @FarmerPawlos z twoją teorią dotyczącą słomy się zgodzę że będzie połowa, ale w tamtym roku z 1ha jęczmienia miałem jedną belkę 120x120 :blink: fakt jęczmień słabo sypnął ok 3t/ha. Ja słomę sprzedaje na produkcję brykietu.

#294 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 22 lipiec 2011 - 19:12

Ceny słomy

To co w książce piszą to nie zawsze realia. Twierdzisz że jak np owies sypie 6 ton to 12 t słomy będzie? Plon zboża jest przyrównywalny do plonu słomy, 3 t zboża to około 3 t słomy.

Ja nie o książce mówię kolego ale o własnych reliach doświadczeniach podpartych nauka żeby jak to kolega pisze było połowe tyle co zboża słomy to obsada na metr zboza musiała by być taka że przysłowiowo zająca by było widać chyba że odmiana krotkosłoma i jeszcze skracana :D
Nie widziałem jeszcze owsa który sypie 6t/ha pszenice jęczmien pszenżyto tak ale owies chyba że za to że u nas nikt go nie sieje na dobrych glebach typu od IV bonitacyjna do cięższych ale to ekonomicznie nieopłacalne u mnie wychodzi zawsze podobnie 3 t/ha VI -V to 5-6 ton słomy 4-5t/ha na lepszych IV b 7-11t/ha mała kostka sipma z-224 :P
Ps Słomę z moich ha w 90% sprzedaję wieć jak wiadomo też ważę reszta 10% idzie dla zwierząt bydła i drobiu :P

Żeby nie otwierać nowego tematu czy ktoś wie gdzie skupują słomę w woj.Łódzkim za odpowiedzi bardzo serdecznie dziękuję miłego weekendu i pogody bo bardzo nam potrzebna teraz jest wszystkim życze :P

Edytowany przez DEVID, 22 lipiec 2011 - 19:07.

#295 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 20:08

Ceny słomy w Sępólnie krajeńskim kupują do ciepłowni ale po ile to nie wiem :)

#296 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 20:16

Ceny słomy

A w jakich ilościach plonuje słoma?

1Tzboża = 1-1,4T słomy
red power

#297 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:18

Ceny słomy

Ja nie o książce mówię kolego ale o własnych reliach doświadczeniach podpartych nauka żeby jak to kolega pisze było połowe tyle co zboża słomy to obsada na metr zboza musiała by być taka że przysłowiowo zająca by było widać chyba że odmiana krotkosłoma i jeszcze skracana :D
Nie widziałem jeszcze owsa który sypie 6t/ha pszenice jęczmien pszenżyto tak ale owies chyba że za to że u nas nikt go nie sieje na dobrych glebach typu od IV bonitacyjna do cięższych ale to ekonomicznie nieopłacalne u mnie wychodzi zawsze podobnie 3 t/ha VI -V to 5-6 ton słomy 4-5t/ha na lepszych IV b 7-11t/ha mała kostka sipma z-224 :P
Ps Słomę z moich ha w 90% sprzedaję wieć jak wiadomo też ważę reszta 10% idzie dla zwierząt bydła i drobiu :P

Żeby nie otwierać nowego tematu czy ktoś wie gdzie skupują słomę w woj.Łódzkim za odpowiedzi bardzo serdecznie dziękuję miłego weekendu i pogody bo bardzo nam potrzebna teraz jest wszystkim życze :P

Owies w tej ilości był podany tylko przykładowo, aby wykazać o co mi chodzi. U nas gleby głównie 4-5 klasa. Handluje też słomą od kilku lat i średnio mi wyszło w tamtym roku około 12 snopków z ha , 120*150, przy czym średnia masa około 300 kg, co daje nam 3600 kg słomy, co według Ciebie jest dwukrotnością ilości ziarna, czyli wyszło że ludzie u nas średnio zbierają 1800 kg ziarna/ ha , co jest nie prawdą. Może w waszych warunkach jest inaczej, ale nie sądzę aby słomy było aż dwukrotnie więcej, ale moze mało widziałem. Pozdrawiam i życzę udanych zbiorów i w szczególności pogody na którą wszyscy czekamy.;)

#298 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 23:40

Ceny słomy

Owies w tej ilości był podany tylko przykładowo, aby wykazać o co mi chodzi. U nas gleby głównie 4-5 klasa. Handluje też słomą od kilku lat i średnio mi wyszło w tamtym roku około 12 snopków z ha , 120*150, przy czym średnia masa około 300 kg, co daje nam 3600 kg słomy, co według Ciebie jest dwukrotnością ilości ziarna, czyli wyszło że ludzie u nas średnio zbierają 1800 kg ziarna/ ha , co jest nie prawdą. Może w waszych warunkach jest inaczej, ale nie sądzę aby słomy było aż dwukrotnie więcej, ale moze mało widziałem. Pozdrawiam i życzę udanych zbiorów i w szczególności pogody na którą wszyscy czekamy.;)

Kolego ja niemówie że słomy jest zawsze 2 krotnie więcej ale niestety nie mogę się zgodzić że jak to kolega pisze np na 4t/ha pszenżyta jest tylko połowa słomy czyli t/ha niestety albo stety chyba lepiej nie stwierdziłem nigdy żeby mi słomy wyszło mniej niż zboża :lol: jak kolega pisze że połowe czy 2/3 no chyba że skracana lub odmiana karłowata krótkosłoma to może i tak a sieje i zbieram nie od wczoraj .Nie ładnie że kolega ze mnie ściągnoł riposte :D:P

#299 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 23 lipiec 2011 - 15:12

Ceny słomy zmiennokomorową możesz zrobić bele większej średnicy i będą ciężkie. po stałokomorowej jak słoma sucha to są dosyć lekkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 lipiec 2011 - 15:30

Ceny słomy mi nie chodzi o to że da się większe zrobić, tylko belka jest zwijana od początku, przez co wchodzi więcej materiału