Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny słomy

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
899 odpowiedzi na ten temat

#261 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:59

Ceny słomy Ja niżej 30 zł nie sprzedaje lub wymiana na obornik. W zeszłym roku z gościem byłem umówiony na 20 a potem bele po 300 kg zrobił. Już mu więcej nie sprzedam. Jeden w tym roku był, jakiś z choinki urwany i po 10 proponował. Powiedziałem mu że może zbożem zapłacić na wymiane. Zboże po 200 zł będe liczył długo nie mógł zatrybić o co mi chodzi. A jak macie głupich w waszych stronach co po 5 sprzedają to aby kupować i na swoje pole wywozić. A potem narzeka taki że bieda nic się nie opłaci, nawozy drogie, plony kiepsie bo nawozu nie było za co kupić. W prezencie to moge komuś dać jak mu się nie daj boże stodoła spali albo stug ze słomą. W innych przypadkach żadnych skrupułów 30 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny słomy Dzisiaj, 19:38
  •  

#262 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:11

Ceny słomy

ale jaja, kombajnowanie za słomę. Proszę napiszcie to w temacie "Ceny kombajnowania" już nie mogę się doczekać jazgotu jaki tam powstanie. W zeszłym roku brakowało mi słomy, znalazłem cwaniaczka który zażyczył sobie 30zł. za bele którą sam mam sobie zrobić, zaproponowałem mu 10zł, ale nie. Efekt był taki że sam przyorywał w wrześniu te słomę, a ja zimą kupiłem po 13 z pryzmy tylko że dwuletnią.

To po żniwach facet u nas chciał po 12 z pola jeszcze w pokosach ale na 10 nie chciał zejść i nie było interesu.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#263 Share go4gold

go4gold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 06:18

Ceny słomy u nas po 3 zł idzie kostka w żniwa i po 20 za bele 120x120 a tera po 4 i po 30 i oczywiście obornik zaklepany tylko trzeba samemu ładować ale to tez nie problem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 02 lipiec 2011 - 18:34

Ceny słomy Może ktoś ma jakieś informacje na temat peleciarni o nazwie Grupa PEP (Polish Energy Partners) obecnie mają 2 zakłady w Ząbkowicach Śląskich i Sępólnie Krajeńskim. Chodzi mi o to jak oni wypłacają wzgledem podpisanej umowy. Mają stawiać nowy zakład w Zamościu na lubelszczyźnie i ich przedstawiciel uczepił się mnie aby z nimi współpracować. I właśnie dlatego pytam was czy ktoś może współpracował z nimi???

#265 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 19:17

Ceny słomy Tutaj jest coś o nich Kontraktacja słomy. Dużo masz słomy?
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#266 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 21:36

Ceny słomy My kupujemy słomę prosto z pola, sami zwijamy i płacimy 5-7zł za belkę (160x120). Z drugiej strony z ok. 25ha słomę zabiera od nas hodowca trzody i daje nam w zamian obornik. Jakiegoś konkretnego przelicznika na ta wymianę nie mamy, ale w 2009r. słomę zebrał z około 30ha i obornika nawieźliśmy również na ok. 30ha. Dodam, że facet sam zwija i zwozi słomę, i sam ładuje nam obornik na przyczepy.

#267 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 05 lipiec 2011 - 08:28

Ceny słomy Czy dużo mam słomy...? Jak narazie zaoferowałem tej firmie 200t ale jestem w stanie zrobic tym sprzętem co mam - 400t a może i więcej wszystko oczywiście zależy od warunków pogodowych i od słomy bo wiadomo są rożne plantacje...
Ale chodzi mi o to czy ktoś współpracował z nimi w tych dwóch pozostałych zakładach bo wiadomo że na swojej stronie oni napiszą że są bardzo dobrą firmą...

#268 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:49

Ceny słomy Z tą słomą to robi się coraz większy problem bo dużo ludzi kupuje piece na słomę i jeszcze jakby tego było mało to kupują Ci co wytwarzają brykiet. Ci znowu co nie mają obornika wolą ciąć. I choć nawet bym chciał kupić niedługo słomę z pola od sąsiada będzie trzeba kupić daleko i sobie przywieść. Co za czasy, jak budować oborę to tylko na rusztach.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#269 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:01

Ceny słomy

Kolego to są grosze i na tym się nie wzbogacisz. Zobacz ile tracisz cennego nawozu, jak tracisz próchnicę. Ja "eksperymentalnie" przez 4 lata wstecz z jednego ha co roku wywoziłem słomę i powiem ci że żadne nawożenie mineralne nie zrekompensuje strat. Zrobiła się pustynia kilka dni słońca i rośliny "padały" wrażliwe na wszystko. Ja uważam że co z ziemi wyszło musi do niej wrócić czy to w postaci obornika czy pociętej słomy a pola nie oszukasz, no chyba że siejesz tylko po to by zasiać i zgarnąć dopłaty.

nic dodać nic ująć.

#270 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 08:27

Ceny słomy Znacie kogoś kto mógłby miec słomę na sprzedaż w woj. Podlaskim lub Warmińsko-Mazurskim ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 08:40

Ceny słomy Znacie kogoś, kto ma do sprzedania słomę w balotach okrągłych w woj. Podlaskim lub Warmińsko-Mazurskim.

#272 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 08:44

Ceny słomy Zna ktoś kogoś, kto ma do sprzedania słomę w balotach okrągłych, woj. Podlaskie lub Warmińsko-Mazurskie.

#273 Share Ursusik1014

Ursusik1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 09:59

Ceny słomy Witam mam takie pytanie wie ktoś z was może czy gdzieś w kujawsko-pomorskim okolice Bydgoszczy skupują słomę ?

#274 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 20 lipiec 2011 - 10:36

Ceny słomy wiesz lepij pociac i dac deko azotu i gruberem zjezdzic

#275 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 11:40

Ceny słomy @rami jeśli masz tyle lat ile masz podane w profilu to pewnie masz już sporą praktykę i powinieneś wiedzieć, że zbyt częste przyorywanie słomy wpływa negatywnie na rośliny następcze.

Też jestem z kuj-pom, ale w mojej okolicy nikt nie skupuje. Nie wiesz czy przypadkiem w okolicach Bydgoszczy nie ma żadnej ciepłowni?

#276 Share Ursusik1014

Ursusik1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 12:57

Ceny słomy No właśnie nie wie koleś chce kupić słomę ale daje 100zł za hektar

#277 Share bizonek56

bizonek56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 13:04

Ceny słomy

No właśnie nie wie koleś chce kupić słomę ale daje 100zł za hektar

ja sprzedaje po 150 za ha i nie prasuje ani nic tylko mam nie włączać sieczkarni ja jestem z okolic torunia:)

#278 Share BioEkoCO2

BioEkoCO2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:BioEkoCO2 to zagospodarowanie odpadów z produkcji rolnej na cele energetyczne!

Napisany 20 lipiec 2011 - 16:31

Ceny słomy OGÓLNOPOLSKA BAZA BIOMASY

ZGŁOŚ NADPRODUKCJĘ SŁOMY SIANA

http://www.bioekoco2...ut=message&pf=5

Zajmuje się zagospodarowaniem odpadów z produkcji rolnej na cele energetyczne.

Kontraktujemy zakup słomy 2011/2016. Cena 150 zł/tona.
Zapraszamy do współpracy...
BioEkoCO2
Zielona energia...

#279 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 21:43

Ceny słomy Przypomne tylko iż sprzedaż słomy z pokosu poniżej 60-70zł/tone jest czystym darczynstwem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 lipiec 2011 - 18:18

Ceny słomy to co to musiały być za belki co 120x120 ważyły 100kg. Ja woziłem po krone kr 130 i goście robili je na ilośc, tak że rękę można było w środek włożyć to wchodziło mi 6szt. na tonę, co w przeliczeniu wychodzi jakieś 160-170kg. to zmiennokomorową to wydaje mi się że bez problemu można zrobić belkę 200kg