Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 13:25

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego. Maszyna będzie zrywać ściernisko, mieszać słomę kukurydzianą i poplon z glebą na 90ha (czyli do roboty będzie mieć cos ok. 120ha/rok), gleby od lekkich, przez średnie i ciężkie mocno zakamienione (foto), po gliny. Będzie współpracować z Zetorem 10540 (105KM), który nie wiem, czy poradzi sobie z 3m maszyną (jest obciążnik na przedni TUZ więc nie będzie kłopotów z podrywaniem przedniej osi, gorzej z mocą uciągu). Zastanawiam się także nad wyborem wału, tak aby nie zapychał się na lekkiej ziemi i dawał radę na kamieniach.

Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
- Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
- Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
- Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...

Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie Dzisiaj, 10:58
  •  

#2 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 29 styczeń 2013 - 13:50

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie zeMWu,Mój wójek również miał zamiar kupić agregat ścierniskowy 3m 7łap tylko że do ursusa 1014.
I doszedł do wniosku, że bardziej opłaca się go zrobić samemu niż kupować.
Po obliczeniu wszystkich kosztów wyszło mu nieco ponad 5 tyś, a wykonanie napewno będzie lepsze niż u firm zajmujących się produkcją tych maszyn (oczywiście nie wszystkich firm)

#3 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 13:59

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie jakbys nie zauwazyl kolego autor chce kupic sgregat talerzowy
jedyne co moge powiedziec, to ze zetor powinien poradzic sobie z 3m, oczywiscie jesli nie masz jakis ogromnych gor

Polska B

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:06

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie Poradzi sobie napewno ja ma 3 m z wałem packer talerze 560 i ciągnie go 95 konny ciagnik
firmy sa porownywalne ceny pewnie tez wybor jakosci do ceny tez jest zblizony wiec trudno ocenic .
co do walu na kazdą ziemie jest inny wał ..ja na Twoim miejscu wzioł bym wał spiralny albo gumowy
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:22

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie Pociągnąć powinien dać radę bez problemu. Mam talerzówke Akpilowską V2 2,7 bez wału talerze 560mm ładnie mieli ściernię po zbożu i QQ, złego słowa nie powiem więc mogę polecić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:46

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie Nie wiem co ma talerzówka do agregatu talerzowego to całkiem inne historie. Co do zrobienia za 5 tys to nie wiem z czego to bedzie. Na allegro sam uchwyt talerza kosztuje kilkaset zł.

#7 Share Elpaw

Elpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 luty 2013 - 00:12

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie Zobacz jeszcze Agrisem.

#8 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:26

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie ja mogę polecic mandama
mam model GAL C to samo co TAL tylko na gumie z wałem daszkowym waga 1680 kg przy 3 m TAL bedzie trochę cięższy
kolega ma staltecha i 4m z wałem rurowym wazy tylko 1400 kg
ja swojego ciagałem MF 5435 92 km dawał radę nawet 12 km/h
przy wiekszych prędkościach w rzepaczysku nie mówiąc o kukurydzy zapycha sie miedzy pierwszym a drugim rzędem talerzy
winna jest belka którą tam montują w standardzie ( nic nie daje tytlko przeszkadza) lepsze byłyby łańcuchy
u mnie jak i u wiekszości posiadaczy mandama belka zdemontowana
przed zakupem swojej brony dzwoniłem do innych użytkowników ( nr tel dostałem od swojego delera ) w tym również modelu TAL wszyscy byli zadowoleni ale wszyscy tez wywalili ta belkę :)

#9 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:53

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie Dzięki za radę, ale już zamówiłem burego. :) Bury ma duuuużo krótszą budowę i co najważniejsze, możliwe jest zaadaptowanie mojego starego konnego siewnika na siewnik poplonów (możliwość montażu na ramie). Rama mandama to uniemożliwia, wystarczy zobaczyć na zdjęcie brony, a kupno siewnika APV to duży i niepotrzebny wydatek. Bury 3m na talerzach 560mm podobno waży 1450kg, co jest wartością wystarczająca dla większość moich potrzeb, z siewnikiem będzie ważyć 1650-1800kg.

Myślałem nad akpilem, ale jest zbyt drogi, a skok sprężyny mnie nie zadowala (jest zbyt mały). Miałem okazję kupić powystawowego lemkena rubina 3 metrowego na talerzach bodajże 610mm, to była naprawdę fajna oferta, ale 60 tysięcy złotych netto to PONAD dwa razy tyle, co ja płacę za burego brutto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:24

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie Ja też się wahałem co wybrać ale wybrałem Lemkena wlaśnie i uważam że są to na rynku jedne z najlepszych jak również najdroższych bron tego typu ale robotę robią super. Moja przyjedzie prosto w żniwa :-)

Dodaj odpowiedź