Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny słomy

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
899 odpowiedzi na ten temat

#241 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:28

Ceny słomy Obornik bydlęcy

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 27 czerwiec 2011 - 13:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny słomy Dzisiaj, 15:10
  •  

#242 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:49

Ceny słomy Panowie słoma jest za dobrym nawozem żeby się jej pozbywać z pola zwłaszcza jeśli uprawa była ostro nowożona.Osobiście nigdy jeszcze jej nie sprzedawałem i nigdy to nie nastąpi,zawsze polewam ją Rsm-em i mieszam ścierniskowym i co ważne jest to nawóz naturalny.Pewnie że lepiej jak słomę zamieni się w obornik ,ale w dobie braku świnek jest to u mnie nie do zrobienia.Jednak każdy musi sam sobie obliczyć co bardziej się mu opłaci?.

#243 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:51

Ceny słomy

dziś liczyłem z ojcem tak żyto da 3,5-4 t. bo sie nie wymadrzam ile to mi nie da. a słomy jest tak zawsze jak 3,5t zboża to 7 t z ha słomy, czyli bedzie jakieś 35 balotów (200kg 1 szt.). 35x5 = 175zł. czyli metr saletry kupie napewno, bo ja mocznika nie stosuje :P ewentualnie polifoski :) z cena na dzień dzisiejszy :)

majster :) to ja ci daje tira słomy a ty mi tira obornika :) mieniamy sie ? :)

No jakbyś był z bliska to czemu nie bo i tak do żniw bedzie za mało a gówna u nas pod dostatkiem :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:03

Ceny słomy

@Xemit gdzie mogę znaleźć informacje o przybliżonej zawartości składników w słomie poszczególnych zbóż?

http://lmgtfy.com/?q=zawarto%C5%9B%C4%87+NPK+w+s%C5%82omie+zbo%C5%BC

#245 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:11

Ceny słomy po tym linku temat do zamknięcia :D ja tnę słome 14 lat, nie widzę ujemnego wpływu na glebe, słomy napewno nie sprzedam za te pare nedznnych złotówek, pozdrawiam.

#246 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:35

Ceny słomy Jak ja uwielbiam takich niedouczonych inteligentów jak ten MajsterPopsuj88 co zaczynają obrażać innych jak im argumentów brakuje.
Dlaczego nie szanujesz ludzi???
Jesteś kimś lepszym??? Po tym co napisałeś to raczej odwrotnie, od razu widać że parasz się tylko p;racą fizyczną, a od przypadku coś piszesz bez przemyślenia.
Uważasz że słoma w cenie kombajnowania to nieuczciwa cena???
Ja uważam że uczciwa. I z tego powodu nikogo nie obrażam.
Lepiej się nie ośmieszaj i nie wchodź na portal.
pozdrawiam Jankris

#247 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:45

Ceny słomy No być może ;)

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 27 czerwiec 2011 - 13:18.

#248 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:50

Ceny słomy

http://lmgtfy.com/?q=zawarto%C5%9B%C4%87+NPK+w+s%C5%82omie+zbo%C5%BC

Bardzo konkretny link ,dzięki wielkie
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#249 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:52

Ceny słomy my 1 raz chcemy sprzedawać słome. Wiem ze słoma posiada waże mikro i makroelementy :) i ze to nawóz. Z tym że chcemy to sprawdzić :D a po za tym nawóż i tak będe miał tez z gorczycy którą posieję jako poplon :) chcemy sprawdzić czy bedzie jakaś różnica, trzeba szukać panowie róznych rozwiązań :) zwłaszcza gdy nawozy drogie :( a nie oszukujmy się dopłaty do produkcji mamy małe, w porównaniu do innych panstw w unii. i wg. mnie, oczywiscie nie chce obrażać ludzi którzy prowadzą gospodarstwa ekologiczne, ale to rolnicy którzy sieja zboża, oraja, nawoża, robia opryski powinni miec wieksze dopłaty. Nie wiem jak u was ale u mnie porobiło sie duzo ekologów i tylko trawy ;[ a tam same chwasty i ja sąsiadujac z nimi muszę zwiekszac koszty poprzez opryski
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#250 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:09

Ceny słomy ale jaja, kombajnowanie za słomę. Proszę napiszcie to w temacie "Ceny kombajnowania" już nie mogę się doczekać jazgotu jaki tam powstanie. W zeszłym roku brakowało mi słomy, znalazłem cwaniaczka który zażyczył sobie 30zł. za bele którą sam mam sobie zrobić, zaproponowałem mu 10zł, ale nie. Efekt był taki że sam przyorywał w wrześniu te słomę, a ja zimą kupiłem po 13 z pryzmy tylko że dwuletnią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 06:04

Ceny słomy nie na za sama słome bez prasowania 30 zł ;] to za duzo. 1o jak sie dostanie to jest najlepsza cena i max. w ogole jakby ktos dał 10 to byłoby dobrze :)
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#252 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 12:18

Ceny słomy Dopłat do produkcji to nie ma u nas wcale. Są do upraw i to jest błąd, ale to temat na inną dyskusje.
A rolnictwo ekologiczne to przyszłość bo tak dalej postępując zniszczymy ten świat w cholerę sami sobie szkodząc, ale na bardzo duże zmiany sądzę ze trzeba jeszcze poczekać z 200-300 lat..
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#253 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 18:52

Ceny słomy

ale jaja, kombajnowanie za słomę. Proszę napiszcie to w temacie "Ceny kombajnowania" już nie mogę się doczekać jazgotu jaki tam powstanie. W zeszłym roku brakowało mi słomy, znalazłem cwaniaczka który zażyczył sobie 30zł. za bele którą sam mam sobie zrobić, zaproponowałem mu 10zł, ale nie. Efekt był taki że sam przyorywał w wrześniu te słomę, a ja zimą kupiłem po 13 z pryzmy tylko że dwuletnią.

U mnie słoma chodzi po 40 zł za belę (po tyle sprzedawałem na wiosnę) a jako że w okolicy diabli wzięli żyta i pszenżyta więc zapewne cena się utrzyma ( miałem parę telefonów-ludzie już teraz chcą zaklepać słomę :blink: ).

#254 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:20

Ceny słomy 500kg saletry amonowej za ha słomy, zbiór po stronie kupującego - tsak można sprzedawać.

Słoma za kombajnowanie pod warunkiem że kupujący dopłaci z 200 - 300 zł za ha.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#255 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:27

Ceny słomy

U mnie słoma chodzi po 40 zł za belę (po tyle sprzedawałem na wiosnę) a jako że w okolicy diabli wzięli żyta i pszenżyta więc zapewne cena się utrzyma ( miałem parę telefonów-ludzie już teraz chcą zaklepać słomę :blink: ).

Moje żyto ładne , będzie słoma, chyba do przepuszczenia przez szarpacz kombajnu Żyta słabo obrodziły w okolicy, lecz hektarów dużo i nabywców brak.

#256 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:33

Ceny słomy

40 zł z belę słomy?? Niech nawet będzie jakaś wielka ale tyle 20 dychy więcej i jest bela sianokiszonki w moich okolicach...

#257 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:50

Ceny słomy samo NPK w tonie słomy to rownowartosc ok. 60zł w nawozach , do tego dochodza mikroelementy oraz materia organiczna, a wiec zyzniejsza gleba na przyszlosc .

Ludzie jezdza i szukaja slomy , probuja kontraktowac na te zniwa ,mialem rozne oferty od 35 do 70zł za tone z pola.
Dziekuje , za takie pieniadze wole zostawic ja na polu, co Wy zrobicie wasza kalkulacja ,wasza sprawa

#258 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:54

Ceny słomy dokładnie, na dniach mają mi przywieść sianokiszonkę 2 transporty po 40 sztuk bel na jednym. Cena jednego zestawu to 1300zł. czyli jedna bela 120x120 owinięta siatką (nie folią) to koszt 32,50zł. Więc cena 40zł za słomę jest co najmniej ......:blink:

#259 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:16

Ceny słomy No cóż-cena jest właśnie taka jaka jest-oczywiście nie chodzi tutaj o jakąś tam słomę z pryzmy tylko o taką spod dachu i nie robioną "na sztukę" i "pod klienta".
@Zorzyk-trochę masz daleko do mnie i chyba transport byłby nieopłacalny ?
@Rolnikix-zgoda co do sianokiszonki-tyle że tej w okolicy to jest chyba najwięcej w Polsce (okolice Grajewa i Mlekpolu :D )-a ze słomą jest problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:43

Ceny słomy No pewnie właśnie zależy to trochę od okolicy, u mnie słomę tną niektórzy ale tylko dlatego że nie ma kto kupić, tylko część rolników zostawia słomę na przyoranie dla poprawienia zasobności gleby. A sianokiszonek wcale nie ma u mnie dużo, a niedawno pracownik u jednego z sąsiadów kupił po 50zł zeszłoroczne bele owinięte siatką(no i folia oczywiście) po jakiejś dobrej zagranicznej prasie z rotorem.
Super pasza, sam widziałem bo bym mu nie uwierzył, czyli za taką cenę sianokiszonki prawie nie opłaca się wyciągać własnego zestawu, jeśli chodzi o mój rejon.