Polecane posty

emil9011    4

Za 5,50 to niech sobie sami te gęsi hodują. Wielu hodowców pewnie zgodzi sie na tą cenę z myślą że osiągną jakiś zysk. Otóż, aby osiągnąć zysk należy wykalkulować koszty produkcji, nie tylko pisklak i pasza ale także ogrzewanie budynków, robocizna, ścielenie obiektów, oświetlenie, woda, obsługa weterynarujna, paliwo, leki i środki dezynekcji a potem walczyć z zakładem o ustalenie opłacalnej ceny. Ja napewno nie zgodze się na współprace z zakładem jeżeli nie dostanę ceny min. 6zł/kg. Wolę oszczedzić zdrowie moje i rodziny niż pracować jak wół i patrzeć w nibo przez 6 tygodni, aby gąski nie zmokły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Dzisiaj podobno było w Dropie zebranie dla hodowców. Jeśli ktoś ma jakieś info to niech się podzieli. Drop wydaje mi się zawsze miał średnia cenę z całej polski tak mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0
Napisano (edytowany)

Witam! hodowców na PPR jestem jako ptyś a tu nie mogłem się inaczej zalogować

Wiadomo że ZD innej ceny nie dadzą jak się razem w własnych regionach nie zgramy!

Właściwym podejściem byłoby: grupa producencka , ale jak i gdzie gdy każdy tylko liczy na siebie?

Pamiętacie "SPÓŁDZIELNIE" to jest to samo tyle, że nie jak za KOMUNY!!!

Musimy być razem, bo jak nie to za rok -----------------------<możesz hodować za grosz>chcesz tego?

Mój kontakt:601566169

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Karkulacja produkcji 3000szt. gęsi owsianych na 2010 rok

 

Nazwa Jednostki Cena Ilość szt. Wartość

Pisklęta 1szt 6,9zł 3000szt 20700zl

M-ka KB-1 3,9kg 1,1zł 3000szt 12870zl

M-ka KB-2 10,08kg 0,86zł 2930szt 25399,6zl

M-ka KB-3 8kg 0,78zł 2900szt 18096zl

Owies 10kg 0,33zł 2870szt 9471zl

Zielonka 70kg 0,05zł 2900szt 10150zl

Energia 750zl

Usługi weterynaryjne 2260zl

Dodatki witaminowe 450zl

Ubespieczenie 330zl

Opał 4200zl

Ściółka - obornik 1650zl

Dezynfekcja 540zl

Transport + zbiór zielonki 3980zl

Praca najemna 8000zl

Woda 520zl

Podatek 561zl

Inne 330zl

Remonty maszyn i amortyzacja budynków 7800zl

Koszty razem 128058zl

Odstawione sztuki 6,25 kg 2860 17875 kg

Koszt produkcji 1kg 7,16 zł

Zysk 7% 0,50 zł

CENA za 1kg 7,67 zł

 

Spożycie paszy wyliczono na podstawie:

POLSKIEJ AKADEMI NAUK

według danych prof. Zw. Dr hab. Adama Mazanowskiego

oraz własnych wieloletnich doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Piękną kalkulacje przedstawiłeś, a nie trzeba czasem jeszcze doliczyć kosztów kredytu (no bo kto ma aż tyle gotówki)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Piękną kalkulacje przedstawiłeś, a nie trzeba czasem jeszcze doliczyć kosztów kredytu (no bo kto ma aż tyle gotówki)

 

My tu możemy sobie dużo pisać

ZD swoje robią

5,5zł i nikt tu nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Piękną kalkulacje przedstawiłeś, a nie trzeba czasem jeszcze doliczyć kosztów kredytu (no bo kto ma aż tyle gotówki)

 

Jak będą tak płacić to kredyt nie będzie potrzebny i będą mieli taniej bo nie będziemy wliczać kosztów kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

My tu możemy sobie dużo pisać

ZD swoje robią

5,5zł i nikt tu nie pomoże

MOJE ZDANIE :jak ktoś tylko i wyłącznie ma dochód z hodowli gęsi : NIE HODOWAĆ!

Za 5,5złnetto życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0
Napisano (edytowany)

spoko kalkulacja

Edytowano przez aadams7

Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Przed edytowaniem twój post wnosił urozmaicenie do całej kalkulacji, szkoda że go "skróciłeś"

Twoje sugestie były trafne


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Nie wstawiam gęsi w cenie 6 zł za kg !!! 2009 pokazał swoje żniwo. Hodować i dokładać? Muszę straty jakoś odbić w inny sposób chyba. STOP, czy ktoś jeszcze twardo zastopuje w 2010 i powie ZD NIE ?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Przed edytowaniem twój post wnosił urozmaicenie do całej kalkulacji, szkoda że go "skróciłeś"

Twoje sugestie były trafne

 

Dzięki ferdek też uważam że moje wyliczenie było takie z życia, takie realne nie książkowe, ale zostałem poproszony przez kolegę boosky o edytowanie. jak już ceny będą ustalone to wrócę to tego wyliczenia i napisze to jeszcze raz.

 

Zdania nie zmieniłem a tylko edytowałem post


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Z tego co wiem to u mnie nie zapowiada się nic na lepszą cenę, tak jak rok temu...śmiech !!! :blink:

Wogóle skąd taki spadek na tą cenę ?? 10 lat trzymam i czegoś takiego nie pamiętam... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Aadams7 tak się składa że widziałem twojego posta przed edycją. Jeśli uważasz że cena 7zł jest nierealna to wytłumacz mi dlaczego w 2008 sprzedawałem gęsi po prawie 9zł brutto. Jak Ci pasuje hodować po 6zł i wychodzić na ZERO albo po 5,5 i dołożyć to proszę bardzo. Nie pierdziel również że swoje zboże jest za darmo, bo w zeszłym roku tańsze było kupne od swojego i każdy o tym dobrze wie.

 

CAŁA TA OBNIŻKA CEN TO ZAGRYWKA UBOJNI BO oni MAJĄ NA TYM TAKĄ KASĘ ŻE NAWET O TYM NIE MYŚLĘ.

 

Niestety my hodowcy nic z tym nie zrobimy,jedynie można sobie zrobić przerwę i czekać aż inni gęsiarze zbankrutują,wtedy role się odwrócą i będzie można dyktować ceny żywca.

 

Taka jest niestety prawda.......nie miej do mnie urazy kolego Aadams7 o to co napisałem, nie miałem na celu w żadnym stopniu cię obrażać i mam nadzieje że tego tak nie odebrałeś. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Absolutnie nie obrażam się ani nie czuje się urażony... jako hodowca chciałbym sprzedawać jajka po 5zł a tucz po 10zł. ale wiem że to nie realne, przynajmniej w tym roku. Co do mojego postu z moimi wyliczeniami, żałuje że go usunąłem, bo teraz nie ma odniesienia.


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Dyskutujemy tu na tym forum i na innych i co z tego że sobie pogadamy nic to nam nie da poza wymianą informacji. Dobrze byłoby założyć ogólnopolski Związek Hodowców Gęsi do którego należeli by tylko hodowcy gęsi i nikt więcej. Trzeba by zebrać wszystkie lokalne związki i utworzyć jeden duży porządny i niezależny (szczególnie od rzeźni) finansowany przez hodowców. Co Wy na to?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Z obecnym podejściem hodowców nie ma szans na żadne związki, zrzeszenia itp.itd...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Dyskutujemy tu na tym forum i na innych i co z tego że sobie pogadamy nic to nam nie da poza wymianą informacji. Dobrze byłoby założyć ogólnopolski Związek Hodowców Gęsi do którego należeli by tylko hodowcy gęsi i nikt więcej. Trzeba by zebrać wszystkie lokalne związki i utworzyć jeden duży porządny i niezależny (szczególnie od rzeźni) finansowany przez hodowców. Co Wy na to?.

 

Pomysł nie jest zły, gorzej w wykonaniem, ja na takie coś bardzo chętnie, kolegów też bym zwerbował.


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

O to że większość już podpisała umowy za marne grosze, bo są z nich przydupasy zakładów. Z takimi ludźmi nie da się rozmawiać. Tu niby wszystko dobrze z tobą gada żeby wspólne stanowisko trzymać a na drugi dzień już ma umowę podpisaną. każdego roku zostaje sam na lodzie na końcu i inc nie mogę już wtedy wskórać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

@chwiolas, po pierwsze spokojnie, niektórych urazasz tymi słowami :unsure: po drugie według mnie walka nie powinna polegać na zgłoszeniu upadłości przeze mnie z powodu że gęsina tania, nie uważasz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

To ci co podpisami umowy niech powiedzą po ile!! Bo o to się rozchodzi


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Od dłuższego czasu śledzę to Forum. Sama jestem hodowcą i wiem jedno, razem łatwiej, ale niestety w tej branży to nie działa. Może należy pozwolić niewolnikom wykrwawić się na śmierć w wielce "zaszczytnej służbie " Z.D.- oczywiście finansowej i poczekać. Sama mam duże możliwości produkcyjne, ale nie wstawię ani jednej gęsi poniżej 8zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Cena 5.70 Netto ale jakie są pozostałe warunki w umowie (widełki cenowe) i ile za pozostałe klasy płacą . Co z tego jak cena będzie "przystępna" jak odbiją sobie to na klasyfikacji i tak dostanie hodowca po 4 literach


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Masz racje ferdek cena to nie wszystko. Co z tego jak wam ubojnie dadzą cenę 8zł i na klasyfikacji tak dadzą po d***e że wyjdzie 5zł albo niżej.


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj