Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#161 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 11:03

GĘSi o wteszcie ożywienie w tym temacie. chłopaki kiedy zaczynacie wchodzić w sezon nieśny?? bo my to troche opóźniamy wszystko... a wy jak??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 09:40
  •  

#162 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:07

GĘSi Ja mam stado w 1-szym roku i dzisiaj miałem pierwsze szczepienie przed sezonem. Program świetlny zacząłem przed świętami 20-tego (w zeszłym roku 7 grudnia). U nas prawdopodobnie 1 skup ma być na koniec stycznia (czyli jak co roku), ale ja myślę że pierwsze jajko będę miał ok. 5 lutego. Wiadomo z młodą nioską trzeba ostrożnie aby się gąski nie "wydęły"
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#163 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:29

GĘSi Ale ferdek masz tylko jedno stado??

A reszta drobiarzy dlaczego nieaktywna??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 11:29

GĘSi Ja hoduję tucz. Na chwile obecną wielka niewiadoma co do ceny za kg, co do ceny pisklaka. Jeśli ktoś chce startować w tym roku jako początkujący-to odradzam. Z tego co słyszę cześć ludzi rezygnuje, bo dołożyło w zeszłym roku.......A jak wiemy dużo ludzi rzuciło się na gęś po dobrym 2008 roku.........

#165 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:00

GĘSi aadams7@, tak mam tylko 1 stado i będzie niosło pierwszy sezon
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#166 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 21:03

GĘSi Witam! No ja też mam gęsi, ale na tucz... obecnie to za bardzo nei wyskoczymy z ceną i prawdopodobnie będzie na podobnym do 2009 roku poziomie czyli w granicach 5,50 zl/kg. A pierwsze wstawienei jeszcze nei wiadomo bo kombinujemy teraz zeby troche inaczej zrobic jak w 2009r... Polacy mogliby troche zaczac jesc gesine, to pomogloby w cenie (przynajmniej w 1 roku) i wiecej osob mogloby miec wyjscie z patowej dla nich sytuacji. Z drugiej strony jak bedzie dobra cena to bedzie nadwyzka i tak kolo sie zamyka...

#167 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 21:15

GĘSi Najważniejsze to żeby nie dołożyć... a po złych latach przychodzą dobre. My opóźniamy nieśność o dobre parę tygodni. Gęsi zniosą mniej jajek trochę odpoczną żeby tak wszyscy opóźnili to by było coś, a tak to z tego co wróbelki ćwierkają ma być ten rok jeszcze gorszy niż ten kryzysowy 2009. Znam takich co skubali gęsi w tym tygodniu... szok...

#168 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 21:47

GĘSi

@dyczkowski na co masz pozałatwiane pozwolenia i jaki duży będzie ten obiekt ? Powyżej 40 DJP to załatwiasz "pozwolenie zintegrowane"

Przeglądam sobie ten temat,i teraz jestem w kropce....Czy pozwolenie zintegrowane załatwia się od 40DJP czy od 40000 sztuk drobiu????bo mnie się wydawało że to drugie.

Chłopaki "od nioski" rozmawiacie już coś o cenach jaj????

#169 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 17:51

GĘSi Narazie za wcześnie o cenach

#170 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 19 styczeń 2010 - 19:06

GĘSi chwiolas - oto odpowiedz (o ile nic się nie zmieniło) :lol:

Prawo ochrony środowiska, a nowe wymagania

dla ferm drobiu

Dostosowywanie polskiego prawa do unijnych norm ochrony środowiska, przed właścicielami ferm drobiu stawia nowe wymagania odnośnie zapobiegania i zmniejszania zanieczyszczenia środowiska.

Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r.- Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627) wprowadza nowe przepisy dotyczące warunków korzystania ze środowiska i przewiduje sześć rodzajów pozwoleń (Art.181) tj.

1) zintegrowane,

2) na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza,

Fermy drobiu dotyczą tylko pierwsze dwa pozwolenia, to jest: pozwolenia zintegrowane i pozwo-lenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza.

Odnośnie pozwolenia zintegrowanego, Rozporządzenie Ministra Środowiska z dn. 26 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 122 poz.1055) w sprawie rodzajów instalacji mogących powodować znaczne zanieczyszczenie poszczególnych elementów przyrodniczych albo środowiska jako całości, zalicza się fermy do chowu lub hodowli drobiu o ilości stanowisk więcej niż 40.000 sztuk. Z aktualnych przepisów wynika, że właściciel fermy o wielkości powyżej 40000 kur, powinien uzyskać pozwolenie zintegrowane do dnia 1 stycznia 2004 roku. Minister Środowiska posiada ustawowe uprawnienia do przedłużenia tego terminu, jednak nie później niż do dnia 31 października 2007 r.

2009 porażka cenowa dla hodowców żywca i jaj gęsich, a szczęśliwy rok dla zakładów!!! Gęsina w Niemczech jest po 30 zł. Moim zdaniem to była zmowa cenowa. Nie ma jedności w śród hodowców i jej nie będzie to jest pewne! Razem siła!!! A jak mamy być silni skoro już hodowcy poskładali wnioski o kolejne rzuty? Jak negocjować ceny w ten sposób? Jeśli będzie tak dalej to wezmę tylko 1000 szt. dla podtrzymania kontraktów z indykpolem.
... bo wszystko zaczyna się w głowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 21:00

GĘSi Ale boosky to co sugerujesz że są i tacy co nie zależnie od ceny się zgadzają na warunki?? Szok. jakieś zakłady określiły się co do ceny?? Ja wiem tylko tyle że tamten rok to prażaka i ten ma byc podobny...

#172 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 13:42

GĘSi Z tego co wiem są tacy co składają takie podania mimo niskich cen. Przykład z zebrania hodowców gęsi na którym byłem (jak zwykle jestem najmłodszy na nich). Pewien pan chciał zabrać swojego znajomego na to zebranie swoim samochodem i nie chciał od niego ani zł na paliwo... a ten mu tak: po co mam jechać skoro mi się opłaca!!! Coś w tym stylu usłyszałem.
To powiedzcie gdzie tu jedność hodowców i solidarność ? 1/4 hodowców tylko przybyła na to zebranie, a reszta (większość) moim zdaniem uważa, że ta 1/4 załatwi za nich lepsze ceny itp. a oni spiją samą śmietankę. Niestety tak nie będzie !!! (Polak jest głupi) Trzeba strajkować i ostro stawiać warunki w jedności, to my produkujemy drób i jaja!

Jedziemy pod ministerstwo ? :lol:
Dodany obrazek

#173 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 22:26

GĘSi Witam na forum. Jestem tu pierwszy zaz i zapraszam na facebooka pod hasłem "hodowcy gęsi" lub na PPR. Gęsi chowam od 30 lat i tak marnego roku jak 2009 to jeszcze nie było, mam nadzieje że ten będzie lepszy. Pozdrawiam czekam na wiadomości co tam z kontraktacja. wikorol

#174 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 22:44

GĘSi @wikorol z jakiego regiony polski jesteś?? Z jaką ubojnią współpracowałeś??

#175 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 23:39

GĘSi aadams7 Jestem z okolic Ciechocinka, pracowałem z Toruniem, Tomaszowem, Gorzowem, Kutnem, Iławą, wszędzie łupią hodowców.

#176 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 09:05

GĘSi A ja okolice włocławka... z Toruniem i Iławą nie współpracowałem za to z innymi... masz tylko tucz czy nioskę też??

#177 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 16:13

GĘSi Mam tylko 12000szt tuczówki. Ty pewnie jesteś z okolic Lipna bo ja z okolic Aleksandrowa. Zgłoś się na GG to pogadamy.

#178 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:59

GĘSi Kolego dokładnie, trafiłeś, na gg pogadamy w niedziele może bo teraz wylatuje na weekend

#179 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 10:30

GĘSi Czy są już wam znane ceny: jaj, piskląt i żywca mimo wczesnej pory ? Proszę o konkrety :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 11:19

GĘSi W całej Polsce z tego co wiem szykują się zebrania, my będziemy mieli zebranie we wtorek może padną konkretne propozycje to napisze i proszę żebyście i wy jak coś będziecie wiedzieć to piszcie...