Zaloguj się, aby obserwować  
mati8991

króliki kb+nb

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Króliki
mati8991    10

Witam,

chciabym sie was zapytac co wyjdzie z krzyzówki samiec kalifornijski biały i samica nowozelandzak biała szok3.gif smiech1.gif

 

a moje 2 pytanie brzmi tak czy burak pastewny daje mlecznosc czy odwrotnie

mam ich z 50kg i nie wiem czy dawacsamicy jak bedzie kotna smut2.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rava1155    1

ja wlasnie zrobilem taką kombinacie za tydzien dwa bedzie wiadomo co z tego wyjdzie nigdy niewiadomo czy samica napewno jest kotna mam nadzieje ze bedo ladne kru liczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@rava1155 ah ty hodowco od potęgi naucz sie że króliki pisze się przez Ó!!

Nie wiadomo co wyjdzie z tej mieszanki, tak to prawda że buraki pastewne są mleko pędne tylko nie przedawkuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shakez    0

Nie ma królików rasy kalifornijski biały pewnie miałeś na myśli kalifornijski czarny.

Bardzo dobre efekty daje krzyżowanie KC + BOS. Ważne jest by samica była KC a samiec BOS nie odwrotnie.

Przy krzyżowaniu dwóch ras (najlepiej dużej i średniej) zachodzi proces heterozji i młode rosną bardzo szybko. Nie nadają się jednak do dalszego rozmnażania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shakez    0

Można uzyskać kolejne pokolenie ale nie jest to zalecane (słabsze przyrosty, podatność na choroby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0
Napisano (edytowany)

To nie tak : ) Krzyżując rasę dużą ze średnią w pierwszym pokoleniu dziedziczenie jest pośrednie , mówiąc potocznie króliki dziedziczą cechy rodzicielskie po połowie , potomstwo ma większy kaliber szybciej rośnie , ale ubijać je trzeba nieco później niż rasy średnie , mają wtedy lepszą muskulaturę .

Kiedy rozmnażamy dalej takie mieszańce . podział cech które odziedziczyły po rodzicach może być nierównomierny , tzn niektóre króliki mogą być bardziej podobne do ojca z rasy dużej inne do matki z rasy średniej .

Słabszych przyrostów , większej podatności na choroby należy się spodziewać wtedy kiedy rozmnażamy króliki w bliskim pokrewieństwie i nie ma tu znaczenia czy są to mieszance czy króliki określonej rasy

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Krzyzujac rasę dużą ze średnią mogą wyjść króliki karłowate lub z wadami genetycznymi np brak jednej nogi lub ucha, dlaczego tak może być a dlatego że rasa duża i mniejsza a nie duża+duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shakez    0
Napisano (edytowany)

Bzdura kolego. Efekty które opisałeś może dać hodowla wsobna o której pisze wizacja.

Edytowano przez shakez
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rava1155    1

mati8991 u mnie króliczki wyszły wszystkie jak matka białe bez żadnej kropeczki 6 szt samica nb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Vezuwiusz
      Tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć czym karmić świnki wietnamskie.
    • Przez kurpiak124
      witam, szukam porady co do żywienia bydła mlecznego.  Utrzymuję 20 sztuk bydła. Krowy dostają sianokiszonkę, kiszonkę z kukurydzy przez cały rok 12kg na dzień, granulki z golpaszu GOLMIX LACTO 18 FORTE 2,2 kg dziennie, zboże gniecione (150kg soja, 150kg rzepak, 300kg kukurydza, 300kg jęczmień, 100kg pszenżyto) w ilości 2 kg dziennie, witaminy bergophor hohmin CA-Pro-Vit MAX Z15  w ilości 80g dziennie, stymulator żwacza sano kristall hefe 50g dziennie,  soda 50g dziennie, kreda 50g dziennie, wysłodki buraczane mokre 3,5 kg dziennie, marchew 3,5 kg dziennie. Krowy przez pierwsze 60-80  dni laktacji dają od 40 do 50 litrów mleka dziennie potem produkcja spada powoli nie drastycznie. Krowy są żerne nie mam jako takich problemów z ketozą zdaża się ale sporadycznie. Białko na poziomie 3,3 do 3,5 tłuszcz 4,0 do 4,2. Mam problem bo w odchodach znajdują się dosyć duża ilość ziarna kukurydzy i mieszanki zbożowej . Od listopada wchodzę pod ocenę użytkowości mlecznej, więc będzie więcej informacji. Szukam porad wśród was co do żywienia. Z góry dziękuje za wasze podpowiedzi.
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. Jestem pracownikiem gospodarstwa zajmującego się hodowlą bydła rzeźnego. Zależy nam na szybkich przyrostach i dobrej jakości mięsa nieotłuszczonego.
      1.Szef w Czechach podpatrzył że opasy można wydajnie hodować bez udziału kiszonki z kukurydzy (podobno 2,2 kg/dzień przyrostu masy). Praktycznie na prawie samej sianokiszonce z dodatkami. Czy ktoś to praktykuje? Jak zbilansować dawkę? Jakie przyrosty?
      2.Drugi problem jest taki że przez ostatni miesiąc podajemy właśnie samą sianokiszonkę posypując śrutą z pszenicy z makuchem. Oczekujemy na zakiszenie kiszonki z kukurydzy. Zeszłorocznej nie zostało. Podejrzewam że przez takie żywienie większość stada ma bardzo luźny kał. W niektórych kojcach jest dosłownie sama gnojowica. Czy może jest to jakiś wirus? Przez naszą oborę przewija się wiele sztuk bydła przywożonego czekającego na ubój. Bydło które zostaje wprowadzone do hodowli jest zawsze do dwóch tygodni zaszczepione i odrobaczone
    • Przez latka890098
      Czy po limousine zdarzają się bliźniaki ? Nasza krowa jest cielna po limousine 7 miesięcy, ale ma taki ''szeroki'',''gruby'' brzuch nigdy jeszcze takiego nie miała. (Nasza krowa tydzień po terminie takiego nie ma jak ta, więc po prostu nas to ''zaciekawiło'')Czy weterynarz zbada USG czy ciąża może być bliźniacza? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj