Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzepo    32

Wczoraj sprzedałem a właściwie to wymieniłem 10 bel 120/120 słomy z pszenżyta za jałowkę w wadzę ok 80-85kg(80kg*10zł=800zł, 800zł/10szt=80zł/szt)nabywca sam ją zabierał ja tylko ładowałem. Jak ktoś chętny na taką wymianę posiadam jeszcze ok 40 bel i +- 800kostek-nie na sprzedaż tylko na ewentualną wymianę za cielęta lub większe bydło kondycja bydła obojętna ^^

Nie no w taki sposób to ja też bym się zamienił. Oczywiście na cielaki, mogłyby być 3- dniowe i jałóweczki. I dałbym więcej bel. Dobry biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@ grzepo gościu chciał kupić słomę więc miał dwa wyjścia albo się zgodzić na taką wymianę albo szukać dalej i nie ścielić pod krowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Ja to rozumiem tylko zaznaczam że w mojej okolicy znalazło by się dużo chętnych do takiej wymiany ( ja też), bo cielęta mocno poszły w górę. Za cielaki kilkudniowe żądają po 900zł za byczka i po 700zł za jałóweczkę (rasa mieszańce z przewagą hf)- a co najśmieszniejsze są jeszcze chętni na takie zakupy mimo że ceny dużych byków lecą ostro. Sam wcześniej kupiłem kilka sztuk, ale w troszkę niższych cenach. No, ale nikt nie wie jakie ceny będą za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@ grzepo ale słoma też ma ładną cenę w tym roku, osobiście byłem przy transakcji jak płacono za kostkę słomy o wadze ok 10kg po 4,5zł/szt.!!!!to już jest lekka przesada ja w zeszłym roku sprzedawałem po 3,- i to wydawało mi się drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Jakby ktoś szukał słomy to zamienię chętnie słomę na 2 byczki kilkudniowe-kilkunastodniowe. Mam bołdki 120x120 po prasie gallignani, przykryte szczelnie zaraz po żniwach. Zainteresowanych zachęcam do kontaktu 793 555 407. Słoma do odebrania w Gozdowie- okolice Płocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W mojej okolicy cena beli 120x120 słomy 70zł.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

W tym sezonie słoma będzie w cenie już telefon gorący na dziś propozycje 100 zł za balot 120 x 120 zobaczymy co będzie w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Moze to nie odpowiednie miejsce na takie rozwazania, ale zapytam.

Czy uwazacie ze obecna sytuacja z oziminami moze wpłynąc na cene słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Trudno powiedzieć w jakim stopniu ,zależy pewnie od regionu ale zapewne jakoś wpłynie. W moich okolicach od lat zawsze brakuje słomy.-dużo bydła. Zboża jare to mniej słomy niż z ozimin . zresztą są problemy z zbożem do siewu. Będzie więcej kukurydzy,ziemniaków też sporo bo sadzeniak tani,strączkowych. Wielkiej rewolucji nie będzie ale troszkę zbóż odpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Moze to nie odpowiednie miejsce na takie rozwazania, ale zapytam.

Czy uwazacie ze obecna sytuacja z oziminami moze wpłynąc na cene słomy?

 

Kolego u mnie od kilkunastu dni telefon czerwony ludzie szuka juz słomy każdy chce by mu zostawić cena za bele 120/120 juz po 120zł. Co roku słoma szła pod pług w tym roku zobacze w naszym rejonie praktycznie ozimych zbóż brak pszenice wymarzły a żyto mało kto sieje a do żniw jeszcze daleko nie jedno może sie zdarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

 

Kolego u mnie od kilkunastu dni telefon czerwony ludzie szuka juz słomy każdy chce by mu zostawić cena za bele 120/120 juz po 120zł. Co roku słoma szła pod pług w tym roku zobacze w naszym rejonie praktycznie ozimych zbóż brak pszenice wymarzły a żyto mało kto sieje a do żniw jeszcze daleko nie jedno może sie zdarzyć

 

Gdzie kolego dają tyle za słomę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Jak by był ktoś zainteresowany to mogę sprzedać słomę z pszenżyta i pszenicy w balach 120/120 lub też wymienić za bydło-w rozliczeniu mogę przyjąć każdą sztukę byle tylko miała siłę stać na nogach!!!

 

Jak ktoś jest zainteresowany to proszę pisać na PW tam udzielę wszystkich informacji dot ceny itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie możliwe w sumie by było z pola po tyle policz sobie jaki to koszt. Minimum 500zł/t tyle to za sprasowaną nie wiem czy ktoś daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

120zł bela razy 20 z hektara to daje 2400zł to praktycznie by było tyle ile zostanie z pszenicy po odliczeniu kosztów uprawy:) Jakby ktoś mi dyle dał za słomę z "pola" to bym zaczął uprawiać słomę nie pszniece:D

Może być duże zróżnicowanie ceny w zależności od regionu, u mnie może z 10-20% zbóż wymarzło wiec tragedii nie ma. dwa lata temu postanowiłem sprzedać słomę, sam ja zebrałem i potem miałem problem żeby ja sprzedać i oddałem za pół darmo. Teraz chętnie bym się dogadał z kim żeby ja zabrał z pola i zapłacił parę groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

ja myślę że słoma w tym roku będzie w cenie nie wiem dlaczego u was niema chętnych na słomę ja mam cięgle tel w sprawie słomy już teraz a do żniw jeszcze daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Cena 120 za balot juz nie aktualna klient płaci już 130 bylem mu zostawił Centralna wielkopolska na około mam duzo hodowców bydła ja nie prowadze hodowli i nie zalezy mi na sprzedaży słomy. Od 30 lat słoma idzie pod pług i mam lepsze wydajności niż ci co stosują obornik (burak od 3 lat 89t/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Witam. Jeśli ktoś jest zainteresowany to posiadam na sprzedaż około 70 bel słomy (120/120 solidnie zbitej). Słoma jest składowana w stodole, słoma z pszenżyta jak i z owsa. Cena w granicy 50 zł. za belę. Zainteresownych proszę o kontakt na gg. Woj. Mazwoieckie powiat łosicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Ja dziś kupiłem słomę na pniu w żniwa z jęczmienia jarego od sąsiada 20 ha - dziś siał. Cena po 150 zł/ha niezależnie od ilości belek uzyskanych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to cena jeszcze w miare. Tylko żeby nie byli to slaby rolnicy bo bywa że słoma da 0,5t z ha a tym bardziej z jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

To po ile mógłbym sprzedać belki koło 500kg ważące skoro Wy takie po 60zł jakbym złożył w stodole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj