Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny słomy

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
899 odpowiedzi na ten temat

#221 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:04

Ceny słomy u mnie na życie będzie t i na pszenicy :) owies również a gryka to zobaczymy. Nie wiem jak u was ale u mnie słabe w tym roku pszenżyto :( dałem nawozu w 1 dawce N 170kg, w 2 dawce ok 220 N i d*pa, takie jakieś żadkie, jakbym może dał mniej jak połowę tego. W ogóle sie nie na krzewiło, po zimie ładnie wygladalo, a jak dalem nawóz to jeszcze spoko a potem juz siadło. I tak myslę czy to nie przez to że taka zima była bo najpiew sniegu duzo a potem mróz, i może odparzyło się one, a potem jak roztopy i mrozy po -20 i wiecej przez 2 ty. a do tego kwiecień, maj i połowa czerwca to lipa z opadami.
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny słomy Dzisiaj, 09:38
  •  

#222 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:07

Ceny słomy U mnie jak na razie zboża są ładne jak dostoją do żniw to słomy będzie sporo może z 1ha 15 belek :D
Zetor Team

#223 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:19

Ceny słomy A kontraktował ktoś już albo orientuje się jakie są ceny kontraktacji sprzedaży słomy już zbelowanej? ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:25

Ceny słomy pszenżytnia po 30zł za belkę.
Zetor Team

#225 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:44

Ceny słomy Kolego to są grosze i na tym się nie wzbogacisz. Zobacz ile tracisz cennego nawozu, jak tracisz próchnicę. Ja "eksperymentalnie" przez 4 lata wstecz z jednego ha co roku wywoziłem słomę i powiem ci że żadne nawożenie mineralne nie zrekompensuje strat. Zrobiła się pustynia kilka dni słońca i rośliny "padały" wrażliwe na wszystko. Ja uważam że co z ziemi wyszło musi do niej wrócić czy to w postaci obornika czy pociętej słomy a pola nie oszukasz, no chyba że siejesz tylko po to by zasiać i zgarnąć dopłaty.

#226 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:48

Ceny słomy Ja sprzedaję po 100zł od hektara i wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie

#227 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:22

Ceny słomy W moich okolicach płacą 40-50 zł za tonę z pokosu.. Masakra..

#228 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:33

Ceny słomy Ja wożę po 200 zł za tonę do stadniny koni w balikach małych 8-15 kg.

#229 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:41

Ceny słomy bob :) masz racje ze próchnica, w sumie jak się nie dogadam co do ceny to niech spadają całość potnę, bo nie dam się w ciula robić :) Bo my kalkulujemy tak, jak sprzedamy słome np z 30 ha x20 bel z ha= 600 bel x 5 zł to jest 3 tys. a za tą cene, to ja kupię tira bardzo dobrego wapna lub troszkę dołożę i kupie 2 tiry wapna średniego :) chyba mi nie powiesz że źle robię :D
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#230 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 15:15

Ceny słomy balota za 5, nigdy bym nie sprzedał za taką cenę.
@damianus2222 z tego co kalkulujesz to wyjdzie ci tylko na wapno a gdzie inne składniki NPK???? bez słomy będzie spory ubytek składników pokarmowych a także materii organicznej. Więc lepiej przemyśl to jeszcze raz. ;)
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 16:56

Ceny słomy To jak cena satysfakcjonowała by Cię?

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 27 czerwiec 2011 - 13:12.

#232 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:16

Ceny słomy szczerze mówiąc, to najlepszym rozwiazaniem byloby, zebym oddał słome a ktoś mi dał obornika. Oczywiście wiadomo ze ja dałbym więcej slomy a ktoś mi obornika mniej :)

#233 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:23

Ceny słomy My teraz za przyczepe słomy ze stodoły dawaliśmy przyczepe obornika(ładowane ile tylko wejdzie), załadunek i pomoc w wożeniu również z naszej strony. A jeżeli sie wymieniacie za obornik to w jakich proporcjach?

#234 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:06

Ceny słomy

No to ile byś chciał za słome może z tys zł ????? Albo jak jeden koleś mi powiedział że słomą by chciał zapłacić za kombajn, od tej pory nikt od niego nie bierze. Póżniej sam przyszedł żeby brać bo nie ma co z tym zrobić to mu powiedziałem żeby zjadł :). Co roku tez podonbo nie mozna przyorywać.

balota ważącego 150-200kg za 5zł to z hektara wychodzi jakieś 14x5=70zł= 50kg mocznika, lepiej rozdrobnić i przyorać
red power

#235 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:23

Ceny słomy

No to ile byś chciał za słome może z tys zł ????? Albo jak jeden koleś mi powiedział że słomą by chciał zapłacić za kombajn, od tej pory nikt od niego nie bierze. Póżniej sam przyszedł żeby brać bo nie ma co z tym zrobić to mu powiedziałem żeby zjadł :). Co roku tez podonbo nie mozna przyorywać.

Chętnie wepchnąłbym ci ja w gardło, bo ten co ma słomę może z nią robić co mu się chce ( nawet przyorać dwa razy) i nic ci do tego. Ale jak będzie jej brakować to ty będziesz skomlił żeby ja kupić.

#236 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:42

Ceny słomy

balota ważącego 150-200kg za 5zł to z hektara wychodzi jakieś 14x5=70zł= 50kg mocznika, lepiej rozdrobnić i przyorać

dziś liczyłem z ojcem tak żyto da 3,5-4 t. bo sie nie wymadrzam ile to mi nie da. a słomy jest tak zawsze jak 3,5t zboża to 7 t z ha słomy, czyli bedzie jakieś 35 balotów (200kg 1 szt.). 35x5 = 175zł. czyli metr saletry kupie napewno, bo ja mocznika nie stosuje :P ewentualnie polifoski :) z cena na dzień dzisiejszy :)

My teraz za przyczepe słomy ze stodoły dawaliśmy przyczepe obornika(ładowane ile tylko wejdzie), załadunek i pomoc w wożeniu również z naszej strony. A jeżeli sie wymieniacie za obornik to w jakich proporcjach?

majster :) to ja ci daje tira słomy a ty mi tira obornika :) mieniamy sie ? :)

Edytowany przez damianus2222, 26 czerwiec 2011 - 18:39.

#237 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:45

Ceny słomy :o u nas cena słomy w tej chwili oscyluje w granicy 15 zł za balot z załadunkiem, słoma zeszłoroczna :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#238 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:21

Ceny słomy Samo wapno nie zrekompensuje Ci ubytku próchnicy materii organicznej próchnica m.in. zatrzymuje wilgoć w glebie a wapno nie i nie możesz zastąpić tego co wprowadza pocięta i rozdrobniona słoma samym wapnem, żeby była żyzna i urodzajna nie możesz zastąpić jednego składnika drugim ale to jest tylko moje skromne zdanie.

#239 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:50

Ceny słomy

bob :) masz racje ze próchnica, w sumie jak się nie dogadam co do ceny to niech spadają całość potnę, bo nie dam się w ciula robić :) Bo my kalkulujemy tak, jak sprzedamy słome np z 30 ha x20 bel z ha= 600 bel x 5 zł to jest 3 tys. a za tą cene, to ja kupię tira bardzo dobrego wapna lub troszkę dołożę i kupie 2 tiry wapna średniego :) chyba mi nie powiesz że źle robię :D

Słoma z pow.30ha przy założeniu ze jej masa to ok.5- 6 ton/ha wazy ok 150-180 ton. Średnia zawartość N w słomie to ok. 0,5 %N , 0,2 % P2O5 oraz 1,5 % K2O, co daje równowartość ok 750-800 kg N , 300 kg P2O5 oraz 2200 kg K20. Taką ilość składników zawiera łącznie dawka nawozu składająca się z 2 ton saletry, 1,5 tony superfosfatu poj. oraz 3,5 tony soli potasowej. Wartość tych nawozów to ok 2600 zł za saletrę, 1300 zł za superfosfat i ok 5500 zł za sól potasową co daje łącznie kwotę 9,5 tyś. Do tej kwoty należało by doliczyć koszt S i Ca oraz mikroelementy i które coraz trudniej.
Jednym słowem robisz darowiznę rzędu nie mniej jak 6,5 tyś zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:09

Ceny słomy

My teraz za przyczepe słomy ze stodoły dawaliśmy przyczepe obornika(ładowane ile tylko wejdzie), załadunek i pomoc w wożeniu również z naszej strony. A jeżeli sie wymieniacie za obornik to w jakich proporcjach?

Obornik kurzy może?
Skąd jesteś? jakie województwo?

@Xemit gdzie mogę znaleźć informacje o przybliżonej zawartości składników w słomie poszczególnych zbóż?

Edytowany przez Rolnikix, 26 czerwiec 2011 - 20:11.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.