Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bizonek56    0

No właśnie nie wie koleś chce kupić słomę ale daje 100zł za hektar

ja sprzedaje po 150 za ha i nie prasuje ani nic tylko mam nie włączać sieczkarni ja jestem z okolic torunia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BioEkoCO2    0

OGÓLNOPOLSKA BAZA BIOMASY

 

 

ZGŁOŚ NADPRODUKCJĘ SŁOMY SIANA

 

http://www.bioekoco2.pl/index.php/ogolnopolska-baza-slomy.html?view=message&layout=message&pf=5

 

Zajmuje się zagospodarowaniem odpadów z produkcji rolnej na cele energetyczne.

 

Kontraktujemy zakup słomy 2011/2016. Cena 150 zł/tona.


Zapraszamy do współpracy...
BioEkoCO2
Zielona energia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Przypomne tylko iż sprzedaż słomy z pokosu poniżej 60-70zł/tone jest czystym darczynstwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

to co to musiały być za belki co 120x120 ważyły 100kg. Ja woziłem po krone kr 130 i goście robili je na ilośc, tak że rękę można było w środek włożyć to wchodziło mi 6szt. na tonę, co w przeliczeniu wychodzi jakieś 160-170kg. to zmiennokomorową to wydaje mi się że bez problemu można zrobić belkę 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@FarmerPawlos ile ci sypnie zboża t/ha to powinieneś połowe tego albo 2/3 słomy (umnie się sprawdza a czasami jest tyle samo tego i tego :D kl. ziemi 4-6)

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

cześć ile w tym roku liczyć za słomę mała kostka prosto z pola z moim transportem transport około 1 km gościu chce około 3000 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcio123    0

w Lubieniu Kujawskim Skupują słomę i cały czas jeszcze poszukują bo mają za mało do produkcji !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

APPACZ kasuj ile wlezie już nikomu nie chce sie robić małych kostek ,ja do zeszłego roku robiłem ale dużo roboty koszty sznurek droższy 10 zł na kłębku a ci co brali, drożej nie bardzo chcieli dawać teraz to niech szukają kostek, jeszcze znajomemu zrobię 3 ha i sam weżmie to da 1,20 zł a resztę sami zwiną i wezmą dadzą 5 zł za zwijkę, a tak siądz ołówek w rękę policz prasę sznurek ludzi transport i jakiś zysk musi zostać sam jestem ciekaw ile wyliczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Czy sprzedawał ktoś słomę w tamtym roku w Przytocznej firma WOODWASTE w woj. lubuskim. Jaka była cena i jak długo trzeba na pieniądze czekać. wie ktos może ile w tym roku kosztuje tam?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

@FarmerPawlos ile ci sypnie zboża t/ha to powinieneś połowe tego albo 2/3 słomy (umnie się sprawdza a czasami jest tyle samo tego i tego :D kl. ziemi 4-6)

 

Mylisz się kolego słomy zawsze jest 2 razy tyle co zboża nie licząc żyta po co piszesz takie głupoty :lol:Mam wykształcenie rolnicze i dość duże doświadczenie z wielu lat Klasy też 4-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To co w książce piszą to nie zawsze realia. Twierdzisz że jak np owies sypie 6 ton to 12 t słomy będzie? Plon zboża jest przyrównywalny do plonu słomy, 3 t zboża to około 3 t słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

Przepraszam ale wtrącę się za słomę ( presak koszt 50-70zł, balot koszt 130-170zł ) więz za ha 150 się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

@FarmerPawlos z twoją teorią dotyczącą słomy się zgodzę że będzie połowa, ale w tamtym roku z 1ha jęczmienia miałem jedną belkę 120x120 :blink: fakt jęczmień słabo sypnął ok 3t/ha. Ja słomę sprzedaje na produkcję brykietu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

To co w książce piszą to nie zawsze realia. Twierdzisz że jak np owies sypie 6 ton to 12 t słomy będzie? Plon zboża jest przyrównywalny do plonu słomy, 3 t zboża to około 3 t słomy.

 

Ja nie o książce mówię kolego ale o własnych reliach doświadczeniach podpartych nauka żeby jak to kolega pisze było połowe tyle co zboża słomy to obsada na metr zboza musiała by być taka że przysłowiowo zająca by było widać chyba że odmiana krotkosłoma i jeszcze skracana :D

Nie widziałem jeszcze owsa który sypie 6t/ha pszenice jęczmien pszenżyto tak ale owies chyba że za to że u nas nikt go nie sieje na dobrych glebach typu od IV bonitacyjna do cięższych ale to ekonomicznie nieopłacalne u mnie wychodzi zawsze podobnie 3 t/ha VI -V to 5-6 ton słomy 4-5t/ha na lepszych IV b 7-11t/ha mała kostka sipma z-224 :P

Ps Słomę z moich ha w 90% sprzedaję wieć jak wiadomo też ważę reszta 10% idzie dla zwierząt bydła i drobiu :P

 

Żeby nie otwierać nowego tematu czy ktoś wie gdzie skupują słomę w woj.Łódzkim za odpowiedzi bardzo serdecznie dziękuję miłego weekendu i pogody bo bardzo nam potrzebna teraz jest wszystkim życze :P

Edytowano przez DEVID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja nie o książce mówię kolego ale o własnych reliach doświadczeniach podpartych nauka żeby jak to kolega pisze było połowe tyle co zboża słomy to obsada na metr zboza musiała by być taka że przysłowiowo zająca by było widać chyba że odmiana krotkosłoma i jeszcze skracana :D

Nie widziałem jeszcze owsa który sypie 6t/ha pszenice jęczmien pszenżyto tak ale owies chyba że za to że u nas nikt go nie sieje na dobrych glebach typu od IV bonitacyjna do cięższych ale to ekonomicznie nieopłacalne u mnie wychodzi zawsze podobnie 3 t/ha VI -V to 5-6 ton słomy 4-5t/ha na lepszych IV b 7-11t/ha mała kostka sipma z-224 :P

Ps Słomę z moich ha w 90% sprzedaję wieć jak wiadomo też ważę reszta 10% idzie dla zwierząt bydła i drobiu :P

 

Żeby nie otwierać nowego tematu czy ktoś wie gdzie skupują słomę w woj.Łódzkim za odpowiedzi bardzo serdecznie dziękuję miłego weekendu i pogody bo bardzo nam potrzebna teraz jest wszystkim życze :P

Owies w tej ilości był podany tylko przykładowo, aby wykazać o co mi chodzi. U nas gleby głównie 4-5 klasa. Handluje też słomą od kilku lat i średnio mi wyszło w tamtym roku około 12 snopków z ha , 120*150, przy czym średnia masa około 300 kg, co daje nam 3600 kg słomy, co według Ciebie jest dwukrotnością ilości ziarna, czyli wyszło że ludzie u nas średnio zbierają 1800 kg ziarna/ ha , co jest nie prawdą. Może w waszych warunkach jest inaczej, ale nie sądzę aby słomy było aż dwukrotnie więcej, ale moze mało widziałem. Pozdrawiam i życzę udanych zbiorów i w szczególności pogody na którą wszyscy czekamy.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Owies w tej ilości był podany tylko przykładowo, aby wykazać o co mi chodzi. U nas gleby głównie 4-5 klasa. Handluje też słomą od kilku lat i średnio mi wyszło w tamtym roku około 12 snopków z ha , 120*150, przy czym średnia masa około 300 kg, co daje nam 3600 kg słomy, co według Ciebie jest dwukrotnością ilości ziarna, czyli wyszło że ludzie u nas średnio zbierają 1800 kg ziarna/ ha , co jest nie prawdą. Może w waszych warunkach jest inaczej, ale nie sądzę aby słomy było aż dwukrotnie więcej, ale moze mało widziałem. Pozdrawiam i życzę udanych zbiorów i w szczególności pogody na którą wszyscy czekamy.;)

 

Kolego ja niemówie że słomy jest zawsze 2 krotnie więcej ale niestety nie mogę się zgodzić że jak to kolega pisze np na 4t/ha pszenżyta jest tylko połowa słomy czyli t/ha niestety albo stety chyba lepiej nie stwierdziłem nigdy żeby mi słomy wyszło mniej niż zboża :lol: jak kolega pisze że połowe czy 2/3 no chyba że skracana lub odmiana karłowata krótkosłoma to może i tak a sieje i zbieram nie od wczoraj .Nie ładnie że kolega ze mnie ściągnoł riposte :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

zmiennokomorową możesz zrobić bele większej średnicy i będą ciężkie. po stałokomorowej jak słoma sucha to są dosyć lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

mi nie chodzi o to że da się większe zrobić, tylko belka jest zwijana od początku, przez co wchodzi więcej materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj